Resultaten van de groene velden 1 9 jTLa BeQunstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö T~|e weergoden hebben onze club toch nog een beetje op dieet gesteld deze maand. Niet dat diëet van „kussen en krabben" (d.z. schaaldieren) waarvan de Griekse zangeres pleegt te zingen. Neen, ik bedoel gewoon te zeggen, dat we niet elke week, allemaal gevoetbald hebben. (Toch was dat vroeger makkelijk, Je zeilde met de Zuidenwind van Kreta naar Athene; je haalde je verloofde van de kade en je zeilde met de Noordenwind weer naar Kreta terug). Met het eerste zag het er direct na de rustperiode somber uit. Drie wedstrij den, drie nederlagen, 14 goals tegen en vijf voor. Gelukkig en uitgerekend tegen de leiders van de afdeling hervonden we het goede pad. We brachten de spanning in de afdeling terug. Wat was er voor H.R.C. en De Spartaan nu nog aan ge weest als we weer hadden verloren. Erevoorzitter Van Houten van K.H.F.C. meent, dat men in onze afdeling met 14 punten veilig staat. Laat ons het zekere voor het onzekere nemen en er 18 of 20 pakken. Kunnen we nog eens juichen. De Junioren A I hebben na Blauw wit voor de tweede maal te hebben ge klopt, een steek laten vallen door tegen de zwakker geachte Yellow Black Boys met 1-0 te verliezen. Het team draaide niet lekker, zei men mij. Goed, dat kan voor één keer. De tweede plaats dient Loek Beuke zijn vrienden echter sterk in het geheugen te planten. De andere teams spelen met redelijk succes. Veel kampioenen behoeven we niet te verwachten. Een overwinning van het tweede op D.W.S. en een gelijk spel van het vierde tegen Ajax, om maar een paar wapenfeitjes te noemen, spreken toch wel lekker aan. IK heb als de meergenoemde Anna niets zien komen van de aanvoerders. Vooral van II en III is dat spijtig, omdat deze teams inmiddels een bij zonder redelijke plaats zijn gaan innemen. De standen van deze elftallen worden hier of elders in dit blad afgedrukt. U had echter zo graag iets gelezen van de wijze, waarop een en ander tot stand is gekomen. Nu blijft het woord slechts aan Gerrit en aan de aanvoerders van Adjes Toer- team en de Zatten. Teams, die, u leest het af uit het gemiddeldenlijstje, het minst in de melk brokkelen. Gein blijken ze echter wel te hebben. Aandacht voor die Mohicanen derhalve. (Voor de goede orde zij opgemerkt, dat mijn verwijten niet alle ontbrekende aan voerders betreffen. Niet allen vonden een uitnodiging in de bus). Sinds mijn laatste stuk in, ik meen, de december-Schakel, speelden wij 4 wed strijden waaruit wij slechts 2 punten behaalden; na een alleshoopgevende stand van 9-10 stonden wij plotseling 12-10 en niet meer dan 2 punten voor op K.H.F.C. en O.V.V.O. Deze 3 gespeelde wedstrijden tegen resp. H.R.C. thuis en D.C.G en Hollandia uit gingen m.i. volkomen kans loos verloren, niet door superieur spel van onze tegenstanders, maar meer door een volkomen ontbreken van enige vecht lust bij nagenoeg alle spelers. Toegegeven dat het ons sommige momenten niet mee zat, doch hier werd een elftal volkomen gewillig geslachtofferd aan een niet bijster sterke tegenpartij, al mogen wij wellicht een uitzondering maken voor H.R.C., dat m.i. toch wel de sterkste ploeg van onze afdeling bezit. Onze achterhoede vergat in deze wedstrijden volkomen haar rug- dekkende taak en, geen wonder, dat elke aanval van de tegenpartij voor onze aan hang momenten waren om even de ogen te sluiten. Stonden wij tegen H.R.C. en Hollandia met de rust nog slechts met 1-0 achter, daarna werd snel een 3-0 achterstand op gelopen, die niet meer was in te halen. Met 3-1 en 4-2 kwam de eindstand. Van de wedstrijd tegen D.C.G. (7-2) kan uw scriba weinig verhalen, daar hij door griep liever niet op de koude Velser- weg aanwezig was, doch ook hier een vol komen zonder fut spelende ploeg die reeds gauw de moed door een opgelopen achterstand liet zakken. Jammer dat wij dit moesten meemaken na een promotie seizoen waarin dit wel ons sterkste wapen was; van diverse kanten hoorde ik de laatste maanden vertellen, dat wij vorig seizoen beter voetbalden dan dit, doch ik meen dit ten stelligste te moeten ontken nen, alleen ondervinden wij meer tegen stand en lacht Vrouwe Fortuna ons dit jaar niet zo toe. Na deze feiten, die u alle in meerdere of mindere mate hebt meegemaakt, was het logisch dat, ook al in verband met de a.s. verhuizing naar ons nieuwe complex, de zaken somber werden ingezien. Van een stemming „De alarmklok luiden" en „Het is weer zover", was nog wel geen sprake doch als je met A.F.C.