Mixed pickles On dit et datjes poolt Allen mee, het is voor A.f.c. (vervolg) Met name zien wij het derde elftal en in mindere mate het vierde elftal niet als op zichzelf staande eenheden. Zij hebben voor ons de waarde als „experimenteerstations", door middel waarvan wij spelers kunnen testen, die mogelijkerwijze tot de meer-vermogenden behoren. Hoe hard het ook moge klinken, maar het is ons niet op de eerste en voornaamste plaats te doen om van deze elftallen of van dit elftal een kampioen te maken, maar wij hebben hiervoor belangstelling voorzover hierin spelers zijn opgenomen, die wellicht iets betekenen voor de toekomst. Wij hebben om dit te kunnen beoor delen elftallen nodig om deze spelers aan het werk te kunnen zien, om hen gade te slaan en om te kunnen vaststellen in hoeverre zij voldoen aan de eisen, welke uit een oogpunt van techniek, taktisch inzicht en wedstrijdmentaliteit moeten wor den gesteld. Het team is nodig om individuele prestaties te kunnen beoordelen. Bij het beschouwen van deze aantekeningen moet het duidelijk zijn, dat het vierde elftal met name niet die aandacht van ons kan hebben, dan bijvoorbeeld het tweede en het derde - zij het dan wellicht in een gewijzigde samenstelling - d.w.z. als team niet, omdat het ons hierom niet te doen is. Een huisvader die kan opmerken dat hij zo mooie kanariepieten heeft, maar zijn kinderen laat verhongeren of maar een slechte opvoeding geeft, is een heel slechte bestierder van zijn gezin en blijkt van zijn taak niet: te snappen. Alhoewel iedere vergelijking mank gaat, schuilt hierin een waardevolle aanwijzing voor onze clubbestuurders. Nogmaals het gaat in het betaalde voetbal om ons eerste zo sterk mogelijk te maken en de continuïteit van de vereniging te waarborgen door talentvolle jonge spelers in een voor hen ideale omgeving te doen opgroeien en alle omstandigheden uit te buiten - door selectie, deskundige training, samenvoeging van gekwalificeerde jonge spelers enz. enz. - die een gunstige invloed kunnen hebben op de bezetting van het eerste elftal en van die elftallen, waarvan het eerste, wat betreft de aanvulling mede afhankelijk is." Dat is tenminste eerlijke en duidelijke taal. En het sterkst denkbare betoog om de derde elftallen van de semi-prof clubs met in te delen bij de standaard-elftallen van de amateurs. Immers: dan zou juist de „doelstelling" van het amateur voetbal geweld worden aangedaan. T W Gelukgewenst. TTenk van Teunenbroek werd benoemd tot onder-directeur van de firma Rei- man, Stok en Kersken. Ons diepe respect. Wij weten met sommigen van onze le zers wat Henk heeft moeten presteren. Gaarne betrekken we onze eigen Kinny in de hulde. Veel voorspoed is onze wens. Jan Bosma en zijn vrouw moeten nooit naar de Michel Angelostraat verhuizen, ter voorkoming van verwarring. Hun zoon, Michel Angelo, was hun en ons A.F.C.-ers welkom. Onze teams en A.B.C. zullen profijt kunnen trekken van Jan's herwonnen kalmte. Contributies. Mijn tweede penningmeester is achter af toch wel te spreken over de plaats, welke zijn artikel in de vorige „Schakel" werd toebedeeld. Velen onzer hebben de contributie voldaan. Mag ik een en ander hier nog eens herhalen? Werkende leden 42.15 Buitenleden „30.15 Junioren A (jonger dan 20)25.15 Junioren B (jonger dan 16) 20.— Welpen (jonger dan 12) 15.— Donateurs min. 20.