Resultaten van de groene velden Hsrenkapsalon H. Steenstra TParfi umenen poolt ALLen mee, het is voor a.f.c. tweede, derde en zesde elftal heb ben nog, -zij het theoretisch, kansen op de hoogste plaats De concurrenten verspelen, evenals onze teams, punten, vandaar onze voortduren de spanning. Het tweede klopte o.a. koploper O.S.V. maar liet aan de Spartaan één van de ""'er te behalen punten. Het derde deed its utmost en kan theoretisch R.K.A.V.I.C. nog inhalen. Wij geloven er nog steeds in. Over het zesde schrijft Cees zelf. riet eerste heeft na de spannende com petitie een soort fraternizing-game tegen U.V.V. gespeeld. Het doel werd bereikt, maar de wedstrijd was bijzonder slecht; we verloren dan ook met 3-1. Tijdens het zelfde weekend speelden de Veteranen een aantal wedstrijden in het bekende jaar lijkse tournooi, dat dit jaar door Kam pong werd georganiseerd. Ze bereikten de finale door overwinning op U.D. en V.O.C. E.M.V.V.V. (Middelburg) legde ze echter haar wil op (4-2). Geen prijs derhalve. De traditie wil nu eenmaal, dat, kennelijk om de betrekkelijkheid van een en ander aan te tonen, de prij- zen worden gewonnen door de winnaars van de wedstrijden om de eerste, derde en vijfde prijs. Deze gaan dan onder scheidenlijk met de eerste, tweede en derde prijs naar huis. De overige elftallen spelen de laatste weken zonder grote druk. Kampioens- noch degradatiezorgen fronsen de wenk brauwen. Slechts good-old Nico Leloux heeft nog beslist elke week de punten binnen te brengen. Als ook dat lukt, en waarom niet, dan is het vijfde behouden voor de klasse, waarin A.F.C.'s vijfde team thuis hoort. Het bestuur en dus alle A.F.C.-ers hebben tot taak de elftallen daar te brengen, waar ze behoren. Slechts A.F.C. 1 en A.F.C. V zijn er de laatste jaren in geslaagd het hoogste te bereiken. Deze plaatsen mogen niet worden prijsgege ven. De andere teams is aldus nog veel glorie beschoren. Genoeg earnest nu, lezeressen en le zers. Aandacht voor enige captains. Welk een vreemd verloop kan toch de competitie hebben. Zie aan het be gin van het seizoen naar uw pas ge promoveerde zesde. (Ja, Gerard, dankzij het zevende. Lees overigens mijn eerste artikeltje van dit seizoen, indien je drukke werkzaamheden dit tenminste toelaten). Met zes punten uit zes wed strijden ergens midden op de ranglijst. l'lotseling krijgen we, na een paar veranderingen, de geest, en verslaan al onze respectievelijke tegenstanders, zodat we met 22 punten uit 14 wedstrijden aan de finish verschijnen. Op het mo ment, dat ik dit schrijf, is de stand aan de kop: A.F.C. 6 V.D.O. 2 14 11 22 18 De andere koplopers W.V.H.E.D.W. en S.D.W. zijn definitief kansloos. U ziet het, afwachten maar. Wat jammer, dat de competitie zo ongelijkmatig verlopen is, want geen der tegenstanders van V.D.O. heeft nog enig belang bij de wedstrijden, terwijl één daarvan, nl. W.V.H.E.D.W., tot voor kort mede-kanshebber was. De andere twee tegenstanders zijn mij niet bekend. Van de drie wedstrijden, waarvan ik u nog een verslagje schuldig ben wil ik bij twee volstaan met de uitslag. Bij T.O.G. werd het 7-0, bij B.D.K. 5-0. De spannendste en aardigste wedstrijd werd tegen W.V.H.E.D.W. gespeeld, en hij was op dat moment zeer belangrijk. Met de wind mee namen we met 1-0 de lei ding, dankzij een mooi doelpunt van Barend Groen, die eerst de spil, daarna de rechtsback en vervolgens de keeper passeerde (althans naar zijn eigen ver slag van het gebeurde). Aangezien zich een dergelijk doelpunt in een latere wedstrijd nog twee maal heeft herhaald, zal deze onder een hoek van 10 graden met het doel geraakte goal dan ook in 't vervolg Groen-goal heten. In de tweede helft wisten wij deze voorsprong door werkelijk goed voetbal van het gehele elftal te behouden. Dat was minstens tweede-klas voetbal, waar mee ik maar wil zeggen, dat ik vind, dat wij ook dit jaar, gezien ons spel, zouden moeten promoveren. V.D.O. zal daar wel anders over denken. Rest mij nog de volgende opmerking: Wie van mijn geachte medespelers heeft ongeveer een maand geleden mijn oude verkleurde A.F.C,-shirt meegeno men, en daar een minder oud, minder verkleurd, voor laten liggen? Ik begrijp, dat hij dit shirt ongetwijfeld als trofee boven zijn bed aan de muur heeft ge hangen, als 't shirt van zijn aanvoerder. Ik begrijp ook, dat hij dit, toen ik in het openbaar navraag deed, niet wilde zeg gen, uit angst voor verdenking. Maar toch, beste jongen, geef 't terug, want later, als mijn aureool verbroken is, zou je misschien wel spijt krijgen van zo'n nadelige ruil. Tenslotte nog één opmerking aan mijn gewaardeerde lezers. Duim voor uw zesde! Bedankt voor uw aandacht en tot volgend jaar of tot schrijfs in de A.C.C.- pitch. CEES A.O.W. (Ad Onderdelat's Werkgemeenschap) 1~kat het leven niet uit louter hoogte punten bestaat ondervond uw staartteam op 25 maart j.l., toen het als gastheer optrad in de matinee op de bietenakker tegen Muiderberg III. Na een 0-10 score klommen mijn jongens bescheidenlijk, gebogen maar niet gebro ken, op de massagetafels, waarbij ik zelf hetzij in ootmoed bekend een opzetje nodig had. In deze wedstrijd werd het A.F.C.-houtwerk nog in op merkelijk goede conditie bevonden, want na een enorm aantal dreunen dat op onze poortjes was uiteengespat, stond alles zo op het oog nog redelijk over eind. De merendeels bejaarde on derhorigen van slotvoogd Ton Koot had den zich weer eens uitgeleefd! In ver band met zijn komende werkzaamheden als klokkenspel-opwinder was de zeer hoge Joop van der Hoogen aan de zij kant van de circustent geplaatst. Dit systeem „dwarsslapertje" bleek evenwel N.V. LOODGIETERS BEDRIJF v/h W. GELDERLAND DIR. C. VAN PEPERZEEL VALCKENIERSTRAAT 35 AMSTERDAM TELEFOON 020 94 52 20 v. Baerlestraat 1 60 fel. 794120

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 2