Resultaten v/an de groene welden De jeugd Fa. FRED SAX Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit J. SUURBEEK poolt allen mee, het is voor A.f.c. 'I vrienden, ons eerste team heeft het voor dit jaar weer gelapt. Onze mannen hebben gehoor gegeven aan de oproep en ze hebben Ó.V.V.O. versla gen. Weliswaar met een klein verschil (1-0); maar de twee punten, welke ons team onbereikbaar maakten zijn binnen. Wim Bouwhuis heeft het klaar gespeeld deze score te bereiken. Dit doelpunt besliste niet alleen over ons aanblijven in de eerste klasse, maar was ook een goal van historische betekenis. Onze middenvoor scoorde de laatste goal in een competitiewedstrijd van ons eerste aan de goede oude Zuidelijke Wandel weg. Groot was de vreugde van de in grote aantallen opgekomen clubgenoten. Op het veld al werden de spelers gefelici teerd. De feestviering heeft even een onder breking gekend, omdat vele A.F.C.-ers Netty en Robby, die zich deze dag ver loofden, hebben gefeliciteerd. Zo tegen zevenen heeft de vreugde om het be houd zich weer gemanifesteerd. Juist in dit jaar, met onze verhuizing voor de boeg, is dit handhaven van het allerhoogste belang, waarmede niet ge zegd wil zijn, dat in volgende jaren teruggang naar de tweede klasse op prijs zal worden gesteld. Drie cheers voor onze spelers brengen wij hier gaarne nogmaals uit. Overige K.N.V.B.-ers Ondanks het leit, dat ons tweede en derde elftal beide in de afgelopen weken twee punten verloren, zijn ze nog volop in de strijd om de bovenste plaats gewikkeld. Hel tweede elftal staat relatief op de tweede plaats met één verliespunt meer dan leider D.W.S.-A3, welk elftal wij merkwaardig genoeg thuis een duide lijke nederlaag hebben doen lijden. Met nog zeven wedstrijden voor de boeg kan, dunkt ons, het kampioenschap gegrepen worden. (tok ons derde team is na de onver wachte nederlaag van R.K.A.V.I.C. 2 weet in de running gekomen. Jammer was, dat wij tleze Amstelveners onze wil niet hebben kunnen opleggen. Na een 2-0 voorsprong moesten we toch nog genoegen nemen met één punt. De afdeling Slechts liet vijfde elftal verkeert in degradatie-gevaar. De recente 4-0 over winning op S.N.A. deed de harten ech ter weer sneller kloppen. Van de ove rige elftallen hebben het zevende en achtste kampioenskansen, alhoewel niet meer in eigen hand. De opmerkelijke opmars van ons ne geilde zal u pas goed duidelijk worden bij de bestudering van de ranglijst der gemiddelden. Stijging van 0.50 tot 0.78 wil zeggen, dat er van de laatste drie wedstrijden twee gewonnen werden. Wel geloven wij, dat de opmars te laat is ingezet en ook ontijdig werd onderbro ken (0-10) om nog tot de bovenste plaats te geraken, maar we menen te mogen zeggen, dat de basis voor het volgende jaar bijzonder hecht en gezond is. De Zatten hebben in deze verslagperiode slechts éénmaal verloren. Weliswaar deed deze nederlaag de wenkbrauwen der insiders fronsen. Menigeen vroeg zich af: ,,Hoe nu? Tegen Brandweer werd regelmatig met 6-0 verloren en nu ineens 7-0. Hoe zit dat?" Wij weten het niet. Met rust stonden we nog 0-0. En toen bleek weer eens te meer, dat onze voorvaderen, die de spreekwoorden maakten gelijk hadden. Rust roest. In Cosy Corner bleek ech ter ook, dat een ander gezegde niets aan waarde heeft ingeboet: „Zolang de- lepel in de brijpot etc." J. T. S. T~\oor het meer dan droevig-slechte weer is de laatste weken maar weel een enkele dag gevoetbald. Vooral onze jongsten, de pupillen, hebben al een heel naar seizoen: ze hebben dit „voor jaar" nog slechts éénmaal gespeeld, be halve dan een aantal jongens dat op het H.F.C.-toernooi is uitgekomen. Daar hebben we het overigens maar heel ma tig gedaan, jongens! De beker zijn we kwijt, maar we rekenen erop de beker bij de volgende ontmoeting op de H.F.C.-ers te heroveren! Wat de kansen op kampioenschappen betreft: die bestaan nog redelijk voor A3 en B6, terwijl A2 en A6 nog niet volledig kansloos zijn. Enkele van onze jongens zijn gekozen in vertegenwoordigende elftallen en wel Jos Kemna en Ko Onsman (we re kenen ze nog steeds tot de jeugd, ja wel!), Nol Kuikens en Ernst Seunke; mét onze mannen zijn we daar trots op! Attentie En dan een speciaal woord tot alle jeugdspelers: jullie weten inmiddels al len, dat er een actie op touw werd gezet voor ons nieuwe clubhuis en voor de toto-afdeling. Voor het clubhuis werd jullie verzocht twee zgn. „prikkaarten" elk met 10 „klokken" af te nemen en die onder kennissen en vrienden te ver kopen. We rekenen er stellig op, dat jullie allemaal je schouders hieronder zult zetten. Ffet zou overigens ook he lemaal niet vreemd zijn, dal je een paar klokken via eigen zakgeld van de hand doet! Jongens, jullie gaat straks naar een sportcomplex dat zo meesterlijk mooi belooft te worden en voor iullie hele verdere A.F.C.-lidmaatschap zo be langrijk zal zijn, dat jullie het straks een trots gevoel zal geven te weten, dat jullie aan het totstandkomen ervan hebt medegewerkt via deze actie: die actie MOET slagen! En wat de toto betreft: vooruit jongens, meldt je aan bij de heren van de commissie om iedere A.F.C.-er op te wekken aan de pool deel te nemen. En hebben jullie goed gelezen welke uitzonderlijk interessante prijzen hiervoor beschikbaar zijn gesteld? Nogmaals, we rekenen op jullie! Opdat de betrokken spelers daarmede rekening kunnen houden, volgt hieron der vast een opgave van toernooien in voorbereiding: 22 en 23 april 1962 (Pasen): Blauw Wit- toernooi voor BI en B6; 23 april 1962 (2e Paasdag): Quick-Den Haag-toernooi voor B2; 30 april 1962: D.W.V.-toernooi voor Al en BI: 6 mei 1962: Robnr et Velocitas (Apel doorn) voor A2; 3 mei 1962: Hercules (Utrecht) voor Al, BI en B6; 31 mei 1962: Los-toernooi (Spartaan) voor BI; 9 juni 1962: D.W.V.-toernooi voor B6 pupillen. B. J. S. J. Bakker A.F.C. Clubhuis OFFICIAL REMINGTON DEALER N Z. Voorburgwal 1 35, Amsterdam, telefoon 247272 Remington Cicero f. 275- 2

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 2