Jonkheer(s)zuchten Joh. M. de Bie „Q ram motheek" piano's (H. Huisman) poolt allen mee, het is voor a.f.c. /~kns aller belangstelling blijft voorlopig in het vlak liggen van de grote ge beurtenissen, die zich over een paar maanden gaan afspelen, namelijk de ver huizing en alles wat daarbij komt. Het is daarom, dat mijn pen naarstig op het papier drukt in deze en geen andere richting. Wanneer ik op een weekse middag nog eens op het oude veld toef en ik kijk aandachtig naar die drie velden, naar dat oude clubhuis, maar het monument en nog vele van die dierbare herinneringen dan gaat er heel veel in mij om. Niet veel van onze leden zullen van hun twaalfde jaar A.F.C.-er en A.C.C.- er zijn. En in die bijna 40 jaren heb ben we wel zo het een en ander mee gemaakt, dat de moeite van het herinne ren meer dan waard is. 'och mis je die oude tribune, die zo jammerlijk onlangs is afgebrand. Die hoorde er zo echt bij. Ónze nieuwe tribune is een staaltje van bouwtech niek. I)at is waar. Doch aan die mo derne sfeer zullen we echt nog wel even moeten wennen. En dan dat clubhuis! Ik heb nog in dié commissie gezeten en de plakkaar ten gingen vlot van dc hand. Tot zelfs in de Bakkerstraat en het Thorbecke- plein werd er vlot in geprik'. Een dak voor 50-cent, een raam voor een kwartje en een deur voor één piek. Er werden toen heel wat deuren ingetrapt! De middag voor de opening heeft mijn nieuwe zomerse broek nog in de brand gestaan, toen de laatste loodgieter wat slordig omging met zijn steekvlam. Ik vond het al zo warm worden voor tic tijd van het jaar, tot ik die vlam ont dekte. Daarna werd het weer wat kou der. 42 jaar Wandelweg Het is moeilijk je te realiseren dat we na 42 lange en vaak heel bewogen jaren daar nu plotseling zullen weg gaan. Hoe zal dat eigenlijk in zijn werk gaan.- /uilen we ons eerst verzamelen op de oude terreinen? En zal dan Kappelhoff plotseling hard schreeuwen: „Kom, jon gens, we gaan weg!!" Zullen we dan „links uit de flank" de hekken voor het laatst passeren en een week of wat daarna onze oude, dier bare trouwe wandelwegveldjes onder zand, klei en water gespoten weten? Waarlijke interesse -Vh u eens wist, hoe weinigen uwer de nieuwe velden en het in aanbouw zijnde clubhuis reeds hebben aan schouwd, zou u versteld staan van dat geringe aantal. Ik vraag mijzelf wel eens af ol iedereen zich bewust is van het grote gebeuren, dat straks plaats zal gaan vinden. Helaas moet ik nog even terugko men op de geldelijke acties, hier en daar aan de gang zijnde. Er was een A.F.C.-eé die vond, dat men hel wel wat „gortig" maakte door steeds om geld te vragen. Gebleken is ech ter dat deze man nog aan geen en kele actie voor éne cent heeft deelge nomen. aar maakt hij zich eigenlijk boos om?? De niet-gevers Want hóren we dan enige kritiek op het een of het ander dan kunt je er steevast „donder" op zeggen, dat het van iemand is, die nog geen cent heeft gegeven Er waren lieden, die het „aanslagbil jet' niet zo geslaagd vonden. Wat de buren er wel van moesten denken, zei den zij. Een andere A.F.C.-er legde de twee biljetten eerst aan de kant, an ders kon hij, indien hij ze eerst had geopend, zijn werk niet rustig afma ken.... Gevoel voor humor is niet iedereen gegeven. Geen ACHT, maar VIER klokken Gedachtig aan de Toto-slogan van ons bulletin hebben wij de zaak maar om gedraaid. Wel ACHT kolommen, doch slechts VIER klokken. Bij die gedachte hebben wij even stilgestaan. Hoeveel toto-tjes spelen we per jaar. Een stuk of dertig?? En dan acht kolommen. Der- lig keer twee gulden is zestig gulden. Zullen het vier kolommen zijn. Dan is het nog dertig gulden per jaar voor de toto. En wat hebben de beiaardiers, de klokkenluiders van Buitenveldert van die totoïsten ontvangen? Onze bejaar diers Holtzappel, van Nek, ten Oosten en Staats zwijgen diep. Slechts een rood blosje op hun kaken doet een bepaalde gemoedstoestand verraden. Zijn ze blij of voelen ze zich diep beschaamd?? Zij zeggen niets. Zij zullen het antwoord voorlopig schul dig blijven en u nogmaals het giro nummer opgeven voor uw financiële deelname aan het A.F.C.-, A.B.C.- en A.C.C.-carillon. Het is Gemeentegiro O. 1463 ten name van T. ten Oosten, Cho- pinstraat 2, Amsterdam Z. Ook de spelers e willen, in dit verband, vooral de spelers van de eerste 4 elftallen opwek ken aan genoemde actie mee te doen. Tot op heden staan er namelijk nog slechts twee namen van deze 55 spe- leis in het aan te bieden cadeau-album! Kom op, jongelui, zijn jullie alleen voet ballers met een A.F.C.-shirtje om je heen of zijn jullie óók A.F.C.-er in de juiste zin van het woord?? Geeft, wat je missen kunt, maar gééft! Dc jeugd Onze jeugdleider, de heer Slaap, is be zig zoveel mogelijk prikkaarten te distri bueren. Vele jeugdleden maken zich verdienstelijk door die kaarten in geld om te zetten. Alle kleine beetjes helpen en ook de jeugd wil een aandeel heb ben in het aan te bieden geschenk. De dames Ze doen het zo leuk, die A.F.C.-dames. Je hoort geen woord van ze. Ze gaan heel „apart" hun gangetje. Suggesties over bepaalde cadeaux hoor je genoeg, doch wat zal het tenslotte worden? Mysterie, uw naam is „VROUW" en ook dit keer laten ze althans voorlo pig, doch zéker qualitatief - de heren met neuslengten achter. Dat ze straks met iets ferms uit de bus komen, is wel zeker en bij voor baat mogen we reeds de loftrompet zwaaien voor onze kloeke „zwakke" we derhelften. Lees dit goed, heren A.F.C.- ers en kijkt nog even naar het hierboven genoemde gironummer. We laten ons niet kisten!! Jhr. W. VAN ROSSEM DE GAULIN vraagt vrijblijvend advies Woestduinstraat 114 - Amsterdam Tel. 80534 Speciaalzaak grammofoonplaten Steeds de nieuwste top-hits Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C.J, tel. 24 69 67 Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A.F C de kwaliteit

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 6