De Zatten De jeugd Fa. FRED SAX Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit J. SUURBEEK pooLt aLlen mee, het is voor a.p.e. werkzaamheden echter weer hervat met de thuiswedstrijd tegen K.B.V. VII. Met twee tradities werd er in dit treffen gebroken: wij speelden dus voor het eerst op eigen grond en er viel geen goal van een gastspeler, hoewel juniorkeeper Amesz in de voorste gelederen sterk speelde. Door het bewonderenswaardige aanpassingsvermogen van het 9e werd echter het nadeel van eigen veld spoedig overwonnen. Een andere traditie daaren tegen werd aanvankelijk weer in ere her steld: Adjes Tiental! In de rust echter werd Wirn Endel ondanks burgerver momming herkend en in de poursuite bij de overdekte, ter hoogte van de gereser veerde plaatsen, klem gelopen. Aldus hadden wij ze gedurende de nog volgende drie kwartier alle elf bij elkaar, maar dat waren er tegen de negen van K.B.V. ken nelijk toch nog niet voldoende. Voor rust had Joop Stokvis (uiterst links) ons de leiding verschaft, die halverwege weer was verspeeld (1-1). Na de hervatting schoot van de Wetering ons naar een voor sprong, die echter wederom teloor ging. Een 2-2 eindresultaat dus. Dank zij perfecte organisatie en team work ben ik nog in staat de zeer recen te verrichtingen van uw meest represen tatieve elftal mee te geven aan De Schakel, alvorens deze van de machtige persen rolt. De minderheid, die op 11 februari j.l. het oog leende aan A.F.C.-J.O.S., blijft dus niet van voorlichting verstoken betreffende het negende. Waarmede weer is aangetoond, dat misdaad soms toch nog lonend is. De meerderheid van de belangstellen de bezoekers had gelukkig wel de weg naar onze overdwarse graspol achter het score-bord gevonden en was daar de wel kome gast van de CHICANES, zijnde de „Club Hulp In Concentratie Aafcee's Ne gende Elftal Supporters", onlangs opge richt door enige eenvoudigen, die onbe kend wensen te blijven. De wedstrijd A.F.C. IV-IJ-Boys IV nu begon helaas geruime tijd te laat doordat geen aangewezen scheidsrechter versche nen was. Een beroep op de heer W. F. L Olfers, die juist drie achtereenvolgende wedstrijden achter de fluit had, was niet vergeefs. De vierde wedstrijd van deze Amsterdamse referee, leidde tot ieders volledige instemming. Hulde aan deze sportman! De CHICANES heeft hem in middels de hoogste onderscheiding toe gekend, zijnde de graspol met de kluiten en de noppen, fraai uitgevoerd in wil gen hout. Over het verloop van de wedstrijd zij terloops het volgende opgemerkt. Door een hard, hoog schot juist binnen de paal, sneden wij de rust met een 0-1 achterstanti aan. Dra na de hervatting werd het 0-2. In plaats echter van voort gezet defensief spel, dat in de ere-devisie vaak zo ontsierend werkt, gooiden wij met een ingrijpende omzetting alles op de aanval. Door (gastspeler) Marcel Koster werd het 1-2, maar daarna meenden de havenjongens, dat 1-5 de juiste eindstand moest zijn en zo geschiedde. Met Muiderberg gaan IJ-boys samen ongeslagen aan de kop. En onze winst in dit treffen? Niet minder dan 8 goals! Aan de Leeuwarderweg was het imers tot 13-1 opgelopen! Met het negende zit het dus wel goed. Prestaties tot dusverre: 6 114 15-29 3 AD ONDERDEI,AT T\eze jongens waren er van te voren ge rust op. Zij zagen geen aanleiding u allen ervan in kennis te stellen. Toege geven de positie was netelig. Is het nog trouwens. Maar vertrouwen straalde af van de gezichten. En ziet, het lukte. Tegen Nautilus waren niet twee doch vier punten te verdienen. Dat is een nieuwtje voor u, lezeressen en lezers. Persoonlijk had ik voor u van te voren wel een tipje van de sluier wil len oplichten. U een beetje willen in lichten. Mijn jongens echter, mijn jon gens waren tegen. Zult u zeggen wat ben jij dan voor een kapitein. 