Dichterlijke ontmoetingen: 1 Allerlei Joh. M. de Bie „Qrammotheek" piano's (Ff. Huisman) Begunstiging van onze aövecteecöeRs, houöt öe schakel in stanö Wie uit de vorige A.F.C.-Schakel mijn getrouw verslag van A.F.C. IX uit puttend heeft geconsumeerd, zal het on getwijfeld zijn opgevallen, dat ik „nog tweemaal" tot u zou komen. Het origi neel van mijn handschrift, dat voor be langstellenden steeds welwillend ter in zage blijft, bewijst evenwel mijn belofte van „nog eenmaal". Het misverstand, dat aldus ter zetterij is geschapen, wil wel uit de weg zijn geruimd met mijn thans definitieve toezegging, dat ik blijvend tot n zal komen. Mits hiertoe de redactio nele sanctie uiteraard kan worden ver kregen. Vermits het negende elftal momenteel aan een welverdiend zomerreces bezig is, kan ik er thans geen wederwaardigheden van uitkeren aan de honderden overige A.F.C.-ers. Ik stel mij danook voor de rollen voorlopig om te draaien en uit het bredere A.F.C.-verband berichten door te geven aan mijn moe gestoeide mede-elftalspelers. Zij, die niet het voor recht hebben genoten in het negende elf tal te zijn uitgekomen, kunnen de vol gende regels alzo gevoegelijk ongelezen laten. Omdat vermoedelijk door overver moeidheid mijn spelers in de nacht van 29 op 30 juni j.l. bij de rumoerige veiling van onze opstallen aan de Wan delweg merendeels afwezig waren, kan ik al dadelijk een waar verhaal beginnen. Onder de vele wel degelijk aanwezige A.F.C.-ers trof ik namelijk niemand min der aan dan de hoogbejaarde dichter Dr. Willem Proost, tevens een notoir feest- figuur. Onder zijn rode fez, met halve maan en dartel kwastje, viel hij mij dade lijk op. Ontroerd schudde ik zijn mar mer-dooraderde hand, waarbij zijn zilver witte lokken even van onder zijn petje opwipten. Op mijn verzoek om een bij drage met signatuur in mijn poëzie-al- bum bleek hij direct bereid. De oude ken ner zag onmiddellijk de keeper in mij, want reeds begon hij te schrijven: „Ik heb een schot in 't diepst van mijn ge dachten". Maar ik wist hem nog juist tot een ruimere interpretatie te bekeren, waarop hij mij dit prachtige vaers toe stond: „Ik denk aan A.F.C., als aan die droomen, Waarin, een ganschen, langen zaalgen [nacht, Een hoog geheven glas ons tegenlacht, Z.óó onuitspreek'lijk klaar, dat bij het [doornen Des bleeken uchtends, nog de tranen [stroomen Uit halfgelokenen oogen, tot we ons [zach t En zwijgend heffen met de stille klacht, Dat veilingnachten niet weeromme- [komen Toen ik de oude meester verbijsterd stond te bedanken trad juist Jhr. van Rossutn de Gaulin naderbij. Het mag algemeen bekend worden verondersteld, dat de jonkheer in de literator meer de copy writer ziet dan de poëet. Onmiddellijk dacht hij aan het nog niet afdoende ge financierde A.F.C.-carillon. Even grap- lachlen de beide Willemen tegen elkaar. En wéér greep de grote Proost zijn vul pen, die nog rechtop in de vloer stond. Met sierlijk bevende letters schreef hij nog een meesterwerkje: „Mijn voeten branden, Met felle randen. De klokken luien, luien mij uit. Met klamme bek Schrijf ik een cheque. De klokken luien de luien uit. Laat ze toch off'ren hun luie duit De jonkheer was er al weg mee! Maar de dichterczaar wist nu van geen ophouden meer, pakte een bierfiltje en schreef nog: „Mijn maag, mijn maag klotst voort in eindelooze deining. Mijn maag, waarin de fles zich-zelf weerspiegeld ziet". Hierop zeeg hij asgrauw ineen. Eerbiedig heb ik hem opgenomen en in de garderobe neergelegd. Naast Herman, die daar juist even tukte. Ondanks de doorstane emotie was het een aandoenlijk tafreeltje AN ONDERDELAT. NASCHRIFT: Het ligt in de bedoeling de serie „Dichterlijke Ontmoetingen" te zijner tijd gebundeld te laten verschij nen bij de Uitgeverij „De Ledige Lei", te Buitenveldert. Vacantie. TTw redacteur is van 1—24 september met vacantie. Hij heeft zich echter verzekerd van de medewerking van Pim Adriaans (Ad Onderdelat), die Uw bijdra gen op of voor 19 september gaarne in ontvangst neemt. Zijn adres? Willem Pastoorstraat 2. Geschenk. De dames hebben het geleverd. De op brengst van hun actie overtreft de ver wachtingen en iedereen is benieuwd naar wat ze A.F.C. zullen aanbieden. Nog een maand en we weten het. De heren worden nog verwacht. De Carillon-commissie heeft ons allen een in te vullen cheque gestuurd. Invullen en wegzenden, vrienden. Later kun nen we dan wel de raad opvolgen van de Kapelmeister van de Tiroler Kapelle: Hinsetzen und Biertrinken. Volhouden en doorduwen derhalve. A.B.C. Ijs en weder dienende leest U elders over deze dochter of zuster (ad libitum). Hier zij toch gezegd, dat deze mannen met de beperkte krachten, waarover ze af en toe (door vacantie e.d.) beschikten hun best hebben gedaan. Volgend jaar komt A.B.C. terug en U moet eens kijken hoe. l ot volgend jaar derhalve. Vlag. Geertje en Jacques Kempe hebben de nieuwe vlag voor Goed Genoeg gestalte gegeven. Tijdens het vuurwerk en het zingen van ons clublied is dit dundoek onthuld. Rood, zwart en wit met een groen klaverblad van vier (waarin de initialen van onze clubs) is het. Dagen hebben Jacques en Geertje er aan gewerkt. En ze hadden succes. Hulde. J. T. S. vraagt vrijblijvend advies Woestduinstraat 114 - Amsterdam Tel. 155006 Speciaalzaak grammofoonplaten Steeds de nieuwste top-hits Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C.), tel. 24 69 67 Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A.F C. de kwaliteit 5

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 5