De Zatten De jeugd Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houdt öe schakel in stand voor het bouwerk minder hecht. In de pauze (0-6) bespraken wij aanvankelijk nog de mogelijkheid om via iedere 6 mi nuten een doelpunt te scoren toch nog aan het langste eind te trekken, maar de Lou-stad beschikte anders. Op gebod van de engelen rondden de zonen de score af op 0-10. Helaas bleek Ruud Henneman, in de tweede helft uitgevallen, met een enkel fractuur naar het ziekenhuis te zijn ver voerd. Moge hij spoedig geheel herstel len! Reeds een week later hervond uw ne gende zich herboren op de Velserweg, thans nog slechts bereikbaar via Vel- sen, doodlopende wegen, slagbomen en valkuilen. Tegen ons dit keer goed ge oliede teamwork bleef Sport IV volsla gen kansloos. Gentlemen als wij zijn na men wij echter genoegen met een 5-3 zege. Uit een vrije schop gaf Van We tering ons in een jagende zandstorm de leiding, waarna Joop Stokvis op beheerst engelse wijze een tweede doelpunt in de benedenhoek drukte. Ons derde doel punt veroorzaakte helaas enige wrijving, doordat het werd opgeëist door zeker vier van onze voorwaartsen. In een woud van benen meenden zij ieder het eigen been als scorend been te hebben her kend. Persoonlijk ben ik geneigd het been van Pim Been als scorend been aan te wijzen, al was het alleen maar vanwege diens nieuwe schoenen. Met 3-0 dus naar de thee (ook met zand). Na de hervatting hadden wij zand tegen, maar via 3-1 gaf Peter van den Bergh ons met twee doelpunten een weelderige 5-1 voorsprong, die ten slotte tot 5-3 werd teruggebracht. De medische verzorging was dit keer in handen van Schmeink, die ons met veel boorwater en watten het gezichtsvermogen hergaf. Door vorstverwachting was een week later het A.F.C.-terrein onder water ge zet, maar tot ijspret kwam het toch niet. Wederom een week later welgesteld 15 april 1962 - werd A.F.C. IX het slachtoffer van het hardnekkige misver stand, dat R.K.A.V.I.C. in Amstelveen zou spelen. Na een half uur rijden, drie kwartier lopen en vervolgens nog ruim een uur met de polsstok kwamen wij evenwel bij Ouderkerk terecht, althans ongeveer. Windkracht dit keer 26, maar geen zand. Tegen de orkaan in, bleef in de strijd tegen het negende elftal van de club van het alfabet, onze achterstand beperkt tot 0-2, via een strafschop en een diagonaal raketschot. Aldus meen den wij toch op rozen te zitten. Hervat tend kon uw toerteam met de storm mee gaan stormlopen en dra taterde Peter van den Bergh de bal dusdanig tegen het VIC-net, dat de VIC-keeper hoe wel een beheerst figuur nog om zijn moeder zat te roepen toen er alweer middenuit was genomen. Op volstrekt onduidelijke gronden is het daarbij ge bleven: met 1-2 had R.K.A.V.I.C. IX de revanche. Is het nu echt nodig om nog samen te vatten? Nou, vooruit dan maar. Al leen voor diegenen, die het moeizaam rekenen willen verifiëren aan het electro- nisch A.F.C.-brein: 10 3 1 6 28-49 7 Maar natuurlijk klopt dat met uw be vindingen AD ONDERDEl.AT De competitie vordert slechts lang zaam voor deze jongens. De betekenis is trouwens al verloren. In- een der dag bladen lazen we, dat Nautilus zich heeft moeten terugtrekken. De plaa's van A.F.C. in de eerste klas is dus weer een jaar zeker. (In dit verband vragen we gaarne de aandacht van een zeker ge deelte van de naar de rangen der senio ren overgaande junioren voor het arti keltje, elders opgenomen, van onze me dewerker Rion). Nu bovengeschetste situatie is bereikt moet het voor de mannen van de huidige Zatten-bevolking toch mogelijk zijn om plezierig te voetballen zonder zicii (van middelbare leeftijd N.B.) door elke kleine tegenslag uit het veld te laten slaan. De wedstrijd tegen De Meteoor is zo doende voor niemand een genoegen ge we est. Er resten nog enkele wedstrijden en dan gaan we echt zomersporten. £oals gezegd, belang is er niet meer. JAN TJALLING Teder jaar om deze tijd hebben meer- dere jeugdelftallen het druk om de diverse tournooien af te werken. Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van Blauw Wit organiseerde deze club op beide Paasdagen voor de Ju nioren B 1 en B 6 een tournooi, waar aan o.a. werd deelgenomen door een Duits en een Engels team. De B 1 kwam in het stuk niet voor, doch de B 6 won de 2e prijs, door een slechter doelgemiddelde dan no. 1: Blauw Wit. Geen slecht resultaat. Het 2e tournooi vond plaats op Ko ninginnedag bij D.W.V. ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan, waar werd deelgenomen door onze Junioren A 1 en B 1De jongens van B I konden niet tot de prijzen doordringen. De A 1 be haalde in dit sterk bezette tournooi (al lemaal elftallen van betaalde clubs met uitzondering van D.W.V. en wij) de 4e prijs. Wat op deze dag zeer verheugend was, was dat onze jongens van de A 1 en B 1, gezien hun sportiviteit, de uitgeloofde stijlprijs wonnen. Persoonlijk vind ik dit een mooier re sultaat dan een le of 2e prijs. Hier is zeker een compliment op zijn plaats. Op 6 mei, 80 jaar geleden, werd Ro- bur et Velocitas te Apeldoorn opge richt en ter gelegenheid hiervan organi seerde zij het „Max Boas-Jeugdtournooi Onze A 1 zou hieraan deelnemen, doch aangezien er door de Bond geen uit stel van de competitie werd gegeven, waren wij genoodzaakt de A 2 in het veld te brengen. Op de bewuste zondag vertrokken wij met een bus, waarin plaats was voor 43 personen. Toen om kwart voor acht het vertreksein werd gegeven, bleek dat er precies 11 knapen, 1 vader en 1 leider waren, zodat wij niet al te krap zaten. Af en toe moest er appel gehouden worden of iedereen nog wel aanwezig was. Van de 4 gespeelde wedstrijden wonnen de jongens er twee, speelden één keer gelijk en verloren er één. Door dit resultaat eindigde A.F.C. als no. 2 in haar poule. Hierna moest tegen L.S.C. uit Leeu warden worden aangetreden om de 3e of 4e plaats. Toen het einde er was, hadden beide partijen geen doelpunt kunnen maken, in verband waarmede er strafschoppen door 5 verschillende spelers van ieder team moesten worden genomen. L.S.C. scoorde de le ronde 1 maal, zo dat onze jongens een gemakkelijke taak hadden. Immers door er maar 2 te be nutten zouden wij als overwinnaars uit het strijdperk treden. Misschien wist u het nog niet, maar het is zo moeilijk om van 11 nieter te scoren. Onze jongens waren „zo sportief" om ook het net 1 keer te laten bollen. 2e ronde. Eerst A.F.C., 5 schoten, 2 x raak. Daarna L.S.C. Wat denkt u, juist ook zij wilden niet achterblijven en scho ten 2 in het doel. Toen kwam de 3e ronde. Het lot be sliste dat L.T.S. eerst de strafschoppen moest nemen, le raak, 2e gestopt, 3e naast, 4e raak, 5e gestopt. De spanning steeg ten top. Om u niet langer in span ning te houden, A.F.C. benutte er drie, zodat wij de 3e prijs mee naar huis kon den nemen. Als u nagaat, dat de tegenstanders al len A 1 elftallen waren en wij een team hadden van 5 spelers uit de A 2 en 6 uit de A 4, dan is dit zeker een zeer mooi resultaat. Bravo, jongens, mijn compli menten. Jullie hebben er hard voor ge werkt. Zonder iemand iets te kort te doen, wil ik toch Rob Plantinga een compli ment maken. Bij het strafschoppen ne men heeft hij een paar fantastische saves verricht, waardoor hij een groot aandeel had in jullie succes. Van deze plaats af danken wij de verenigingen voor de goede organisatie en de prettige dagen die wij weer moch ten beleven. Een speciaal woord voor onze vrien den in Apeldoorn. Gezien de plaats van het le elftal wens ik hun de resterende wedstrijden veel succes toe. Laat ieder een, ook de jeugd, zijn Robur steunen, opdat geen degradatie volgt. KOKO 3

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 3