A.F.C. is u dankbaar H. Steenstra Va rfumerien BeQunstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö indien u aan de sporttoto deelneemt Weet u dat u, door aan de sporttoto deel te nemen, uw vereniging financieel steunt? Weet u dat uw deelname eveneens van financieel belang is voor vele sportinstellingen? Immers vele sportbonden profiteren jaarlijks van de inkomsten van de nationale toto. Weet u dat ook het maatschappelijk werk, de gezond heidszorg en de cultuur (het staat onderaan uw poolformulier) financiële steun ontvangt uit de sporttoto? En bovendien als klap op de vuurpijl kunt u zelf een kapitaal winnen! Redenen te over voor hen, die tot dusverre nog niet in de sporttoto mee speelden, om snel een registratiekaart aan te vragen, in te vullen en binnen twee weken te kunnen „poolen". Van zelfsprekend poolt u dan bij A.F.C. Uw eigen vereniging, die u wekelijks zoveel sportvreugde schenkt. Uw ver eniging, die binnen afzienbare tijd te zamen met A.C.C. en A.B.C. een prach tig sportveldencomplex in Buitenveldert gaat betrekken. Dat voor deze verhuizing heel veel geld nodig is, dat spreekt van zelf. Wij zullen u met een simpel rekensom metje duidelijk maken hoe belangrijk het is, dat u via A.F.C. aan de sport toto deelneemt. 44 cent per formulier A.F.C. ontvangt wekelijks 22% van de inzet, dat wil dus zeggen van iedere twee kwartjes, want minder kan het niet) 11 cent. Indien u aan onze vaak tot in de treure herhaalde slogan „Niet vier maar acht kolommen" gevolg zal geven, dan krijgt A.F.C. per week van u alleen niet minder dan 4x11 cent is 44 cent. Stel nu dat in één seizoen in totaal 45 weken wordt gepoold, dan schenkt u A.F.C. dus 45 x 44 cent, dat maakt een bedrag van 19,80. En dit bedrag komt van één enkele deelnemer! Honderd deelnemers brengen dus een bedrag op van 1980,— per seizoen. U kunt zelf uitrekenen hoe groot het be drag wordt bij 200, 300 of meer deel nemers. Dat loopt in de duizenden! Rose kaarten Op 1 april jongstleden is het nieuwe toto-seizoen gestart, d.w.z. dat vanat deze datum de nieuwe registratie-kaarten (dit keer geen gele maar rose) in omloop worden gebracht. Hoewel u op uw hui dige gele kaart nog enige tijd kan poo len, raden wij u aan spoedig de nieuwe kaart in te vullen. Het kan anders wel gebeuren, dat u t.z.t. bij een grote toe vloed van nieuwe toto-deelnemers langer dan normaal moet wachten op de dooi de bond gestempelde kaart en u dus het risico loopt enkele weken van de toto spanning verstoken te blijven. Misverstanden Er bestaan nog heel wat misverstanden over de sporttoto. Velen denken dat men lid van een sportvereniging moet zijn om te kunnen deelnemen. Dit is niet juist. Iedereen, die de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt, meisje of jongen, man of vrouw, kan meedoen, mits hij of zij zich laat registreren bij een sportclub. Een ander misverstand. Man en vrouw mogen allebei meedoen. Bij vertrek naar een ander stadsdeel of bij verhuizing naai een andere plaats, dient u de wijziging aan het toto-secretariaat van de vereniging op te geven. Indien een ge registreerde komt te overlijden, kan de echtgenoot of echtgenote niet op de zelfde naam met het deelnemen aan de toto doorgaan. De registratie-kaart is immers strikt persoonlijk. Lage kant Hoe de belangstelling voor de sporttoto bij A.F.C. is? Voor het afgelopen sei zoen heeft circa 50% van de leden een registratiekaart ingevuld. Spijtig is ech ter dat hiervan slechts 35% echt weke lijks ook poolt. Twee percentages die aan de lage kant liggen en die in het belang van A.F.C,. een stuk moeten stij- gen. Stunt De toto-commissie van A.F.C. heeft daar orn een stunt uitgehaald. Door middel van een circulaire heeft zij de jeugdle den aangespoord om toto-deelnemers te- winnen, mensen dus die voor het nieu we seizoen een rose registratie-kaart die nen in te vullen. Om de animo groter te maken, heeft de toto-commissie er voor deze jeugdleden iets tegenover ge steld. Europa-Cup Voor degenen die aan het einde van deze maand de meeste ingevulde registra tie-kaarten bij tie toto-commissie inle veren, worden zes gratis toegangsbewijzen voor de finale van de Europa-Cup be schikbaar gesteld. Bovendien wordt het jeugdlid, clie eind augustus het grootste aantal nieuwe toto-deelnemers heeft aan gebracht, beloond met een transistor draagbare radio. Zoals reeds opgemerkt werd, bedraagt het percentage van geregeld poolende A.F.C.-ers slechts 35%, een percentage dat aanmerkelijk lager ligt dan dat van de A.F.C.-ers die een registratiekaart invullen. U zal begrijpen dat A.F.C. niets heeft aan leden die hun poolacti- viteiten beperken tot het invullen en tekenen van zo'n registratiekaart. Dit kost onze club alleen maar geld, o.a. we gens het opzenden van de kaart. 30 winkeliers De toto-commissie is reeds enkele weken bezig met het samenstellen van een uit gebreid sigarenwinkelierskorps om de deelnemers in de gelegenheid te stellen bij de voor hen meest dichtbijzijnde si garenwinkel hun formulier in te leveren. Het aantal inleveringsadressen bedraagt nu ruim dertig. Dankbaar U ziet het: de toto-commissie heeft al het mogelijke gedaan en zal nog meer gaan doen om het toto-resultaat voor A.F.C. en vanzelfsprekend voor A.C.C. en \.B.C. zo gunstig mogelijk te laten worden. Uw hulp is hiervoor nodig. Daarom vul een nieuwe kaart in, voor zover u dit niet al hebt gedaan, en pool geregeld. A.F.C. zal u er dank baar voor zijn en.... als u een prijs zal winnen, zult u uzelf er dankbaar voor zijn. HdB v. Baerlestraat 1 60 tel. 794120 N V. LOODGIETERSBEDRIJF vlh W. GELDERLAND DIR. C. VAN PEPERZEEL VALCKENIERSTRAAT 35 AMSTERDAM

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 7