Van de brug Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J.Tj Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam-z., tel. 71 85 67 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-v 39e Jaargang juni 1962 No. 11 V' competitie kreeg nog een verlengstuk door de prettige verrassing die ons derde elftal ons bezorgde. R.K.A.V.I.C. II strui kelde en eindigde daardoor gelijk met A.F.C. III. Een be slissingswedstrijd moest uitmaken wie aan de promotie competitie 4 deelnemers om 3 plaat sen in de Reserve 2de klas mocht deelnemen. Wij zagen de strijd met enige zorg tegemoet, want R.K.A.V.I.C. be schikte over een goed voetballend elftal, waartegen wij in de competitie maar 1 van de 4 punten hadden kunnen be machtigen. Onze tegenstanders startten dus als favoriet, maar onze jongens wis ten dat zij alles moesten geven en ze deden dat ook. De door trainer Gé van Dijk uitgestippelde taktiek werd nauw keurig toegepast, de zenuwen werden in bedwang gehouden en we zagen een goede en faire wedstrijd. R.K.A.V.I.C. wellicht iets beter voetballend, maar A.F.C. gevaarlijker. Wij wonnen met 20 en hadden er dus een kampioen bij. On ze hartelijke gelukwensen aan captain Wessel v. d. Wiel en zijn mannen. Het goede spel deed het beste verwachten voor de promotiewedstrijden tegen Vo- lendam IV, Alkmaar III en Alcmaria Victrix II. Maar het kwam anders uit. Hans Geus, die de laatste wedstrijden verdienstelijk back had gespeeld, brak een vinger en was dus uitgeschakeld; Bückert was in de maand juni niet be schikbaar. Kortom, het vlotte niet en tot dusver behaalden wij uit viér wedstrijden slechts één punt, terwijl Alcmaria, dat boven ons staat er reeds drie heeft. Dit elftal krijgen wij echter nog thuis en wel op 30 juni. De feestgangers van de 29ste kunnen dus (behalve het elftal zelf na tuurlijk) in het clubhuis blijven, dan zijn zij de 30ste zéker op tijd! Kom jongens, nog twee wedstrijden. Zet de tanden op elkaar; het kan nog. Speel die wedstrij den of je leven er van afhangt. Alcmaria heeft gewonnen van Volendam, dus kun nen wij dat ook. Er is nu zo'n lange weg afgelegd, zet nu ook de kroon op het werk en promoveer! I)e verhuizing. De Amsterdamsche Ballast Maatschap pij ziet geen kans door de vele on werkbare dagen, niet minder dan 43, d.i. meer dan twee maanden - het nieuwe clubhuis op de afgesproken datum op te leveren. Het wordt daardoor eind september vóór wij kunnen verhuizen. Wat een geluk, dat wij de Wandelweg nog niet behoeven te verlaten, zodat er alle kans is dat wij de AROL nog op de oude velden kunnen houden. Dit is een kleine teleurstelling, maar geen ramp gelukkig. De Algemene Vergadering van 22 juni bracht een zestigtal leden bijeen, waar van enkelen zich braaf hebben geweerd. Het was nogal rumoerig, ook al omdat de kleedkamers nog in gebruik waren en voetballers nu eenmaal niet tot de meest zwijgzamen behoren! Het leek dat na de huldiging van onze kampioenen: het derde, jun. A3 en jun. B 6, de ver gadering vlot zou verlopen, maar bij punt 8 vaststelling contributies kwamen de tongen los. Het niet alle daagse feit deed zich voor, dat het be stuur had voorgesteld de contributies on gewijzigd te handhaven er de voorkeur aan gevend eerst de exploitatie op het nieuwe complex eens aan te zien ter wijl uit de vergadering stemmen opgin gen onmiddellijk tot contributieverhoging over te gaan om het bestuur meer arm slag te geven. Hoe goed ook bedoeld, het voorstel kon niet in behandeling komen, omdat het niet op de agenda stond. Meerderen voerden het woord, waarna besloten werd het bestuursvoor stel (geen wijzigingen) aan te nemen, ter wijl het voorstel van Th. van Nigtevegt om tot verhoging over te gaan werd om gebogen in een motie, waarbij het be stuur werd uitgenodigd de wenselijkheid te overwegen om alsnog met een voor stel tot contributieverhoging te komen doch dan in een daartoe opzettelijk bijeen te roepen buitengewone algemene vergadering. Deze motie werd aangeno men met 32 tegen 23 stemmen Gezien deze betrekkelijk geringe meerderheid is het de vraag of het bestuur met een voorstel tot verhoging zal komen. Mocht de nieuwe exploitatie onverhoopt een nadelig saldo opleveren, dan zijn wij im mers gedekt door het besluit van de buitengewone algemene vergadering van 20 december 1961 om een dergelijk tekort onmiddellijk te dekken door een hoofde lijke omslag. Mocht dit onverhoopte ge schieden, dan is volgend jaar uiteraard wél een bestuursvoorstel te verwachten om tot verhoging over te gaan, maar dan is ook iedereen overtuigd, dat het abso- (vervolg pag. 9)

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 1