öRukkeRij Het zakboekje Eijlders Eqlders? joh. meijep kent de sfeer van A.F.C. Kent U de sfeer van kanaalstnaat 132 tel. 80710 amsteRöam alle öRukweRken Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöens, houót 6e schakel in stanö A 1 enige tientallen jaren worden wij -^uitgenodigd om op de verjaardag van de club, het jaardiner bij te wonen. Wij vinden het steeds een feest en altijd weer stralen wij met zovelen mee van genoe gen en blijdschap over het weerzien van de oude jongens waarmede wij vroeger een veelvuldiger contact onderhielden. De 67ste jaardag stond voor een groot deel in het teken van onze verhuizing naar Buitenveldert. Nauwelijks hadden wij enige drankjes genoten of daar nam Siem de Boer de gelegenheid waar om alvorens wij ter tafel gingen de A.F.C. een maquette aan te bieden, waarop onze nieuwe ter reinen, tribune en clubgebouw zijn ge projecteerd. Dat was een ware verrassing, want al hebben wij in de rimboe dan de eerste paal zien slaan, nu konden wij ons een voorstelling maken van wat de Stich ting „Goed Genoeg" met ons voor heeft. Jan Prent liet tekeningen zien van de eventuele indeling en inrichting van ons toekomstig clubhuis en toen waren wij rijp vanwege al deze fraaiigheden de verkoop van de foto's over het heien van de eerste heipaal te bevorderen. Het is voor ons altijd weer een opgaaf om ons los te rukken uit de borrelsfeer naar de gedegen dinertafel, maar ver heugd zijn wij alweer als wij ervaren dat de tafelpresident ons een plaatsje heeft toegedacht in prettig opgewekt gezel schap. Het menu vermeldde vele amuses de bottche, diverse staartjes van de haan en van de os en natuurlijk ontbrak niet de traditionele „parfait aux étoiles". Wegens tijdgebrek werd het ijs dit keer zonder vuurwerk, doch zomaar in de volle verlichte zaal binnengebracht. De jaarlijkse verrassing van de zijde van het Apollo-paviljoen ontbrak dit maal, doch er was iemand, die een ondeugend grapje had willen uithalen en de draak had willen steken tegenover „flinke Hans" met zijn eeuwig vuurwerk. Deze grapjas had nml. in de vooravond een honderdtal vuurwerkstaafjes rondge deeld, die zouden worden aangestoken zodra de lichten zouden zijn gedoofd. Helaas hij had door de omstandigheden buiten „de waard" gerekend, hetgeen niet wegnam, dat bij volledige verlich ting, toch van alle kanten de sterren straalden over het „eeuwige ijs". Er zijn schone woorden gesproken, woorden welgemeend en doortrokken van jonge en oude genegenheid voor de club. De prille liefde kwam van de drie captains van ons eerste elftal. Zij wierpen elkaar figuurlijk op ontwapenende wijze de bal toe. Rokus, naar oude Kees en deze gelukkig zijnde dat hij eindelijk ook eens wat mocht zeggen ietwat hautain naar de toen nog in het tweede elftal worstelende Henne. Hartverwar mende woorden sprak ons oud-lid van Trigt, hij die zo lang bij A.F.C. was weg gebleven en nu „als een kind zo blij was" dat hij weer in de Kring terug was en zich gelukkig prijsde, dat hij A.F.C. het cadeau mocht aanbieden in de vorm van de prachtig uitgevoerde brochure die- alle leden ter bezinning hunner fi nanciële mogelijkheden tegenover de club in hun brievenbus hebben gevonden. Het is typerend en verblijdend als iemand die jarenlang afstand van de club heeft moeten nemen, terugkeert en verklaart dat hij oprecht verheugd is, de oude geest van A.F.C. aan te treffen, het geen dunkt ons een mooie pluim was op de hoeden van onze bestuurderen. U hebt in de vorige Schakel onder de rubriek van de voorzitter „Van de brug" al kunnen lezen, aan wie de Nobelprijs van dit jaar is uitgereikt, dat is dus oud nieuws, ofschoon het voor ons dat ook al was, want wie kwam hem meer toe dan Cor van Peperzeel. Niet alleen dat hij voor elke bruiloft en partij goed is, neen ook voor de ernstige zaken van A.F.C. is hij een figuur. In een dankwoord tot het bestuur, wist Cor niet evenmin als elke vorige Nobelprijswinnaar waar aan hij deze bijzonder eervolle onder scheiding verdiend heeft. Dat gaat zo on der deze nobele zielen, het gaat volgens hun gevoelens vanzelf. Ja, ja vanzelf. Hij staat met A.F.C. op en gaat er mee naar bed. Op zijn nachtkastje ligt het boekje „Een pot met Pickles" van de M. P. Alvorens hij gaat slapen leest hij eerst een hoofdstukje uit dit A.F.C.-bijbeltje. Wij geloven ook, dat dat één van de ma nieren is om een goed A.F.C.'er te wor den. Cor is „zó'n jongen". Dat zeggen wij met de duim omhoog gestoken. Wij zaten temidden van adellijk gezel schap, nml. de Jonkheer en King Scosser A.F.C.'s pretfiguren nou dat was best gezellig. De Jonkheer, die genoeglijk breed uit van zijn wijntje genoot en het feest over en langs zich heen liet gaan, zei op een gegeven moment tegen de King, zeg vertel jij de disgenoten eens wat over mijn 9de elftal. Nou, sprak de King, dat wil ik wel doen, ofschoon ik er niets van weet. Dat hindert niet, sprak de Jonker, ik ook niet. Vertel maar wat. Nou dat deed de King, het werd een heel verhaal. Het zal wel aan ons ge legen hebben, maar het enigst wat ons is bijgebleven, dat was zijn telkens met veel respect uitgebrachte aanhef „Meneer de Tafelsnee". Wij hebben zo'n vermoe den, dat hij Henne hiermede wilde eve naren. Na het diner de gebruikelijke koffie, cognac en dans, dans der mannen. Zoals dat zo langzamerhand gewoonte is ge worden, gaat onze voorzitter daarin voor. Hij vindt dit blijkbaar een sportieve uiting, een soort aanbeveling om alle spieren een beurt te geven. Hij is niet kinderachtig of gemakzuchtig. Nooit het zelfde. Elk jaar brengt hij het nieuwste, het modernste wat er op dansgebiecl leeft. Demonstreerde hij de vorige keer, met onze penningmeester, de Cha-Cha- Cha, dit jaar bracht hij ons „de twist" en met een andere partner genaamd John, een man die er ook wat van kan. Opzienbarend transport per helikopter. Onze leden Cor en Akkie, beide groot adverteerders in onze Schakel, hebben een aandeel gehad in dit enige weken ge leden uitzonderlijke transport. Wij waren insider en hebben die dag de hemel afgetuurd om van hun daling getuige te kunnen zijn. Het was een diep geheim, beide zouden nml. op de plasticbuis van 70 meter lengte plaatsnemen en cirke lend boven het A.F.C.-veld zouden zij de A.F.C.-vlag ontplooien en bloemen wer pen op onze sociëteit. Helaas de Rijks luchtvaartdienst kon er in verband met de harde wind niet in toestemmen, dat deze twee belangrijke mannen risico na men voor deze stunt, Erg jammer. AREND Korte Leidsedwarsstraat 47 7

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 7