Van de brug 1895 1962 April 1962 No. 9 Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. OU O -as-o Redacteur J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam-z,, tel. 71 85 67 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdam-v 39e Jaargang De competitie. "P|oor een 1-0 over- winning op O.V.V.O. heeft ons eerste elftal zich de finitief veilig gesteld, daar ons puntental van 15 niet meer bereikbaar is voor O.V.V.O., D.C.G. en K.H.F.C. Ons elftal kon de laatste wedstrijd tegen De Spar taan dus met een gerust hart tegemoet zien. Wanneer deze Schakel U bereikt weet U de uitslag reeds, maar op het moment dat dit artikel geschreven wordt hebben wij de match nog voor de boeg. Ik hoop dat onze jongens zorgen voor een goed resultaat. Natuurlijk was er in ons oude clubhuis, dat wel voor de laat ste maal een competitie-zege van ons eerste zal hebben medegemaakt, een op gewekte, blijde stemming na de over winning op O.V.V.O. Wij zijn tevreden, maar zijn wij ook voldaan? Neen!!! Ik kan mij niet onttrekken aan het gevoel, dat wij allen de zaak iets te licht heb ben opgevat, dat wij ons tè spoedig veilig hebben gevoeld en dat had zich bijna gewroken. Een goede les, voor bestuur, zowel als elftalcommissie, trainer en spe lers om het het volgend jaar anders te doen Maar hoe dan ook, wij mogen met een zucht van verlichting èn met voldoening vaststellen, dat het dan toch gelukt is A.F.C. te brengen naar het nieuwe com plex als eerste klasser en dat is iets waarop iedere A.F.C.'er met recht trots mag zijn. En het kan nog beter worden! Want weet U wel, dat ons tweede en derde elf tal sind 24 november 1961 geen enkele wedstrijd meer hebben verloren? Het tweede heeft nog een prachtige kans om te promoverenmaar dan mag er ook geen punt meer worden verspeeld. Nu het eerste is uitgespeeld dienen wij allen ons tweede morele steun te ver lenen door onze aanwezigheid, niet al leen bij de thuis- maar ook bij de uit wedstrijden. Het is al zo dikwijls betoogd: A.F.C. 2 hoort thuis in de Reserve le klasse. Nu wij eerste klasser zijn is dit van nog veel meer belang, want de af stand tussen de le klasse en de Reserve 2de klasse is veel te groot. Trouwens, bijna alle reserve-elftallen van eerste- klasse clubs en ook van menig tweede klasser spelen in de Reserve le klasse. Wij hebben dus een achterstand in te halen. Jongens van het 2de, zorg voor de promotie! Een mooier cadeau kun nen jullie de club bij haar verhuizing niet aanbieden! Voor het derde is de kans op promotie kleiner. Jammer dat de 2-0 voorsprong in de thuiswedstrijd tegen koploper R.K.- A.V.I.C. 2 verloren ging en de Amstel venets nog een overigens volkomen verdiend gelijkspel wisten te bereiken. Maar toch.... één misstap van de lijst aanvoerder zou beide elftallen gelijk brengen. Volhouden dus, jongens. Zorg dat jullie zelf geen punt meer kwijt ra ken. Het vierde en vijfde doen het minder goed, vooral laatstgenoemd elftal heeft nog een aantal punten nodig. De laatste wedstrijd werd met 4-0 gewonnen, dus we vertrouwen dat evergreen Nico Le loux het met zijn mannen zal klaren. Zes, zeven en acht hebben alle drie goede kampioenskansen. Mannen, doe je best! Ons Jun. A elftal leverde een zeer goede prestatie door met de nodige invallers een 2-2 gelijkspel tegen de a.s. kampioen Ajax te behalen. Bravo jongens! Helaas is Loek Beuke voor de rest van het seizoen uitgeschakeld door een kniebles sure. Fech, Loek. De verhuizing begint nu te naderen en de laatste maan den van ons verblijf aan de Wandelweg zijn ingegaan. Het staat nog niet defini tief vast wanneer ons clubhuis moet ver dwijnen, maar vóór het zover is, komt er nog een denderende afscheidsavond, waarbij ongetwijfeld velen aanwezig zul len willen zijn. Daar zal, naast weemoed om hetgeen wij moeten achterlaten aan sfeer en knusheid, blijheid heersen over de verhuizing naar een grotere acconrmo datie, die naar wij allen vurig hopen zal leiden tot een nog krachtiger bloei en groei van de oude A.F.C. A propos, wat zou het prachtig zijn, als wij bij dit afscheid van het clubhuis dat ons zo lief is, dat als het spreken kon zoveel aangrijpende clubverhalen zou kunnen vertellen van voetbalvreugde en leed, van bewijzen van intense clubliefde en warme vriendschap, de promotie zou den kunnen vieren van het tweede.... en van zoveel mogelijk lagere elftallen! De verhuizing zelf is nog een bron van dagelijkse zorg voor het bestuur van de Stichting Goed Genoeg, maar wij vorde ren gestadig, al dreigen wij er soms voor zover nog mogelijk grijze haren van te krijgen. In de algemene vergade ring noteert U maar vast vrijdag 22 juni hoort U er meer van. Gaat U intussen maar regelmatig kijken naar de (vervolg pag. 4)

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 1