k On dit et datjes j jmmgju-m *«s u:'f' wit S.V»3. r wM él poolt allen mee, het is voor a.f.c. Begin. VW7e hoeven de diverse sport- en club- bladen slechts een enkele blik te gunnen en we weten 't: „het scherm gaat weer op; de bruine knikker gaat weer rollen; de honger naar de bal kan weer worden gestild." Kortom we moeten er weer aan gaan slaan. De doelen zijn duidelijk (zie foto). De elftallen 2, 3, 4 en de gehele A.V.B.- afdeling, met uitzondering van het vijfde moeten hogerop. We kunnen best weer wat kampioenschappen gebruiken. Vol gend jaar hebben we nog meer ruimte om ze te vieren. Pen-friend. Ronald S. Evans is 17 jaar en supporter van de Crewe Alexandra Football Club in Wistaston. Hij wil graag een Neder landse pen-pal hebben en vraagt ons dit verzoek aan de A.F.C.-ers voor te leggen. Wie schrijft hem? Over het Nederlandse voetbal uiteraard. Zijn adres is: 11, Church Lane, Wistaston, Rt Crewe, Che shire, England. Afscheid. Nico Vondeling is geslaagd voor zijn M.O. Lichamelijke Opvoeding en keert terug naar zijn oude nest, P.W. te Enschedé. Hij vraagt ons iedereen, en dat zijn er niet weinig, die zijn A.F.C.-tijd zo bij zonder aangenaam hebben gemaakt van harte te willen bedanken. Wij wensen hem maatschappelijk en spor tief nog vele sucessen. Zijn adres is nu: Groen van Prinstererstraat 22 te Ensche dé. Onze kleine vriend Ting Chu Wen is zich aan het inleven in het restaurantbedrijf. Dezer dagen zal hij naar Hong Kong ver trekken ten einde zich in de Chinese keu ken en taal verder te bekwamen. Als hij terugkomt kunnen we bij hem ook ongetwijfeld heerlijk smullen. Chinees uiteraard; misschien neemt hij er wel een paar mee. Herwaardering. Het moet mogelijk zijn aanhangers te vinden voor een idee. Het gaat over de zomer (wat heet?) en wat er aan vast zit. Laat ik niet alles er bij halen, en het laten bij enkele summier aangestipte puntjes: 1. Verregende cricketmatches. 2. Idem honkbalwedstrijden. 3. Idem tennisdagen. 4. Vier miljoen Nederlanders krioelen als mieren door elkaar en een veelvoud daarvan verveelt zich rot achter de ramen van hun voor dik geld ge huurde vakantieverblijf. Nieuwe zomerjurken hangen óf in de etalages óf worden door de motten op gevreten in de kast, etc. etc. etc. Nu mijn plan: Afschaffing van de zomer. Groots niet waar? Mijn idee. Alle sportvelden, zoals tennisbanen, pitches, mounds etc. worden geheel vervangen door gras. We blijven het hele jaar voetballen, hockeyen, korf- ballen etc. De bijkomende probleempjes lossen we gezamenlijk op. En laat ons nu de bovengenoemde puntjes nog eens langs lopen: I Geen verregende cricketmatches, geen teleurstelling derhalve. Voor 2 en 3 geldt hetzelfde. Voetballen gaan we. 4 vakantie voor iederéén tijdens de Kerstdagen en Nieuwjaar. Een enkeling gaat naar de „wintersport", maar dat brengt niet die verkeerschaos met zich mee. Probleem der vakantiespreiding in één slag naar de an dere wereld. 5 Probleem opgeheven, ec. Feest I. Twee artikelen elders in dit blad verhalen U reeds van dit onvergetelijke gebeuren, zij het dan wat vagelijk. Officieel wil ik als uw chroniquer optreden en de zaken nog even duidelijk stipuleren. Op 29 juni hebben we, naar achteraf bleek, officieus afscheid genomen van ons clubhuis. De heren Cor van Peperzeel en Willem Staats (a.v.) hebben ons een avond en een twee-wekige inleiding daar toe bezorgd, die we nooit zullen vergeten. Behalve van een groot aantal anonieme, hadden ze zich verzekerd van ons en PI bekende medewerkers. We laten even de bovenaangehouden volg orde los en noemen Miep Hauber en haar koor. Het koor van de Bergense Brand weer vierde triomfen in ons clubhuis, zo als het ook gewend is deze te vieren in Slegawllynnttschawoottschagggrry. (Wat zouden ze ddrinken daar in Wales?) Jam mer dat de speaker-installatie uitviel want wat was ons veilingteam nu al mees terlijk, ondanks het feit, dat de notaris de afslager in de weg zat. Het kan ook an dersom geweest zijn, maar neem mij een enkele Fehler niet kwalijk, want Ula was er. Ad van Dijk was n.l. om 6 uur in zijn wagen gestapt en arriveerde uit Düssel- dorf om 9 uur op A.F.C. met baard, met honger en met vrouw. Hij heeft bijna alles foto Rik de Boer behouden. Slechts zijn vrouw en zijn dorst was hij een aantal uren kwijt. Uit Tanganyika, iets verder weer, be groetten we Frits ten Hope. Nog altijd met een natte vinger te lijmen. Om half tien wilde hij al weg. Wat een geluk,, dat hij naar het getjilp van uw vogelaar heeft geluisterd, want anders had hij Thomas en Nel (alleen op Nieuwjaarsdag spreken we ze anders aan) moeten missen. Bob Wildeboer had het aan elkaar geregen. Mooie prestatie, mensen. En dan, zeg, alleen voor de lui, die het parool van de Jonker hadden opgevolgd. „Laat je maar zakken". Onze eigen Gijs. Met onze eigen mevrouw Kersbergen. Hoe deze mensen je een verblijf in New York weten tegen te maken? Koud lopen ze op Fifth Avenue of ze willen al weer naar Mokum toe. En wij mee, vanzelf. Per slot is er maar één Westertoren. Dank, dank, ook aan Joop Bakker, me vrouw Bakker en hun obers. Johnny en Jaap hebben het warm gehad in hun overalls, maar ook zij hebben ons ple zier gebracht. Excuus aan de niet ge noemden. Onvergetelijk die avond. Hoe laat was U overigens thuis? Feest II. Uw commissie denkt, dat we begin okto ber een feestje hebben. We schatten tegen die tijd ons nieuwe home te kunnen ope nen. Minstens veertig jaar moeten we er mee toe. Er mag dus niets stuk. Geen ga ten in de vloer, natuurlijk. Wel feest. Maar ales moet heel blijven. U hoort ervan. Old gang. Old gang? Fine, they're keeping it cool. Van alle evenementen, die de samenstel ling van the old gang of mine hebben gewijzigd, kon U reeds in de bulletins van de afgelopen weken vernemen. In deze Schakel niets. Cool derhalve. Cool, Buoy. J. T. S.

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 4