Iïlar|hall gandi cijfers 1961-62 Let op uwi (zaterdagse) saeckl! J. W. Dames- en Herenschoenen poolt ALlen mee, het is voor a.C.c. TTet eerste seizoen in de eerste klasse na onze promotie (het vijfde in onze geschiedenis) ligt achter ons. Hoewel de eindstand de indruk wekt dat het een vrij „kleurloos" seizoen was, is de wer kelijkheid heel anders geweest. Na een vrij matig begin leek het plotseling, of wij hoge ogen zouden gaan gooien. Toen viel de winter in en wij overwinterden buitengewoon slecht. De geest was bevroren en de benen waren stijf, zodat wij grie zelig dicht bij de laatste plaats kwamen. Eerst in de zeventiende wedstrijd kwa men wij in behouden haven. Opvallend is, dat ons eerste het in de uitwedstrijden er beter van afbracht dan in de thuiswedstrijden. (Ondanks de 7-2 nederlaag tegen D.C.G. uit). Hier zijn de totale resultaten: Thuis 9 3 2 4 8 12-16 Uit 9 4 1 4 9 20-22 Tegen de competitiegenoten bereikten wij de volgende resultaten: O.S.V. O.V.V.O. De Spartaan U..V.V. J.O.S. Kon. H.F.C. H.R.C. Hollandia D.C.G. 2 2 2 2 2 2 2 2 2 0 0 0 0 7-4 4-1 10 3 1-0 0 1 1 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 1 2 3 5-3 2 4-4 1 3-4 0 2-5 0 3-8 0 3-9 Er is geen touw aan vast te knopen. Het sterke De Spartaan kon niet één goaltje tegen ons scoren. Tegen kam pioen J.O.S. speelden wij quitte, maar legen D.C.G., dat het hele seizoen on deraan zweefde, waren wij kansloos. A.F.C. is zo grillig als een vrouw. Zou dat dan misschien haar speciale aantrekkingskracht zijn? Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 ÏV/at kan het leven toch goed zijn. Tot dat gelukzalig besef kom je, wan neer het eerste elftal het vege lijf weer eens heeft gered en je het heerlijke vooruitzicht hebt van enkele maanden zonder de klaarblijkelijk onontbeerlijke spanning rond promotie of degrada tie. Natuurlijk, het spel is nog niet hele maal uit; je loopt nog wat warm voor mogelijke kampioens-kansen van 2e en 3e, de rebellie van Feijenoord-spelers, de- gradatie-zorgen van 4e en 5e, de finale van de Europa-Cup en de glorieuze ver richtingen van het 9e, maar toch heb je het gevoel, dat het allemaal niet zo echt meer is; in feite viel het gordijn bij het eind-signaal van de wedstrijd te gen O.V.V.O. Je van-zorgen-bevrijde-brein kan zich nu weer eens richten op andere zaken, die op veel lager niveau natuurlijk toch ook wel belangrijk zijn en je kunt daar dan ook met andere AT.C.-ers over spreken zonder een blik „heb je niets anders aan je hoofd" te riskeren. Zo roerde ik onlangs het onderwerp „za terdag-elftal" aan en de onvolprezen re dacteur van ons blad vond dit klaar blijkelijk interessant genoeg om mij tot een artikel in de Schakel te dwingen. Vooruit dan maar met de geit! Ik ben nl. van mening, dat het zater dag-voethal in A.F.C. te veel gezien wordt in de geest, welke met de kwali ficatie „de Zatten" zo treffend wordt weergegeven. En natuurlijk het is ook leuk om pretentieloos door de wei te draven en na afloop in ietwat jolige sfeer (ver)sterke(nde) drank in te ne men om voor de volgendei wedstrijd nieuwe krachten op te doen; natuurlijk is dat allemaal verrekt leuk en het is dan ook voorzeker niet mijn bedoeling al die Zatten de nek om te draaien (ik zie me al!). Laat al die dikbuikige en kaalhoofdige jongelieden, die zo nodig moeten voetballen, rustig hun gang gaan, maar laat men daarnaast beden ken, dat het zaterdagvoetbal niet alleen flauwekul is, maar toch ook wel een ernstige zaak, voor zover je althans bij amateursport van een ernstige zaak kunt spreken! Het is misschien velen ontgaan, dat het zaterdag-voetbal zich in de laatste jaren sterk heeft ontwikkeld; men kent in de K.N.V.B. zelfs reeds een tweede klasse en de tijd is niet zo ver meer af, dat men ook aan de vorming van een eerste klasse gaat denken. Is dat dan zo belangrijk zal men zich afvragen. Vast en zeker wel! Vooral nu de vrije-zaterdag in versneld tempo een realiteit gaat worden, dient men er re kening mede te houden, dat er een steeds toenemende nivellering van het zatelldag- en zondagvoetbal waarneem baar zal worden. Dit ontwikkelings proces zal uiteraard nog wel enkele ja ren in beslag nemen, maar juist daar door krijgt men de gelegenheid om te zorgen, dat men „er-bij" is, wanneer dit proces er toe zal hebben geleid, dat het zaterdag-voetbal vrijwel op één lijn is gekomen met ons huidige amateur-voet bal, gelijk op de zondagen bedreven pleegt te worden. Reeds vele malen is gesteld, dat A.F.C. voorbestemd is een natuurlijk middel punt te worden van de sportieve recrea tie van de Buitenveldert. Men zou nt.i. een onvergeeflijke fout maken, indien men de belangstelling voor onze A.F.C. zou indammen tot de zondag. Ook voor de mensen, die om principiële of welke andere redenen dan ook de zaterdag voor de beoefening van hun sport wen sen te benutten, moet A.F.C. een aan trekkelijke vereniging zijn en deze aan trekkelijkheid wordt in niet onbelang rijke mate bepaald door de kwaliteit. De eerste klasse is nu eenmaal attractiever dan de 24ste. Het moet voor een vereniging als de onze echt geen onmogelijke taak worden geacht om te reiken naar een hoger niveau in het zaterdagvoetbal. Er lopen genoeg spelers rond, die het in het zon dag-voetbal niet meer verder zullen schoppen, doch die ongetwijfeld in staat geacht mogen worden het zaterdag-elftal een paar klassen hoger te brengen. Ik zie vele juniores, die het nimmer tot het eerste of tweede elftal zullen brengen, doch niettemin voldoende kwaliteit be zitten om als welkome versterking van het zaterdag-elftal te dienen. Wat ik met dit stukje wil bereiken, is belangstelling te wekken voor het za terdag-voetbal, dat gelijk hierboven betoogd echt niet meer als quantité négligeable mag worden beschouwd. Be staat deze belangstelling eenmaal, dan mogen wij de uitwerking en verdere ont wikkeling met een gerust hart aan het bestuur met zijn bekwame adviseurs over laten. Het getij is momenteel nog gunstig; het belang van A.F.C. vereist m.i. dat men dit niet laat verlopen. RION de italiaanse keuken imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam 4

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 4