Ons olijke, vrolijke clubje Laatste Nieuu/s BeGunstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houévt öe schakel in suanö Onze grote, enige componist en regis seur in A.F.C. Jaap a Cohen maakte voor Jacques van Ooy een liedje. Zijn vrouw en dochter en nog enkele wel willende, goed op stem zijnde dames completeerden het lieftallige en sympa thieke geheel. Cor van Peperzeel beroerde de toet sen en wij met zijn allen zongen dan het leuke refrein van: „Olijke, vrolijke rid der". Ik sta in de regel niet zo lang stil, doch bij de betekenis van die woorden heb ik enige tijd stil gestaan. Ik weet niet meer waar het precies was, doch ik stond bepaald stil. Hebben we, zo dacht ik, veel olijke, vrolijke leden in A.F.C.? Buiten de officiële ridders moeten er bij ons nog een hele hoop andere rid ders ronddolen, immers hoorde ik vaak de opmerking over menige A.F.C.-er zeg gen: ,,'t Is me nogal een mooie ridder!!" Maar om op de eerste vraag terug te komen kunnen we welhaast met zeker heid vaststellen dat er zeer vrolijke A.F.C.-ers zijn. Doch hoe staat het met de olijke? Of we veel olijke leden heb ben mag betwijfeld worden. Wie is nu olijk in de juiste betekenis van het woord? Een prototype van een olijkerd is onze penningmeester Joop Hurwits. Ook Arie Mets zou je in de klasse van olij- kerds kunnen opnemen. Het is natuur lijk niet alles olijk wat ze zeggen en doen. Dat zou veel te vermoeiend zijn. Buiten deze en nog een handvol van die lieden lopen er nog genoeg olijkerds rond op onze velden. Zij werken meer in het geniep. Er zijn er b.v. bij, die wèl iets voor het klok- en hamerspel zullen geven, doch er echter nog lekker wat mee wachten. Dat doen zij zuiver uit de olijkheid. Maar ze laten de beiaardiers nog maar lekker wat emmeren. Een zelfbedie ningszaak in Zuid gaf hij aankoop van 1 (een) fles limonade een blokfluit ca deau. „Toonzuiver" stond er bij. Nico, Jaap, Tiemen en ik hebben daar breedvoerig over nagedacht en we kwa men tot het resultaat, dat het wellicht effectiever en aantrekkelijker ware ge weest iedere schenker aan het grote ca deau een blokfluit cadeau te geven. Toonzuiver Wanneer we dat woord lezen denken we aan de enorme hoop A.F.C.-ers die zich in de loop der jaren verloofden (soms wel twee keer), trouwden, kinde ren kregen of jubilea vierden. In vele gevallen deden dan cadeau- lijsten de ronde en kwam er in de regel wel iets leuks uit de bus. A.F.C.-ers ver geten elkaar niet zo vlug. Doch wat doen velen van die lieden, wanneer de club nu eens iets aan hen vraagt? Is dit nu toonzuiver??? Circulaires en boekjes De laatste maanden zijn er hoe kan het anders verschillende boekjes en circulaires aan A.F.C.-ers verzonden. Er was zelfs een boekje bij in kleu rendruk. Gericht tot 1000 leden. Het is mij op de cent niet bekend wat de finantiële resultaten ervan waren. Doch ik mag wèl veronderstellen, dat het werk eraan en de kosten ervan maar matig zijn beloond, temeer wanneer men weet, dat de vervaardiging en de verzending volmaakt „pro Deo" werden gedaan. Jetst keet loos (vert.: Nu breekt de keet los) lk heb dat onlangs in Zandvoort ho ren zeggen op het strand. Als het geen Duits was, zou het nog lekker klinken ook!! De nieuwe „keet" van A.F.C. begint aardig op te schieten en de beplanting maakt er een sprookje van. De Ge meente Amsterdam heeft er dit keer wèl gras over laten groeien. Over de velden namelijk; en vervaarlijke scheermessen snoeien het klaver iedere week tot op de centimeter. Wanneer je je blik dan laat gaan over die enorme ruimte, die royaal opgevatte velden en accomodatie dan ben je trots A.F.C.