— Voor studenten en militairen geldt een bijzondere regeling. Van geval tot geval oordeelt het Bestuur over deze kwestie. Maakt uw bijdrage over op POSTGIRO 241002 GEMEENTE-GIRO A 515 Veiling. Elke burger, derhalve elke A.F.C.-er, kan des maandagsavonds de huizenveiling in Frascati bijwonen. Bieden mag hij niet, maar hij zal er wel clubgenoten aantreffen. De heren De Boer, Beuke, Huisman en Janus, om nog maar te zwij gen over Peperzeel en Steensma (om er maar een paar te noemen) zullen hem gaarne aan een koopje helpen. Ernstig zullen zij zich met hem buigen over het groene boekje en het rendement uitrekenenen. De afslager heeft dan geen moeite om zich verstaanbaar te maken. Vijling. Vanavond ligt het heel anders. Willem van der Marei krijgt geen kans een ver staanbaar woord uit te brengen. Althans niet als het mooi weer is. Iedereen mag mee bieden. Doet er uw voordeel mee. Wij persoonlijk zullen bezwaar maken tegen de kadastrale gegevens. Niet tegen de hectaren, niet tegen de aren en niet tegen de centiaren. Met Tonny Hamers zien wij kans om 15000 Amsterdammers achter onze vanen te verzamelen met de leuze: „Vijf-en- veertig cent die klare." Geen 55. Op leeftijd, doch lang niet olms (daar gelaten die enkele grijze haar) wil dat er nog wel invallen. Van Rossum. U mist hem deze keer. En ik bied u noch troost, noch soulaas. In het kader van deze berichten uiteraard wat korter, doch uitdrukkelijk geen soulaas. Gij allen, welp tot veteraan, keeper tot linksbuiten (als althans de opstellingen van rechts naar links worden opgegeven) kent het parool: „De Stichting is alles, het Gesticht is niets." Behalve dan voor een enkeling, die zou willen vluchten. Maar welke A.F.C.-er zou willen vluch ten, als hem een bijdrage wordt gevraagd. Niemand toch. Laat u van uw beste zijde kennen. De wegwijzers geven de weg aan. Het (uw en ons werk) vordert. Laat het uw en ons werk zijn. Zat. Mijn lievelingsonderwerp. Hony soit qui etc. etc. Gered in de eerste klas zijn ze, deze zaterdagse vrienden. De bond stelt nog steeds, midden in het honkbal- en cricket seizoen, wedstrijden vast. Dat is jammer. Of de tegenpartij komt niet op, of het veld staat niet ter beschikking. Wij zelf zijn nog steeds met minstens de regle mentair voorgeschreven acht man aan- wezig geweest. Dat geeft reden tot vrolijkheid. Maar toch waren we een poosje geleden bijna ontzettend ontsteld. We hadden, als rechtgeaarde clubmensen met 6—1 willen verliezen en het werd maar 3—2. Met 6—1 had u ook willen verliezen, luister maar. Ons onvolprezen zesde team (bijna kampioen) daagde een zattencombinatie van Volewijckers en A.F.C.-ers uit tot een krachtmeting. De groenwitten (lang niet grijs) en de roodzwarten (ook niet kaal) namen de handschoen op en verloren slechts met 3—2. Als het andersom was geweest had naar mijn mening het Bestuur moeten ingrijpen en een algemeen royement van het zesde moeten voorstellen. Gelukkig heeft arbiter Hans (opvolger van Corne lls) dit voorkomen. Bier was zijn deel. Terecht. Te wensen. Ook voor deze aflevering heeft uw redacteur een beroep gedaan op zijn medewerkers. Het resultaat heeft u ge zien. Slechts Wim Adriaansz van het negende liet u delen in het wel en wee van zijn team. Van de andere captains en medewerkers nemen we aan, dat „drukke werkzaamheden" hen hebben verhinderd te schrijven. Niet zo echter Rik de Boer. Alhoewel bedlegerig, zag hij kans om ons een ver slag van A 4 onder de neus te brengen. Dank van A.F.C., Rik, en be erschap. J. T. S. 6

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 6