c Van de brug No. l Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. li->' .1 i" '"•j'Eé12?K5 --- V-' Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststroat 50, Amsterdam-z.. tel. 71 85 67 Administrateur O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam v -40e Jaargang Augustus 1962 Ju het eindelijk zo mer dreigt te wor den, rolt de voet- i bal al weer! De zo mensporten zijn er ook dit jaar weer bekaaid afgekomen, al waren er minder verregende zondagen dan verleden jaar. Wij hopen allen op een mooie septembermaand. Mocht die hoop in vervulling gaan, dan wordt het wellicht interessant na te gaan of het geen aanbeveling verdient de sportseizoe- nen een maand te verleggen, dus winter sporten tot uiterlijk eind mei, terwijl dan voor de zomersporten de maanden juni, juli, augustus en september gereserveerd dienen te worden De AROL begint a.s. zondag, met als deelnemers D.C.G., D.W.V., H.F.C., H.B.S., Robur et Velocitas, de Spartaan, Zeeburgia en A.F.C. Naast alle deelnemers van verleden jaar, heten wij speciaal welkom onze vrienden van H.B.S., die na een paar jaar afwezigheid weer hun opwachting komen maken en de Spartaan, die als ik het wèl heb, sinds 1925 niet meer hebben deelge nomen. Moge deze laatste A.R.O.I.. op ons oude vertrouwde veld spelers en pu bliek veel sportieve voldoening geven en moge het beste elftal winnen. Ik roep clementie in ten aanzien van de toestand van onze velden. Nu de verhuizing over enkele weken een feit wordt konden wij natuurlijk geen geld meer ten koste leg gen aan het oude terrein, zodat dit er noodgedwongen heel wat minder verzorgd uitziet dan andere jaren. Maar dit heeft ook een lichtzijde: we kunnen nu eens zien hoeveel zorg Ben Eiserman en terrein knecht Herman in andere jaren aan de velden hebben moeten besteden om ze er bij de A.R.O.L. goed te doen uitzien. Ik hoop, dat veel publiek deze laatste A.R.O.L. aan de Wandelweg, met zijn rijke traditie, zal willen medemaken en dat alle H.F.C.'ers aanwezig zullen zijn. En ook.... dat zij da de wedstrijden nog geruime tijd in het clubhuis zullen blijven. Verleden jaar was dat eerlijk gezegd bedroevend. Dus begint U maar vast te zeggen, A.F.C.'ers, dat 26 augustus en 2 september niet thuis kunt komen eten. Dat kunnen de be stuursleden tenslotte ook niet! Kortom: ik reken op ons legioen. Onze dochters. Zowel A CC. als A.B.C. hebben een zeer moeilijk seizoen achter de rug en beide clubs hebben slechts op het nippertje de laatste resp. voorlaatste plaats weten te ontlopen. Bij beide clubs deed zich het gebrek aan een prominente bowler, resp. pitcher, gevoelen. Hoe het ook zij, A.F.C., A.C.C. en A.B.C. trekken als eersteklas sers naar het nieuwe complex. Nu de zaken ernstig aanpakken om straks in ons nieuwe home van stonde af aan een beter figuur te slaan. Het nieuwe complex begint er werkelijk beter uil te zien. Na tuurlijk zijn er tegenvallers; de bouw van het clubhuis gaat niet zo hard als wij wel zouden willen, twee bijvelden blijken wat te zijn verzakt, hetgeen echter tegen eind september verholpen zal zijn. Het clubhuis moet 20 september gereed zijn en als dat zo is, hopen wij 30 september onze eerste thuiswedstrijd in Buitenveldert te kunnen spelen en wordt het clubhuis de dag daarvoor, dus zaterdag 29 sep tember officieel geopend. Maar.... er moet nog héél wat werk worden verzet en zou het ook nog wel iets later kunnen worden. In de volgende Schakel hopen wij U de definitieve openingsdatum te kunnen mededelen. De ziekenboeg. Jan v. d. l'ijl is gelukkig weer op de goede weg en heeft zelfs de weg naar het clubhuis al weer gevonden. Onze geluk wensen, Jan en Miep! Verleden week, wer den wij opgeschrikt door het bericht dat de heer R. Huberts, technisch hoofdamb tenaar van de Gemeente Amsterdam, een man die altijd voor ons klaar staat met daad en goede raad, een ernstig auto ongeluk heeft gehad bij Leeuwarden Ge lukkig mochten mevrouw Huberts en haar kinderen het ziekenhuis al weer verlaten, terwijl ook de heer Huberts, die o.a. een knieschijf versplinterde, weer aan de beterende hand is. Zijn humor heeft hij gelukkig nog niet verloren, getuige een kaart die ik van hem kreeg van het hotel- restaurant „Groene Weide", dicht bij het ziekenhuis te Leeuwarden gelegen. Bij de naam „Groene Weide" drie pijlen met de woorden: 1. Het is mijn werk; 2. Lag er bijna onder; 3. Lig er nu vlak bij. Bravo en van harte beterschap! Wij hopen U te zien bij de opening van ons nieuwe com plex, waarmede wij U zo dikwijls hebben lastig gevallen. (vervolg pag. 2)

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 1