-er te zijn. A.F.C., zegt men nog immer, is een aparte club. Wanneer we met al onze acties, die er gaande zijn, bezig zijn, dan bekruipt er, de vaak droeve resultaten ziende, soms een heimelijke angst mij. A.F.C. moet wèl oppassen, dat zij apart en groots BLIJFT. Wanneer we zien, dat de meeste ac ties slechts de overgrote steun genieten van de oudere, vele jaren lid zijnde, leden, dan is die vrees niet geheel onge grond. Wij zouden kunnen zeggen: profiteren is een welbekend verschijnsel van de laatste tijd. Doch hiermede kunnen we onmogelijk in de toekomst onze apart heid en grootsheid voldoende handha ven. Moge ik U tenslotte herinneren aan het Koninklijke woord, dat men AL LEEN NIETS TOT STAND KAN BRENGEN, DOCH MET ZIJN ALLEN HEEL VEEL BEREIKEN KAN. JHR. W. VAN ROSSEM DE GAULIN P.S. Het Gemeente-gironummer voor de klokken: „O" 1463 t.n.v. T. ten Oosten is onveranderd gebleven. Veteranen Zondag j.l. diende in alle vroegte de reis naar Apeldoorn te worden aan vaard. Ter gelegenheid van haar tachtig jarig bestaan organiseert Robur et Ve- locitas tal van feestelijkheden en daar toe behoort naturlijk een veteranentour- Een achttal verenigingen hadden de eervolle uitnodiging aanvaard. Olympia (Gouda), Quick (Nijmegen), K.H.F.C. en A.F.C. speelden in poule I, terwijl U.D., Robur et Velocitas, H.B.S. en P.W. (En schedé) elkaar de eer in poule II be- ■wistten. Wij konden niet verder komen dan één punt, behaald via een gelijkspel te gen A.F.C. Uiteindelijk gingen de prijzen naar: 1. U.D., 2. Olympia, 3. Quick, 4. Robur et Velocitas. De prijsuitreiking vond plaats in Bloe- mink, een begrip in Apeldoorn, en had een zeer amusant verloop. Tal van ve- teranenbesturen verblijdden het Robur- bestuur met fraaie geschenken en ook ons geschenk (een bijzonder mooi uit gevoerde vlag) viel in goede aarde. Toen later op de avond het bericht door kwam, dat Rober I met 3-2 had gewon nen (een moeilijke uitwedstrijd nog wel) en aldus met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid het tweedeklasse-schap veilig stelde, steeg de vreugde ten top. Een klein, doch bijzonder select ge zelschapje A.F.C.-ers (waarbij dit keer ook echtgenoten) heeft naar waarde van een en ander genoten. Lotte Hesenbe- rend, die er ook bij was, heeft een der sprekers nog tot aller vreugde het woord, dat hij bijzonder lang in ,zijn bezit hield, ontnomen. Niet met de maar al te zeer gebruikelijke hamertik, oh neen, ze heeft het hem gewoon van de lippen geplukt. Stichting Als we jonkheer Van Rossum de Gau- lins woorden moeten geloven en als we daarbij onze fantasie wat laten werken, dan komen we, en ach we wisten het al, op een home te spelen, dat zijn ge lijke niet kent. En gelukkig de belangstelling stijgt. Wie nu zo eens in de week het nieuwe complex gaat bekijken, treft bijna zeker een andere A.F.C.-er. Zo verging het ook A.B.C.-bestuurders Jaap van der Kooi. Op zijn verkenningstocht ontmoette hij Arie Mets, die te voet gekomen was en daar Jaa pmet de brommer was geko men, lag het voor de hand, dat Jaap Arie thuisbracht, achter op het brom- fietsje. Het spijt ons bijzonder, dat we dat schouwspel gemist hebben. Wedding Bells Weer lijdt the gang of mine een verlies. Karei v. Stuyvenberg heeft de ringen geruild met Rosemarie Mader. Karei heeft kans gezien aan deze heilige daad eenzelfde tint te verlenen. Zijn bruid woont in Sankt Margarethen. Sijmen Willy Brommelkamp ontmoette onze in de strijd vergrijsde voorganger aan de Schakel-redaktietafel Sijmen Wit. Ook zij zijn samen naar het nieuwe complex gegaan. En wie zich kan voorstellen hoe de woorden van bewondering Sijmen over de lippen komen, weet ook wat hij heeft gemist. J- 1. S.

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 5