Joh. M. de Bie La TP rovence „Qrammotheek" piano s BequnstiQinq van onze AöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Waarin hij, voor zijn Ajax, steeds roem luist te [vergaren T. Maar bij al die vreugde welke het jaar in ruime [mate schonk Kwam toch veel droefheid om de stem van hen, die [nu voorgoed verklonk Want zelden verloor de A.F.C. in korte tijd zovele [goede vrinden Die onze club zo lang en trouw met hart en ziel [beminden Onder doodse stilte herdacht Pieternel de ons ontvallen leden, waarbij wij met haar ook de nagedachtenis van Me vrouw Hannie Kat—de Jong en Mevrouw Boskamp eerden. Na enkele ogenblikken hervatte Thomasvaer zijn relaas met gelukwensen aan onze jubilerende vrienden van Water graafsmeer en V.V.A. En toen wou Cor naar huis. Althans zijn inzet van het bekende lied „O, was ik maar" verraadde zulks. Maar we laten ons stel aan het woord. P. Ach, Thomasvaer, hoor daar nou eens, we hebben Cor vergelen! T. En nou wil hij naar moeder thuis, hij kijkt ook zo [verbeten P. Geen wonder jij hebt ook zo gepraat stil es [wat speelt-ie daar T. Het lied van Neerlands hoogcultuur: zoiets van: ach [was ik maar P. Bij moeder thuis gebleven? Zongen ze dat niet laatst, [hier in het stadion? Toen België met 4—0 van onze knokploeg won? T. Precies erg vleiend was het niet maar ook niet [zonder reden Men was zo boos omdat een paar er openlijk niks [aan deden! P. Daar hebben wij de laatste tijd echt niet over te [klagen T. Nee, maar toch zou ik alle spelers dit lied op willen [dragen PINGEL-LIED REEREIN SAMEN O, had ik maar, die bal een trap gegeven, Of had ik maar, het niet alleen gedaan! O, had ik maar, die bal een trap gegeven Dan was-ie nou het doel wel ingegaan! T. alleen Ik had 'm netjes aan mijn schoenen In een dribbel om te zoenen dreef ik 'm snel mee Ik luilde scoren voor A.F.C. SAMEN O, had ik maar, die bal een trap gegeven, O, had ik maar, het niet alleen gedaan! P. Als ik A.F.C. zie, 's zondags op het veld, Het vertrouwde rood zie, keurig opgesteld, Denk ik, zou het lukken, gaan we er weer xjoor? Speelt men zonder nukken, steeds de ballen door REFREIN SAMEN T. Als je zelf midvoor bent, in een lager team Voel jeje een moord vent, spelend voor je team, Maar komt er een bal aan, weg is wijze raad, Omdat je direkt aan 't pingl'len slaat!! REFREIN SAMEN P. En nu, mijn schorre Thomasvaer, vlug terug naar [Koning Voetbal, Ik hoorde iels van junioren I, dat leek me echt niet mal! T. Je bedoelt de A-I? Ja, die gaan beslist enorm! Dankzij Gé van Dijk steekt men daar in beste vorm Maar wat betreft de negen teams van onze senioren Die zouden toch qua spel en qua techniek veel hoger [behoren! P. Die indruk heb ik ook ik geloof, de vechtlust was [verdwenen Gelukkig zit er de laatste tijd meer werklust in de benen T. Het eerste ging wat traag van start maar nu komt [er weer schot in Het tweede kan ook beter, maar heeft er niet veel [zin in P. Misschien komt het, doordat men vaak bijzonder vroeg [moet spelen, Want 's zondagsmorgens om tien uur... ik wil echt [niet verhelen Dat ik me dan met die kou en mist nog eens lekker [omdraai, Terwijl zij dan al bezig zijn met been- en heupgezwaai! T. Bij het derde krijgt men meer de kans om uit te [slapen Ik heb die lui al heel wat goals zo bij elkaar zien rapen! P. In A.V.B. strijden viervijf en zes, zeven, acht en NEGEN! Want A.F.C. heeft er zowaar een wunderteam bijgekregen! T. Een jonkheer leidt dit wunderteam, een duidelijke [strever Men fluistert zelfs, Pieternel, de spons bevat jenever P. Is dat elftal niks voor jou? Of ben je te fijn gebouwd? T. Te wijs, mijn lieve Pieternel, en ook een tikje oud... P. Te oud? En dokter Hofstee dan? Die klimt nog bij [storm overboord T. Om anderen te redden Ja, dat hebben we met [gepaste trots gehoord! T. Nou, kienen kan hij ookik stond ervan versteld! P. Hm! Ik hoor het aljij houdt het maar op klaverjas [en kienen Trouwens, laat ik eerlijk zijn... daar is meer aan te [verdienen! Een baken van gezelligheid is ons clubhuis daar in Zuid, Het kienen was ook dit jaar een daverend besluit! T. Een besluit voor jou, maar niet voor ons wij moesten [eerst nog praten Als je Gerard zegt, dan zeg je „Goed Genoeg", En als je goed genoeg zegt, bedoel je: geen geld genoeg! P. Nog niet, Thomasvaer, maar we zullen het hein lappen Er vallen er, voor het zover is, beslist nog harde klappen! T. De eerste klap is een daalder waard de eerste paal [die staat er, vraagt vrijblijvend advies Woestduinstraat 114 Amsterdam Tel. 80534 V Westerheide 2 Laren (N H.) Tel. 02953-3905 aan de hoofdweg Laren-Hilversum dir. John Eylders Huisman) Speciaalzaak grammofoonplaten Steeds de nieuwste top-hits Oude Brugsteeg 4, achter de Beurs Amsterdam (C.), tel. 24 66 79 Beluistert des zondags in ons platenprogramma op A F C. de kwaliteit 11

Schakels (clubbladen) | 1962 | | pagina 11