Mixed Pickles BeounstiGinG van onze aövepteeRöeps, houöt öe schakel in stanö Wel en wee. De boeken van de K.N.V.B. zijn weer afgesloten. Daar liggen dan weerde competitiestanden in hun onaandoenlijkheid. zóveel gespeeld, zóveel gewonnen, zóveel off-side goals toegekend.' zwakke scheidsrechter gehad.' tegenpartij gemeen gespeeld? Het is allemaal verstomd. De eindstanden zijn gepubliceerd. En wij zitten daar een hele avond op te studeren, juichen met de juicherds, snikken met de snikkerds. Had li ooit gedacht, dat onze oude, felle tegenstandster W.F.C. troes door zou zakken naar de vierde klasse? Het is niet te geloven. Alcmaria Victrix - waartegen A.F.C. voor het eerst uitkwam in 1897 - is gedegadreerd naar de derde klasse en de erfvijand Alkmaarsche Boys is kampioen geworden in de derde klasse. Dat moet wat geweest zijn in Alkmaar! Kinheim is helemaal van het K.N.V.B.-toneel verdwenen en degradeerde naar de afdeling. Maar wij juichen ook met de juicherds. Daar begroeten we als competitie-gelijke Watergraafsmeer. Wat jammer, dat Ouwehand, de Schaf Scheepens van Water graafsmeer dat net niet heeft mogen beleven. Zijn club in de eerste klasse De héél oude generatie (Eef Cornelissen, Peet Scheepens, Jan van Gessel, Jac. van Ooy sum suis) zal genoegen hebben aan de fantastische come back van Quick (Amersfoort.) In de eerste jaren van deze eeuw was Quick (A) „de" club in Amersfoort. Ze heeft nog een tijd in de Oostelijke Afdeling gespeeld; enfin, de Bond was nooit zo erg sterk in aardrijkskunde... Quick werd daarna helemaal overvleugeld door H.V.C. en speelde jaren lang in de vierde klasse. Maar nu speelt Quick weer in de tweede klasse. Héél knap! Twee oude tegenstanders van ons: Z.V.V. en Bloemendaat werden kampioen in hun respectievelijke 4de klas afdelingen. Jammer genoeg struikelden zij in hun promotiewedstrijden, maar het herstel is er toch in ieder geval. En dan een woord van medeleven aan het adres van onze vrienden in Nieuwendam en Buiksloot: good old D.W.V. Die hebben het ellendigste pechseizoen achter de rug, dat men zich kan denken. Hun jubileumwedstrijd (met Stanly Matthews in degeel-zwarte trui!) tegen de Volewijckers in het Olympisch Stadion viel letterlijk in het water. Als U Dick Bessem, de vrijkaartjes en de controleurs niet meetelt, was er niemand. Het kampioenschap misten ze op een haar en het derde en vierde degradeerden, uitgerekend na wedstrijden tegen onze reserves. Dat onze trui op D.W.V. werkt als een rode lap op een Noordhollanse stier is bekend. Maar wij ménen het allemaal zo goed met deze faire club. Next time better een uitdrukking, die even „goedkoop" is als in dit geval welgemeend. Dood water? Xerxes is na haar terugkeer uit het semi-prof. voetbal tweemaal achtereen amateurkampioen van Nederland geworden en heeft nu van de Bond toestemming gekregen om volgend seizoen weer in de semi-profcompetitie uit te komen. Wij vinden dit een verheugend bericht. Verleden jaar had Xerxes nul op het rekest gekregen wat voor deze „profminded" amateurs een geweldige teleurstelling was en dat de Rotterdammers kans zagen zich na die teleurstelling weer tot een topprestatie op te werken om hun doel (terugkeer naar het semi-professionalisme) alsnog te kunnen bereiken, pleit voor hun kracht. Minder verheugend achten wij het commentaar dat Herman Kuiphof, de hoofdredacteur van de „Sportkroniek" in zijn blad gaf. In het kort gezegd kwam dit commentaar hierop neer, dat Xerxes nu eindelijk loon naar werken kreeg, dat doorstroming van de amateur eerste klasse naar de semi-prof competitie noodzakelijk is omdat anders de eerste amateur klasse „dood water" wordt en dat de kampioen amateurs het recht moet hebben, opgenomen te worden bij de semi- profs. Kuiphof heeft het afgelopen seizoen meer blijk gegeven van de samenhang in de voetbalwereld weinig te begrijpen. Men herinnert zich zijn volmaakt onjuiste artikel, dat „het bij de amateurs primair om de gezelligheid gaat en pas daarna om de resultaten". Gut, gut, wat voelden Henk Kappelhoff en l'iet van Houten zich gezellig bij A.F.C.—H.F.C. Je kon met permissie gezegd een ei in hun bibs gaar koken! Natuurlijk speelt de gezelligheid in onze clubs een grote rol, maar niet zondagmiddags van 2 tot 4 uur. Dan gaat het er om. 1'unt. Uit. Kuiphof mist óf interesse óf tijd óf beide om zich te verdiepen in het amateurvoetbal, dat overigens nog altijd zo'n 98 procent uitmaakt van de Bond, waarvan zijn blad officieel orgaan is. Had hij dit wel gedaan, dan had hij de uit drukking „dood water" niet gebruikt. Maar Kuiphof baseert zich op de verkeerde gedachtegang (ontstaan door de verkeerde regeling bij (iet invoeren van het semi-prof voetbal,) dat teruggaan van een semi-prof club naar het amateurisme „degradatie" en het overgaan van de kampioen van het amateurisme naar de semi-professionalisme „promotie" betekent. Aan het einde van het seizoen 1960—'61 ging het om de hoogste titel in ons amateurvoetbal tenslotte tussen H.F.C. en Xerxes. Stel nu voor, dat H.F.C. kampioen van Nederland was geworden, dan zou H.F.C. nooit aan de Bond hebben gevraagd om te mogen „.promoveren" naar de semi-profscompetitie. Aan de Heemsteedse Spanjaardslaan zou men zich als een vis in het water alleen maar hebben thuis gevoeld in ons amateuristische „dode water" Laat de heer Kuiphof zich vooral geen zorgen maken! Rare club. Hebt U ooit een club meegemaakt waar het bestuur een algemene vergadering schorst en in beraad gaat omdat het tegen een voorstel van contributie verhoging is, dat uit de ledenvergadering komt? Hebt U ooit een club meegemaakt waar de redacteur van het clubblad ruzie kan krijgen met een lid, omdat Hij „z'n stukkie niet zo best vindt?" en het niet plaatst? j Hebt U ooit een club meegemaakt waar de feestcommissie selectie moet toepassen wie er bij een feestavond mee mag doen aan de revue of aan andere vermakelijkheden? Ik ken hele ritsen clubs, waar het bestuur een algemene vergadering schorst en in beraad gaat omdat de leden vergadering tegen een door het bestuur voorgestelde contributieverhoging is. Ik ken hele ritsen clubs, waar de redacteur het clubblad in zijn eentje moet volschrijven. Ik ken hele ritsen clubs, waar de feestcommissie beroepskrachten inschakelt omdat zij geen krachten uit de eigen club kan laten optreden. In A.F.C. nou ja, A.F.C. is A.F.C. Cricket. Even dit onvertaalbare cricketmopje. Dialogue between two spectators at Lord's. No. I: „Bowl a bit yourself, don t you?" No. 2: ..Yes, I'm left-hander, actually." No. 1: „Of course, that does help." Then, after a silence while they watched the play: „How are the children?" No. 2: „Right-handed, unfortunately. J. W.

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 3