Eqlders Eqlders? Monsieur Qerarci TT^JP T"-v Alle ÖRUkwepken kanAAlStRAAt 132 tel. 80710 AmsteRöAm kent de sfeer van A.F.C. Kent U de sfeer van Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÓeRS, houöt öe schakeL in stanö moeten wij door intensieve training pro beren op te voeren. Indien alle spelers daaraan willen medewerken, dan kan het niet anders of we zullen daar straks, als de competitie weer normaal gaat draai en, de resultaten van zien. De vereniging, die deze rustperiode het best benut, maakt in de competitie zeker kans op een van de bovenste plaatsen. Wij rekenen er op, dat A.F.C.- elftallen daar bij zullen behoren. De Elftalcommissie Namens C. KERKER. (Inmiddels werd de competitie hervat met een nederlaag. De achterstand op J.O.S. bedraagt derhalve 7 punten. De voorsprong op O.V.V.O. 5. Naar onze mening is het zaak om nog menig puntje binnen te halen om ons althans de vei lige middenmoot te doen behouden. Red.). yoomstraat 8. Een bedaarde, keurig nette straat in Amsterdam Zuid. Niets wijst erop, dat juist hier nu een bijzonder stadgenoot, ja, ik mag wel zeggen een merkwaardig man zou wonen. Toch stijg ik bedremmeld de lange stoep op en lees bedachtzaam de bord jes aan de deur. G. Th. van Nigte- vegter staan meer bordjes aan de deur. Ik zocht eigenlijk dat van „finan cieel goochelaar". De gong gaat, als ik aanbel en er klinkt de bekende melodie: „Die A.F.C.-luitjes met die rooie trui tjes". De deurmat is een afbeelding van het nieuwe clubhuis; een haakwerkje van Mevrouw van Nigtevegt, zo ik later ver nam. Aan de wand wat vlaggen van de Grote drie-eenheid: A.F.C., A.B.C. en A.C.C. Binnen in de huiskamer ligt Monsieur Gérard. Hij heeft een keeperstrui aan en kiksies. Ik dacht eerst: de man ligt diep te rusten van het enorme werk, dat hij verricht. Maar spoedig constateerde ik, dat hij op iets kauwde. Ik vroeg der halve: „Beste vriend, waarop kauwt gij?" Hij antwoordde: ,,Dat zijn ouwe blauwdrukken. Wil je er eentje? Maar pas op voor de nietjes, die er nog in kunnen zitten". Inmiddels kwam Mevrouw van Nigte vegt de kamer binnen. Zij droeg een A.F.C. shirt en rood zwarte nylons. „Het staat U goed" zei ik. „Ja" antwoordde deze charmante vrouw". Mijn man wil dat nu eenmaal. Hij leeft op het ogen blik in vrij hoge sferen en is doordrenkt van plannen van Goed Genoeg. Persoon lijk prefereer ik een honkbalbroek". Ze schonk thee en presenteerde een zandtaartje. „Zand van het nieuwe ter rein. De laatste grondboringen van de Gemeente. Smaakt voortreffelijk". Terwijl het zand tussen onze kiezen vrolijk knerste, keek ik eens rond. De wanden van de salon waren behangen met een bijzonder papier. Een apart papiertje, zoals de behangers wel zeg gen. „Een idee van U, Mevrouw?" „Nee, van mijn echtgenoot. Het zijn verouderde calculaties, rapporten, af schriften van vergunningen en nog wat tekeningen van architect Roodenburg". Ik ging er nog eens goed met mijn neus opstaan en het duizelde van de cijfertjes. Een ontstellend aantal nullen vormden het hoofdmotief. „Ik heb honderden besprekingen ge voerd" verduidelijkte Monsieur Gérard met vermoeide stem. „Enorm veel nul len krijg je dan te zien. En juist met die nullen heb je het meeste te kam pen. Gaat U maar na: één nulletje minder of meer, wat dat scheelt!!!" Midden in de salon lag een dikke paal. Deze stak door het raam en de top verdween bij de overkantburen door de erker. „Zij zijn met wintervacantie" zei Mevrouw „dus het is niet zo héél erg". ,,'t Is 'n copie van de eerste paal" vertelde Gérard. „Wat een joekert, hé? Nou en over een tijdje krijgen we de eerste steen, die gelegd moet worden. Tja, ja Hier keek Monsieur Gérard nogal bezorgd. „Wie Uwer zonder zonde is, legge de eerste steen" zei ik zachtjes en diep ernstig. Het bleef 8V2 minuut muisstil in de huiskamer. Gérard liep de leden lijst vluchtig na. Niemand van ons kon op een juiste keus komen. „Het zal een piepjong adspirantje moeten worden. Anders zou ik het ook niet weten" zei tenslotte Mevrouw van Nigtevegt, die een uitstekende kijk heeft op het sterke geslacht. DANKBETUIGING Mede namens mijn vrouw dank ik alle A.F.C.-ers heel hartelijk voor de vele blijken van sympathie en de fraaie geschenken t.g.v. ons huwelijk ontvangen. HENNE BOSKAMP, Frans van Mierisstraat 121. In de hoek van de kamer stonden vier grote tonnen en een van een klei nere maat. „Mag ik weten, of dit de een of andere symboliek verbergt?" vroeg ik nieuwsgierig. Toen begon Mon sieur Gérard ijselijk te steunen. Hij hapte naar lucht als het ware en zijn vrouw nam mij heimelijk terzijde. „Spreek gerust over alles, maar laat het woord „tonnen" achterwege. Hij is momenteel onder handen van een psy chiater. Niet dat wij het zó urgent von den, maar het is af en toe wel eens prettig te weten of alles nog op de juiste volgorde bij hem zit". Zij knipoogde veelbetekenend en het antwoord van Gérard liet niet zo lang op zich wachten. „En donder nou op" brulde de Kalif van Duitenveldert mij toe „Je wordt opdringerig en bovendien is het zaterdag en moet ik nu in bad". „Maar daar?" hield ik aan „Gaat U dan weer cijferen?" „Zeer waarschijnlijk wél!" fluisterde hij ineens met van plichtsgetrouw ingehouden stem „Bo vendien krijgen we vanavond Elvis Pres ley nog". „Een lid van de Stichting, naar ik vermoed" vroeg ik. „Man, donder alsjeblieft op" schreeuw de hij zó hard, dat de eerste paal bijna van schrik recht overeind ging staan. En terwijl hij de laatste snippers van de gewijzigde bouwtekeningen van de Amsterdamsche Ballast Maatschappij doorslikte, nam ik maar de veilige kuiten. „Succes" riep ik nog snel, maar ik hoorde iets in scherven slaan achter mij en verdween. Ik „donderde op". Nee, erger!! Ik donderde van de hoge stoep en kwam op mijn derrière in de Zoom straat te zitten. „Wat een pracht-A.F.C.-er" mijmerde ik, toen voorbijgangers mij optilden. „Wat een Kei van een vent!!!!" Jhr. W. VAN ROSSEM DE GAULIN. Korte Leidsedwarsstraat 47

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 7