7.al ik ant woorden: „Mijn jongens lagen op dat moment zwaarder op de schaal." Ik moest het „theegeld" van de vorige week nog ontvangen. Ik had het even voorgeschoten (ja juist, tantième).. U ziet het, mijn jongens hadden het heft in handen. Ik zweeg derhalve. En u wist van niets. Tot nu toe dan, want hier staat het: Nautilus—A.F.C7_2 Jan Mul en vriend Franken hebben meegewerkt omdat Willy en Frits te laat waren. Twee personen ja, niet Willy Fritsch. Vorige keer, tegen De Volewyckers (6-0 nederlaag) waren Louk Woudstra en Nico Bijl te laat. Veel te laat trouwens. Weken. Volgende maand kan ik u misschien vertellen over ons behoud voor de eerste klasse. JAN TJALLING I y Pupillen-afdeling is haar onderlinge wedstrijdenreeks weer begonnen. On ze ruim 100 jongens zijn alweer eenmaal in de wei geweest en iedereen (ook de talrijke vaders en moeders) gaat weer van het spel van onze hoop der toekomst ge nieten. De J.C. is er bovendien weer in geslaagd een aantal jongere A.F.C.-ers te vinden die hun zaterdagmiddag als lei ders van onze jongste spelers willen be schikbaar stellen: bedankt, heren! Onze B-junioren doen het over het alge meen redelijk. De Junioren BI, 2, 3, 5, 7 en 8 behaalden nog enigszins magere re sultaten, doch de jongens van B4 en 6 behoren tot de koplopers van hun afde lingen. Wat de A-Junioren betreft: na 8 a 9 weken gedwongen rust is A 1 weer eens in het veld geweest en wel tegen Blauw Wit; na een spannende, bijzonder goed ge speelde wedstrijd was onze 1-0 overwin ning een volkomen verdiende beloning, al beweerden boze tongen, dat B. W. door ons „boeren-voetbal" in de war was ge raakt! Wij zijn er overigens van over tuigd, dat ons elftal zowel technisch als geestdriftig de overhand had; om 2 weken later tegen TYBB een slap spelletje te spelen met als gevolg een 1-0 nederlaag. Hoe kwam dat jongens? Tegenstanders onderschat of gedeprimeerd door de ach terstand reeds in de eerste minuut? A 2 behaalde j.l. zondag een zeer ver dienstelijke overwinning met 2-1 op Spar taan. Dit elftal en A 3 doen het zeer be hoorlijk. De overige teams behoren tot de middenmoot van de resp. afdelingen. De J.C. moet dan nog een afschuwelijk verzuim herstellen: zij haast zich alsnog allen te danken die middels giften in contanten of in natura er zoveel toe heb ben bijgedragen, dat de kienmiddag van onze jeugdspelers weer een zo bijzonder leuk succes werd. Zij hoopt, dat al die goede gevers zullen willen accepteren, dat dit verzuim het gevolg was van zeer bij zondere omstandigheden en dat zij een volgend jaar toch weer zullen denken: „Alla, vooruit, het is goed besteed". (En dat is het!). Derhalve nog wel onze harte lijke dank. Zojuist vernemen wij, dat onze Nol Kui kens (keeper Jun. 1) gekozen is in het Ne derlands Basketball-team, dat a.s. zater dag tegen België speelt. Leuk, Nol. Gefeliciteerd! B. J. S. J. Bakker A.F.C. Clubhuis OFFICIAL REMINGTON DEALER N Z. Voorburgwal 1 35, Amsterdam, telefoon 247272 Remington Cicero f. 275.- 4

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 4