On dit et datjes poolt allen mee, het is voor a.f.c. Hsrenhapsalon H. Steenstra IParfi umenen Brochure. TVTiet alleen om u allen op te wekken toch vooral te reageren, voor zover u dit niet reeds deed, vragen wij hier nog eens de aandacht voor dit werkstuk van de heren Wijnand en Van Trigt. Wij wensen ons lid Eddy Posthuma de Boer, (gaat eens kijken in Schiedam) voor het voetlicht te halen. Hij was nauwelijks enkele etmalen A.F.C.-ef of hij reageerde gunstig op een uitnodiging van bestuurs zijde om de foto op de omslag van de juichende Daan te vervaardigen. Vakwerk, mensen, dat bent 11 wel met ons eens? Intussen onze dank. Voethal in de wereld. De Engelse club Lithehampton wil het eerste elftal een puike conditie bezorgen. Daartoe werd een jonge, gracieuze ballet danseres aangezocht. In haar korte rokje doet ze de gymnastische oefeningen voor. Deze training leverde resultaten op; Li- tehampton won de eerstvolgende wed strijd met 17-0. Billy Wright (105 x international) tipt Brazilië als favoriet voor de wereldtitel. Maar eerst moet dit land in groep III Spanje, Mexico en Tsjecho-Slowakije ver slaan. De Italiaanse scouts zijn zulke domme jongens nog niet, gezien de lijst van top- scores: 1 Hamrin (Zweed) van Fiorentina, 2 Manfredini (Argentijn) van Roma, 3 Al- tafini (Braziliaan) van Milan, 4 Hitchens (Engelsman) van Internazionale. Concentratie. Kick Geudeker wees op het gevaar van concentratie van de beste spelers in een paar clubs. Overigens geloven wij. dat als ook de lager geplaatste clubs zouden voetballen, echt voetballen ook tegen de topclubs, de publieke belangstelling niet zou tanen. Dit geldt tevens voor het ama teur-voetbal. Het is belangwekkend, dat in vele landen deze concentratie valt op te mer ken, getuige de volgende opgave van lijstaanvoerders: Engeland: 1 Burnley, 2 Tottenham Frankrijk: 1 Sedan, 2 Nïmes, 3 Reims Spanje 1 Real, 2 Atletico, 3 Barcelona Zwitserland: 1 Servette, 2 Lausanne Italië: I Inter, 2 Fiorentina, 3 Milano Portugal: 1 Lisboa, 2 Benfica Oostenrijk 1 Austria, 2 Linz Bijna al deze clubs zijn elk jaar in de strijd om de bovenste plaats gewikkeld. Uitzondering. Zelden namen we in deze rubriek een geboorte-aankondiging (gek woord eigen lijk; of we het van te voren al weten wil len) op. Ruimtegebrek is de oorzaak. Maar voor Wiesje en Paul Meyer maken we een uitzondering. Ook dat hebben ze aan ons verdiend. Hun zoon Alfred maakt het goed. Is inmiddels al een maand oud. A.F.C. feli citeert dit populaire ouderpaar. Herstel. Onze trouwe medewerker B. S. Ie Mar- ché heeft het ziekenhuis weer verlaten en meldde zich onmiddellijk present. Zijn bij drage zult u weer maandelijks gaan aan treffen. Mevrouw Aty Scheepstra heeft een ope ratie ondergaan en bevindt zich ook weer thuis. Wij feliciteren beide A.F.C.-ers met hun herstel. Tip. Fijne jongen, die Ad Onderdelat. Zendt tweemaal per maand een uitvoerig bericht omtrent de verrichtingen van de aan zijn bevel toevertrouwde roodzwarte krijgers. En hoe begaan wij ook zijn met hun leiderloze lot, wij hebben niet meer dan 150 woorden voor ze open. Goed, we strijken voor eenmaal over onze linker borst, al was het maar omdat Wim Adriaans (e.i. Ad Onderdelat) begrijpt hoe hij een verslag over de prestaties van een lager elftal moet versieren. Want heus, heren verslaggevers, het interesseert elke A.F.C.-er wel in even grote mate of het eerste en het negende hebben gewonnen. En het interesseert hem ook of Bouwhuis of Kemna hebben gescoord. Het interesseert hem echter min der wie de goalgetters zijn van de lagere teams. De ene aanvoerder zal die aankleding anders aanpakken dan de ander. Wij zelf, die in vroegere jaren de verrichtin gen van „Uw Vierde" mochten inbren gen, hielden de verslagen graag enigszins vaag amoureus. Tot het moment, dat wij onze toenmalige redacteur Jo Wijnand hebben gedreigd met bittere rijst te gooien Toen was de boot aan, mensen. Those Wedding Bells. Op 16 februari trouwden Henk van Dam en Greetje Weers (ze hebben al een hond). De volgende dag gaven Frans Kat en Jacoba Frieda Postma (gelukkig weer een Friezin in de gelederen) elkaar de ringen. Twee maart a.s. stappen Kees Bouterse en Trix Wentink in het bekende scheepje (zonder honkbalhandschoen). Als ze nu maar niet allemaal op huwelijksreis gaan, want dan valt er èn door het eerste èn door het negende geen overwinning meer te boeken. Intussen, goede vrienden, wensen wij jullie veel geluk. A.R.O.L. Alhoewel op dit moment nog niet alle antwoorden op onze desbetreffende uitnodiging binnen zijn, geloven wij te mogen vertellen, dat het a.s. A.R.O.L.- toernooi, gespeeld op ons nieuwe com plex, een sterke bezetting kent. D.C.G., D.W.V., H.B.S., H.F.C., Robur et Velocitas, De Spartaan, Zeeburgia en A.F.C. zijn de deelnemers. Reserveert reeds nu de zondagen 26 augustus en 2 september. Het zal goed toeven zijn in Buitenveldert. Boeten. Uit publicaties in de officiële bondsme- dedelingen blijkt, dat onze vereniging de onderscheidene boetepotten redelijk spekt. Het bestuur maakt de leden er nog maals op opmerkzaam, dat deze boeten op de schuldigen worden verhaald. Boe ten voortvloeiende uit strafzaken, uit ver geetachtigheid m.b.t. de identiteitskaar ten e.d. moeten door de betrokkenen aan de penningmeester worden voldaan. Parijs. Onze vriend Domhof, huidige adres: Ecole Hotelière de Paris, 20 rue Médéric, Paris 17e, groet alle A.F.C.-ers en speciaal Jacques Kohier Jr. Hij hoopt met ons, dat A.F.C. op de goede zal doorgaan. Verzuim. In de vorige Schakel verzuimden wij te vermelden, dat de tweede voorzitter in zijn Nieuwjaarsspeechje ons verscheiden erelid Piet Bos heeft herdacht. Onze ver ontschuldigingen. J. T. S. loodgietersbedrijf V.H. W. GELDERLAND eis. C. VAN PEPERZEEL VALCKENIERSTRAAT 35 AMSTERDAM TELEFOON 020 94 52 20 v. Baerlestraat 1 60 tel. 794120 8

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 8