gandi Mixed Pickles Voetbalkennis in groter verband KEUKEN poolt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg) Nu houden wij niet van dreigementen. Als iedere club, die in degradatiegevaar verkeert of te hoog gegrepen heeft door zo nodig te gaan betalen, een voetbal-revolutie gaat ontketenen, kunnen we de KN.V.B.-competities beter liquideren. En als N.E.C. nu betrokken was in de strijd om het kampioenschap dan zou het de heer Leonard de Lang een zorg zijn, welke kringen slecht te spreken zijn. Dan had de heer Leonard de Lang alleen sportieve lol en verdiepte zich niet in problemen. Enfin, via een hogere wiskundeberekening (er komt een hele Beneluxcompetitie bij te pas) komt hij tot de volgende conclusie: „I)e overschietende 13 clubs zullen in de komende vijf jaar volgens ons plan geleidelijk aan en zonder bezwaar overgebracht kunnen worden naar de eerste klasse der amateurs". Uit het staatje blijkt dan, dat „nos. 14 en 15 van de 2de klasse semi-profs degraderen naar de 1ste klasse amateurs". Wel, wel ze degraderen dus. Maar. overgebracht „zonder bezwaar". En natuurlijk naar de Iste klasse ama teurs. Als de heer Leonard de Lang geschreven had: „Jongens, ik lig 's nachts in mijn bedje te woelen van ellende over mijn club N.E.C. Als we het niet meer kunnen houden, mogen we dan als-je-blieft bij jullie amateurs in de lste klasse komen?", dan zouden wij zeggen: „Neen, jullie wisten je risico's, maar ik waardeer je clubliefde." Maal ais zoiets verpakt wordt in „het zich verdiepen in de problemen, waarmede het Nederlandse voetbal worstelt", dan menen wij, dat de zaak niet zuiver wordt gesteld. En dat is dan nog een heel brave „understatement". J. W. /~|ns trotse vlaggeschip, het eerste elftal, X-' heeft tegen D.C.G. „uit" weer eens even laten zien, wat A.F.C. wel kan en wat ze eventueel niet kan. Ons vlaggeschip leek die gure mid dag meer op een zielig modderschuitje, waar, zoals men wellicht zal weten, geen vlag op past en zeker niet die van onze vereniging. Over die wedstrijd zal ik een diep stilzwijgen in acht nemen. Temeer omdat in de regel de heer Kappelhoff daar op de eerste pagina mee begint en er tevens de kans bestaat, dat een ander er op de laatste pagina mee pleegt te eindigen. Wel mag ik u het volgende nog toe vertrouwen: ik heb na afloop nog een wijle in de kleedkamer vertoefd. Met toestemming van Gé van Dijk diende ik alle spelers, inclusief de slecht ziende grensrechter, een ferme oorvijg toe. Kem- na uitgezonderd, want die vond ik nog te jong. Voorts heb ik de trainer een doos met ampullen ter hand gesteld: Inhoud: gees telijke injecties. Merk „Jhr"!(zie het negende). Mijn rijke kennis van voetbalzaken moge u bekend zijn. Ik scherm daar nóóit mee. Waarom? Wel het is een ga ve, die ik heb meegekregen en ik zal daar nooit mee gaan pochen. Weinigen uwer zullen dan ook we ten, dat ik onlangs een invitatie ont ving voor het Congres van de World Football Association, dat gehouden werd in Purmerend. Het was een uitgelezen gezelschap van internationale kenners. de italiaanse keuken imja gebr. plieger heerlen, amsterdam Zó uitgelezen, dat uiteraard niemand meer een letter las. Het gesprek tijdens de borrel ging natuurlijk over voetbal en nog eens voetbal. Ik probeerde het ziedende ge zwam te volgen. Men bekeek mij als een „nozempie" en dat beviel mij maar ma tig- Nadat ik eerst op ettelijke internatio nale vraagstukken stom mijn schouders had zitten op te halen, besloot ik ten slotte mijn strategie grondig te wijzigen. Ik zette mij goed in postuur en met een glas sherry onverschillig in mijn hand, zei ik tegen de Belgische afgevaar digde: „U zult wellicht wel vernomen hebben van de switchdynamiek in Span je?" De man dacht diep na en antwoordde onomwonden: „Tja!" Ik voelde dat hij kennelijk twijfelde. „Die switch dynamiek brengt anders de stopper-clausule van het congres van 1958 danig in de war, vindt u ook niet?" ging ik verder. „Tja!!" herhaalde hij, waarbij ik de in druk kreeg, dat hij reeds in de hoek zat, waar ik hem wilde hebben. „U zult bij Nederland-België bemerkt hebben, dat deze wijziging de uitslag danig heeft be- invloed?" vroeg ik hem. Ik. zag hem verbleken. Er kwamen zweetdruppeltjes op zijn voorhoofd en hij zei: „Ik heb nog wat consumptie bonnetjes over. Zullen we samen een dubbele whisky nemen?" „All right," zei ik. „Maar wèl doorpra ten over voetbal. Tussen haakjes, hoe bekijkt men in België de Stefano-theo- rie?" „Tja!!" zei de Belg, terwijl hij van de zenuwen zijn glas whisky omgooide. Ik kletste maar wat. Maar ik lelde de knik kers met dozijnen in het hok. „U zult wellicht vernomen hebben, dat inmid dels het Lenstra-convent in werking is getreden?" Nu kromp de man ineen. Wellicht zag hij in de sombere toekomst zijn moei zaam verworven functie wapperen. Nu geef ik die hufter de doodsteek, dacht ik en vroeg hem: „Wat zegt u van het Bessem-plan om de rechtsback diagonaal op te stellen met het zitvlak dwars voor de ere-tribune?" De man slikte moeizaam en sloeg zijn ogen bqscheiden neer. „Tja," zei hij langzaam. „U zegt alleen maar tja en tja en tja. Zeg eens iets origineels. „Tja," zei hij, een traan wegpinkend. Nu, dacht ik, is het moment gekomen om hem te vellen als een oude eikeboom. „Zegt u mij nu eens eerlijk, wat zal hel resultaat zijn van de doorschiet-trek- zoever, die Jan Cottaar onlangs lanceer de?" Hij barstte in snikken uit, pakte mijn arm en zei: „Beste goeie, ouwe vriend. Ik heb mij nu eindelijk zo lekker om hoog gewerkt in de voetbalwereld. Ik ben lid van het hoogste Voetbal-College. Drink voor mijn part een heel vat whisky (hier deponeerde hij een flink stapeltje consumptiebonnen op de tafel) maar doe me een reuze lol en laat niets merken, dat ik van voetbal geen snars verstand heb." „U zult de enige niet zijn," zei ik zachtjes om de andere gedelegeerden niet te kwetsen. „Maar vooruit dan, om der wille van de Benelux." Ik vertelde u dit verhaal om nog eens het bewijs te leveren, dat men zich niet zo gauw moet laten overbluffen. Van D.C.G. verloren wij met 7-2!! Oh, sorry, dat wist u al. En als u nu denkt, dat dit iets met dat verhaal te maken heeft, dan mag ik u zeggen: „Tja!!" Maar praat u er verder niet over, wilt u?? Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN gebr. plieger heerlen, amsterdam 6

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 6