c Van de brug liSiöiïÉ 1995 Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj- Steensma. 2e v.d. Heiststraat 50. Amsterdam-z., tel. 71 85 67 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Hobbemakade 11 5 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, Amsterdams 39e Jaargang Februari 1962 No. 7 De competitie. 28 januari trokken l tvij op een winderige I en buiige dag naar Hoorn, het oude stadje, waaraan wij qua AFC-feester, be tere herinneringen hebben dan qua voet balresultaten want Hollandia bereidde ons in het verleden meestal een warme ontvangst. Na de beide nederlagen was ons elftal terdege overtuigd van het be lang van de wedstrijd, maar in het veld viel de geestdrift bar tegen. Het tempo lag te laag en al spoedig kwam Hoorn met 1-0 voor. Via een prachtdoelpunt werd het na rust l-l en toen we dach ten dat onze jongens meteen zouden doorgaan, gebeurde juist het tegendeel. Er vielen ontstellende gaten in de ver dediging, waardoor Hollandia nog drie maal kon scoren, waar wij slechts één doelpunt tegenover konden plaatsen. Drie nederlagen in successie, dat dreig de verkeerd te gaan. Het elftal werd gewijzigd, iedereen vond weer tijd om te trainen. Wij vonden ons erelid Dick Bessem bereid een mentaal praatje te houden na de training van donder dagavond. Bravo Dick, het was prima en de overwinning in de eerstvolgende wedstrijd was ook voor jou een mooie beloning. Maar eerst moesten we nog een week wachten, want op 3 februari werden alle amateurwedstrijden afgelast Ons tweede veld leek meer op een bin nenzee. Dat betekende, dat wij de zondag daarop tegen JOS moesten spelen, tegen de koplopers dus, die alleen de eerste wedstrijd van het seizoen hadden ver loren en regelrecht op het kampioen schap afstevenen. Dat werd een kluif! Maar zie, een herboren en strijdlustig AFC kwam in het veld en na een span nende en zeer goede wedstrijd trokken wij via 1-0, 1-1, 2-1, 3-1 en in de laat ste minuten 3-2 verdiend aan het langste eind. JOS toonde zich een goede verlie zer en dus was het nog laat gezellig aan de Wandelweg, als u begrijpt wat ik bedoel. Ha, nu zat de gang er weer in.... althans dat dachten we en de overwinning op UW lag voor het grij pen. Aan waarschuwingen ontbrak het natuurlijk niet en goed voorbereid trok ons elftal zondag jl het veld in. Maar het wilde niet vlotten. Er werd traag gespeeld, zonder overtuiging en de 1-0 voorsprong van UW was dan ook niet te verwonderen en ook wel verdiend Na de rust pakte AFC beter aan. Het spel werd hard en het regende vrije schoppen. Een schot dat zeker doel ge troffen zou hebben werd door een UW'er met beide handen gestopt. Het was niet de keeper, dus strafschop. Hen ne beheerste zich weer prima, liet zich dus niet van de wijs brengen door het verleggen van de bal en het was 1-1. UW ging nog harder spelen; de uit drukking „een beetje ruig", die Ik op ving, typeerde het spelbeeld wel juist. Onze jongens de meesten zijn toch echt niet bang uitgevallen moesten meer op hun benen letten dan op de bal en zo bleef het, ondanks enkele kansen, 1-1. Met de uitslag zijn wij niet helemaal ontevreden, maar verre van voldaan. Nog staat AFC niet veilig. Een enkele nederlaag van ons en over winning van de laagst geplaatsten zou ons weer in gevaar brengen. Jongens, laat het zover niet komen. De tanden op elkander. In dit belangrijke jaar van onze verhuizing hebben wij goede resul taten hard nodig. Het tweede en derde doen het goed, hebben zelfs nog een klein kansje op promotie, maar speelden zondag jl helaas beiden gelijk. Dat zien we zo dikwijls bij onze elftallen: als het goed gaat, hebben wij gauw de neiging aan zelf overschatting te lijden. Fout, jongens! Dat is op maatschappelijk zowel als op sportief gebied, een zekere weg naar ondergang. De jun. A-l deden knap werk door Blauw-Wit in een goede wedstrijd met 1-0 te verslaan, doch stelden teleur door de week daarop met 1-0 van TYBB te verliezen, gevolgd door een gelijkspel te gen HVC in Amersfoort. Doorzetten jon gelui! Deze afdeling geeft jullie de beste voorbereiding die je maar kunt wensen voor de tijd dat je als senior in een van de hogere elftallen zult uitkomen. Benut deze heerlijke tijd goed! Speel onbezorgd, maar altijd met de ernstige wil om het zo goed moge lijk te doen. AFC is trots op jullie, zorg dat het zo blijft- Ziekenboeg. Enkele ernstige zieken zijn gelukkig weer hersteld of aan de beterende hand. Van Jacques van Ooy, Melchers en Dissel koen Sr. (de visser) krijgen wij goede berichten. Door de vele uren, die de voorbereiding voor onze verhuizing kost, heb ik zeer tot mijn leedwezen de laatste

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 1