cgarncdi Dank Jo U/ïjnand 60 jaar Hutspotdag 1961 Vlo Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö A lie Waayer heeft het in het eerste door hem samengestelde nummer van dit blad duidelijk uit doen komen. Op het eerste verzoek van het Bestuur was hij onmiddellijk bereid in te vallen als Schakel-redacteur. En meteen bleek al, dat het een goede greep was geweest. Met grote kennis van zaken, kennis ver mengd met Arie's eigen activiteit, werd het ene na het andere nummer op sta pel gezet en bij de leden afgeleverd. Wij herinneren ons menige meesterlijke vondst in de tekst, waarbij nog dient te worden geteld Arie's gave om lang sluimerend talent weer tot leven te wek ken. Tal van leden werkten mede, wier namen als schrijvers ons tot dusverre onbekend waren. De grote mazzel in Arie's redactionele leven was het kampioenschap van het eerste elftal. Daarom kunnen wij hem benijden. Onder zijn verantwoordelijk heid kwam een kampioensnummer tot stand, dat in het hele land met grote waardering is ontvangen. Wij danken Arie, dat hij zijn tijd en energie aan „De Schakel" heeft willen besteden. J. T. S. Onze teruggekeerde redacteur Jan Steensma zei tegen mij: „Och Jaap, jij kent Jo Wijnand zo goed en Jo Wij nand heeft over jou geschreven met je goede en je slechte eigenschappen, waar om zou iij niet hetzelfde over hem doen". Aan deze uitnodiging geef ik gaarne gevolg tegenover mijn goede vriend en ons aller goede clubgenoot Jo Wijnand. Ergens omstreeks 1915 werd de nu 60-jarige lid van A.F.C., bezocht n.b. de Zeevaartschool en volbracht het een paar jaar later om zelfs op de fiets naar Breda te gaan om A.F.C. te zien spelen. Hij houdt veel van reizen en reist veel, doch de Zeevaartschool was toch werkelijk niets voor hem. De practijk bracht hem via de wissel- en effectenhandel op zijn eigen gebied de journalistiek en daarin heeft hij het ver gebracht. Hij neemt vandaag de dag een positie van betekenis in in een van onze grote concerns. Hier heeft U zijn leven in een nut shell, maar zo eenvoudig als het hier staat is het niet. Jo Wijnand is dikwijls een uiterst prettig mens, praat veel en graag, luistert dikwijls maar héél slecht, rookt ontzet tend veel halve cigaretten en gebruikt een stevige borrel. DANK Langs deze weg danken wij voor de zeer vele blijken van belangstelling, wel ke wij bij het overlijden van onze echt genoot en vader, Max de Bruin, van zo Veel A.F.C.-ers mochten ontvangen. Fam. DE BRUIN. Wij zeggen altijd, dat oktoberkinderen hun speciale eigenschappen hebben en die uiten zich ook bij hem op zeer bij zondere wijze. Hoe enorm critisch kan hij zijn b.v. en hoe opgewonden kan hij raken onder bepaalde omstandigheden, maar hoe gauw is hij ook weer te vinden voor een gezonde oplossing. Als je elkaar in een club meer dan 40 jaar meemaakt en als je met elkaar een kleine 20 jaar naaste buren bent geweest, dan weet je wel iets van elkaar en dan kunnen wij zeggen, dat deze zelfs o zo slordige Jo Wijnand (kleding!) een eminente steun heeft in zijn rustige, charmante vrouw, terwijl hij daarnaast twee flinke zoons heeft, die in de maat schappij hun weg uitstekend vinden. Met zulk een lange ervaring is het geen kunst om een zeer uitvoerig artikel te schrijven en in allerlei details af te dwalen, die echter het meeste zin zou den hebben voor ons viertjes, d.w.z. voor zijn vrouw en hem en voor mijn vrouw en mij. Misschien doe ik goed, omdat dit de lezers van ons clubblad wel kan interes seren, een enkele gebeurtenis aan te halen: Minsk is gevallen en door de Duitsers