-ers over het eerste sprak werd er somber gekeken. Ook de E.C. en trainer vonden dat er eens iets moest gebeuren en afgelopen zondag tegen lijstaanvoerder J.O.S. werd het elftal be hoorlijk gewijzigd. En ziet, zonder iets tekort te doen aan de capaciteiten van sommige spelers, met een herstelde Henne op z'n vertrouwde spilplaats, waardoor een groter vertrouwen in de achterhoede, een Rocus bevrijd van captainszorgen, enfin er werd weer voor geknokt en het resul taat een 3-2 zege was de verdiende belo ning. Een zeer verdiende zege die groter uit had kunnen vallen als onze doelver- dediger niet enkele minder gelukkige mo menten had gehad; maar ja, die van J.O.S. ging ook niet bepaald vrij uit bij onze doelpunten. Mag ik nog even de, voor mij, grote uitblinker noemen: Paul Meyer. Wat deze jonge vader presteerde was geweldig, en het mag wel eens gezegd worden, een jongen die elke keer het eerste gepakt wordt doch ook, precies als in dat liedje „die kat", steeds weer terug komt. Daar O.V.V.O. en K.H.F.C. verloren staan wij thans 4 punten voor met nog 5 wedstrijden te spelen. Hier zitten zeker nog 7 punten voor ons in waardoor wij met een gemiddelde van bijna 1 een prima plaats zouden innemen op de ranglijst, doch met 4 punten komen wij een knap eind en dat vindt de „LINESMAN" (Adjes Toerteam) Alhoewel de zondag van 26 november 1961 weer ver achter ons ligt moet toch terwille van de documentatie nog de he roïsche strijd van A.F.C. IX worden op gehaald tegen lijstaanvoerder Muiderberg III in het Kocherbos. Van de voorafgaande afspraak in de Wibautstraat kwam slechts weinig te recht. De mist was zo dicht, dat je er te gen kon leunen. Vermoedelijk heeft wel iedere A.F.C.-er daar staan wachten op de voltooiing van de collectiviteit, die er achteraf stellig bleek te zijn geweest, maar alleen niet was opgevallen. U begrijpt de ontroering, die zich in Muiderberg van ons meester maakte, toen na het voorstel len van de gastspelers een steeds weer kerende ceremonie wel degelijk een vol ledige equipe aanwezig bleek. Uw best- geklede elftal, bovendien zonder twijfel het enige A.F.C.-elftal door de jaren heen waarvoor nimmer een leider behoeft te worden aangewezen omdat het zo voor treffelijk op zichzelf past, kon aan zijn krachtmeting gaan beginnen. De weersomstandigheden waren ideaal: windkracht 0, geen termiek en een zicht van zeker 12 meter. Hoewel het zeer tal rijke publiek niet was te zien, was het toch duidelijk hoorbaar, hetgeen de afba kening van het veld zeer ten goede kwam. Persoonlijk verkeerde ik in de bevoorrech te positie vrijwel de gehele wedstrijd dui delijk te hebben kunnen volgen doordat deze zich nagenoeg uitsluitend in het A.F.C.-strafschopgebied afspeelde. De na zaten van Floris V en zijn rotgenoten bleken het schieten nog niet te zijn ver leerd. Voor belangstellenden liggen mijn keepershandschoenen uit die wedstrijd nog gaarne ter inzage. Schroeiplekken en gaten spreken in deze duidelijke taal. Desondanks was er een flutgoal voor no dig om ons met een 1-0 achterstand naar de thee te drijven. Na de doelwisseling ging er op grote afstand een gejuich met een onmiskenbaar A.F.C.-accent omhoog, ten teken, dat uw 9e de gelijkmaker had gescoord. Een mooie traditie wil, dat onze gastspelers in scoringspositie worden ge bracht en dit keer was het Fritzsche, die ons niet voor het hoofd stootte: 1-1. Hierdoor werd echter de toorn der slotho- rigen eerst goed opgewekt, zodat een 2e en kort voor tijd nog een 3e doelpunt ons met 3-1 de nederlaag definitief de den aanvaarden. Hierop ging A.F.C. 9 met kerstreces. Reeds op 28 januari 1962 werden de 3

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 3