A.B.C. Onze mannen mogen er niets van u/eten verzekeringen Voor al Uw van Emden Snoek poolt allen mee, het is voor a.f.e. 10 Tedereen weet het natuurlijk al: een paar ,,Aangetrouwdes", die het goed met onze mannen en hun dierbare A.F.C. menen, brachten enthousiast het idee: te zorgen voor een cadeau van de A.F.C.-gades voor het nieuwe Clubhuis. De eensgezinde bijval voor dit plan was zó overweldigend, dat op de eerste feestelijke vergadering één vol uur lang alles door elkaar praatte en er geen speld tussen tè krijgen was.... terwijl, oh lo gica, ons meest gewiekste babbelkousje zó stomverbaasd was, dat ze een uur lang geen geluid kon geven! Die vrouwen toch laat ze maar rus tig gaan: als een olievlek breidde het enthousiasme zich uit: een colonne vrou wen vergaderde, telefoneerde, fietste, tramde, reed en rende door de stad, door het land, stoep op, trap af, straat in, laan uit vaak tevergeefs, vaak twee, drie of meermalen; we vonden jonge vrouwtjes en poppenmoedertjes, die met vreugde uit hun huishoudporte- monnaie offerden èn dames, die hun genegenheid voor ons geliefd A.F.C. in bankbiljetten konden tonen. Er werd nu niet gepraat maar gedaan, en nu hebben al die vrouwen toch echt iets tot stand gebracht: er is al een heleboel geld voor een geweldig cadeau bij elkaar; wij zijn blij en trots maar nog niet klaar met ons werk En wie denkt, dat we 13 schemer lampjes, 7 asbakken en een electrische wasmachine geven, heeft het toch écht mis. See you later! EEN AANGETROUWDE OVERSCHIESTRAAT 13-15 TEL. 15 44 33, A'DAM-W3 TTet honkbalseizoen is enkele weken ge- leden gestart. Flet hoogste negental van ABC kon nog niet van een bepaald goede start spreken. Newcomer Storks uit Den Haag, met wie de A.B.C.-ers reeds op enkele toernooien had kennisgemaakt, verraste hen in de eerste competitie wedstrijd op onaangename wijze. Met een nederlaag van liefst 1-7 op zak werd de terugtocht naar de hoofdstad ge maakt. Hoe plezieriger was het tweede treffen tegen Sportclub Haarlem aan de Jan van Galenstraat. Mede dankzij ho meruns van Evert Boom en Luc van Mierlo, prima werpen van Johnny Hoit- zing en uitstekend veldwerk van de overige spelers werden de Haarlemmers met 8-1 geklopt. Geen bezorgdheid Diegenen die een opleving verwacht ten, kwamen bedrogen uit, want in de week daarop werden de A.B.C.-ers door het Utrechtse U.V.V. met 11-2 verplet terd. Het resultaat is dus twee punten uit drie wedstrijden. Nog geen resul taat om de loftrompet over te blazen. Niettegenstaande nog geen reden voor bezorgdheid. De wedstrijd tegen Sport club Haarlem heeft aangetoond dat het eerste negental over capaciteiten be schikt om meer succes te behalen. Hoge ogen Het tweede team trof het slecht dat het in de eerste wedstrijd direct tegen de vermoedelijk wel de sterkste ploeg in de afdeling moest uitkomen. In Bad hoevedorp incasseerden de A.B.C.-reserves een 12-5 nederlaag tegen Lijnden. Van D.C.G. 2 werd een week later met 19-5 gewonnen. Hoe optimistisch het ook moge klinken, het ligt wel in de lijn van de verwachtingen dat het tweede team dit seizoen hoge ogen zal gaan gooien Geen consideratie A.B.C. 3 moest voor zijn eerste com petitie-duel naar Purmerend trekken om tegen Purmersteyn tussen de lijnen te komen. Het was jammer dat een ruime voorsprong voor de A.B.C.-ers in de laatste innings verloren ging en door een 8-8 gelijkspel de punten moesten worden gedeeld. P.V.W.A. toonde geen consi deratie met het derde team en bracht de A.B.C.-ers aan de oevers van de Amstel een 19-5 nederlaag toe. Zowel het vierde als het vijfde negen tal speelden nog slechts één wed strijd. Voor beide ploegen bleek nog geen winst te ziin weggelegd. A.B.C. 4 moest in Ran ziin meerdere erkennen (5-11) en A.B.C. 5 werd met een even eens grote nederlaag teruggewezen (5-15). Weinig wapenfeiten dus nog, hetgeen zeker mede te wijten is aan de matige opkomst voor de training. (vervolg Van de brug) U.V.V. Daar de laatste competitiewedstrijd niet uitgesproken vriendschappelijk ver liep, stelde het U.V.V .-bestuur voor in Utrecht bijeen te komen met bestuurs leden en spelers en bij die gelegenheid een vriendschappelijke wedstrijd te spe len. Wij stelden deze geste op hoge prijs en zijn er van overtuigd, dat mede hier door de vriendschapsbanden weer vol ledig zijn hersteld. Afscheid oude clubhuis. Voorlopig is de afscheidsavond vastge steld op vrijdag 29 juni. De organisatie is in handen gelegd van Wim Staats en Cor van Peperzeel. Dit betekent een zo danige garantie voor een gezellige avond, dat niemand naar wij hopen zal willen ontbreken. Noteert U die datum alvast. U hoort er nader van! Alle A.F.C.-ers een prettige vakantie en als het kan een beetje zomerwarmte toegewenst. HENK KAPPELHOFF Op volle toeren Ook de jeugdafdeling draait weer op volle toeren. Er is voor de competitie ingeschreven Inet drie junioren- een BRL- en een pupillenteam. Dit laatste negental komt uit in een nieuw gevorm de competitie, namelijk de Blepsing- competitie. De pupillen hebben reeds een toernooi achter de rug. Op het Schoten toernooi eindigden zij met een vierde prijs. Nog meer toernooien voor de jeugd spelers zijn voor de boeg, o.a. een twee tal op eerste Pinksterdag. De junioren spelen dan in Rottterdam bij Neptu- nus en de BRL-ploeg in Den Haag bij Celeritas. Bovendien is A.B.C. ook nog met jeugd vertegenwoordigd op toer nooien van De Spartaan en van De Volewijckers. De jeugdcommissie toont zich actief, zodat het zeker niet aan de leiding zal liggen dat de jeugdafdeling goed zal lopen. Visitekaartje Bijzonder jammer is het dat het A.B.C.-Honk, dat de vorige jaren gere geld in een uitvoerige uitgave ver scheen, nu weer is teruggebracht tot een simpel blaadje. Er zijn echter leden die zich bereid hebben verklaard het clubblad weer in zijn oude staat te herstellen. Het clubblad is het visite kaartje van de vereniging, dus het is te hopen, dat genoemde leden er schot achter zullen zetten. A.B.C. kon afgelopen dinsdag op een 28-jarige historie terugblikken. Laten alle A.B.C.-ers er zich voor inspannen dat hun vereniging in ieder opzicht goed voor de dag zal komen. Wij kunnen dan met trots over niet te lange tijd met A.F.C. en A.C.C. onze intrek nemen in Buitenveldert. HANS DE BIE

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 10