bezet. Jo Wijnand is diep geschokt; een aantal jaren later is Minsk weer in Rus sische handen. Jo Wijnand is weer ge schokt. Met een dinertje met zijn vieren in het Amstel-liotel met 1 aardappel (in 1944!) werd dit feit gezegend. Een ander voorbeeld: Hij en ik bleven de radio trouw in de oorlog, doch na 10 oktober 1944 viel de electrische stroom uit en werkte ik met een kristalletje. Dat vereiste toen precisie om Droitwich 1500 m golflengte te krijgen en op een hoog tepunt tegen het einde van de oorlog verlies ik contact met Droitwich als wij intensief luisteren. Jo Wijnand woedend; alsof ik de grootste misdaad had begaan die mogelijk was. Het blijven met hem prettige herinneringen. Rol in A.F.C. Hij was een onbetekenend speler in één van onze laagste elftallen, een enkele veteranenwedstrijd ter verhoging van de feestglorie, dat is zijn actieve sportrol, maar daarnaast is zijn rol jarenlang als le penningmeester en héél veel jaren later als Schakelredacteur een enorm grote. A.F.C. heeft hem dan ook als lid van verdienste als zodanig geëerd. Op het ogenblik toont hij nog practisch dage lijks belangstelling voor zijn oude club door het spreken met iedereen over A.F.C., door het schrijven van zijn mix- edpickles en door het bijwonen van de wedstrijden en niet te vergeten de fees telijke gebeurtenissen die in A.F.C. plaatsvinden. Pot Mixed Pickles. Hoe beleefde deze man zijn 60ste ver jaardag? Velen van U weten dat: een boekje van meer dan 100 bladzijden gaf hij uit met Mixed Pickles van de afge lopen 15 jaar en het was een uitzonder lijke belevenis van het gelukkige feit, dat hij in goede gezondheid 60 jaar is geworden, temidden van zijn moeder en vrouw, zoons, schoondochters en klein kinderen. Dit boekje is zo uitzonderlijk goed, dat verschillende dagbladen, waaronder het Vrije Volk, zeer uitvoerig op 31 ok tober een artikel daaraan wijdden. Aan het archief van A.F.C. is daar mede weer een dankbaar stuk toegevoegd. Zijn vele vrienden hebben hem ge- eerd door hem bij monde van een dele gatie, bestaande uit ons erelid Jack v. Ooy, onze voorzitter Henk Kappelhoff en ondergetekende, een encyclopedie aan te bieden. A.F.C. wenst de kritische, soms zeer scherpe Jo Wijnand zijn goede gezond heid en scherpe geest en dat hij beide nog lang zal mogen behouden ten bate van zijn gezin, zichzelf en onze club. Jb. VAN NEK. Reeds tele vrienden bedankte ik i.v.m. mijn 60e verjaardag, doch waar het on getwijfeld mogelijk is, dat ik de een of ander vergeten heb, wil ik niet nalaten ook in ons clubblad nog even mijn zeer speciale dank uit te spreken voor de bijzondere wijze van belangstelling, die ik op velerlei manier heb ondervonden. Reeds bij andere gelegenheid bracht ik tot uiting, dat dit zeer zeker nog een extra stimulans zal vormen om met on verflauwde activiteit in A.F.C. verder te gaan. Vast staat wel, dat oktoberkinderen 1961 hun 60e verjaardag op wel zeer bijzondere wijze hebben gevierd, zowel Jo Wijnand als ik op onze eigen manier. Mijn exbuurman, ons aller vriend Jo Wijnand, loopt al mee in A.F.C. sinds 1915 en ik een aantal jaren korter en het verheugt ons, dat wij destijds lid zijn geworden van een club, die ons veel vreugde heeft gegeven, nog geeft en on getwijfeld zal geven in de toekomst." JAAP VAN NEK. Aafcee kreeg bij O.VJ'O. de punten niet zo maar cadeau. Gaf men achter „niet thuis", voor was 't Robbie Duis! Zo rap als een dorstige vlo. B. S. LE M. de italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerien, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 7