Het zakboekje E. TAK Spelregelrallii 5sS5. K. L. DUYS poolt allen mee, het is voor a.f.c. De Zilveren Ploeg van A.F.C. WFToensdag 8 november jl. hebben wij ploegers op de akker van A.F.C. onze jaarlijkse bijeenkomst gehouden in onze Sociëteit aan de Zuidelijke Wandel weg, wellicht de laatste van de Ploeg in ons goede oude clubhuis. De opkomst was geweldig 42 leden nog nooit hebben zoveel Vrije (Here) Boeren aan de oproep van het „Schap" gevolg ge geven, niettegenstaande de stortingen in oktober bij de boerenleenbanken hoger waren dan de terugbetalingen. Al onder het betreden van „de trap" drongen de geuren van het uitje van onze keukenmeester tot onze reukorga nen door en het gebruik maken van dit eenvoudige tuinbouwproduct vestigde een gevoel van bij „Moeder" thuis te zijn. Het was dan ook niet moeilijk om op temperatuur te komen, vriendschap verwarmde, de kachel snorde en kleine glaasjes waren er te over om door de vaardige hand van Joop Bakker gevuld en door de snijdige Johnny uitgereikt te worden. Het was bij zevenen toen Nico de ons dit jaar ontvallen Ploegleden herdacht, het waren ons erelid Piet Bos, onze gouden Kruisdrager Piet Heimig en ons lid van Verdienste en mede-oprichter van de Zilveren Ploeg, Max de Bruin Mzn. Daarna werden zes nieuwe leden plechtig geïnstalleerd en met de versier selen der club getooid. Kennelijk onder de indruk dankten zij ieder op hun eigen wijze voor de eer en het voorrecht lid te mogen zijn en droegen nog wat onwennig, doch nederig de kosten van het speldje af, aan de bijdehande pen ningmeester. Toen zette de muziek in, de flessen werden geleegd, de glazen gevuld, het geroezemoes nam toe en de geest werd vaardig. Het was al laat misschien te laat toen wij aan tafel moesten en Nico het woord nam om Otto van Rijn, onze be scheiden 2e penningmeester namens het gehele gezelschap uitbundig dank te zeg gen voor de door hem ons aangeboden hachee-schotel, die bereid was „uit de kunst" door onze lijfkok Willy Neseker. Aanleiding voor Otto om ons dit aan te doen, was het feit dat hij dit jaar Abraham heeft gezien. Hij was hierover zo verheugd, dat hij zijn A.F.C.-vrienden hierin meende te moeten laten delen. Met hartelijke woorden werd toen uit erkentelijkheid aan Otto het glas met zilveren voet en inscriptie uitgereikt, het glas dat voor iedere A.F.C.-er een eer moet zijn te bezitten en slechts na rijp beraad aan enkelen voor bewezen dien sten en zo door de Ploegcommissie wordt geschonken. Wie zou er het volgend jaar voor in aanmerking komen? Jaap van Nek de hardnekkige en Joop Wijnand de man van het Mixed Pickles-potjeboekje beiden kortelings de zestig gepasseerd, waren zo wild ons bij dit bij uitstek hollandse gerecht de wij nen le lait des vieillards aan te bieden. Toen onze tafel-praeses dit gebaar eveneens bekend maakte, werd spontaan met grote dorst uit volle borst het club lied gezongen, beide coupletten helemaal uit: „Wij minnen allen onze club en zul len nooit versagen". Dat „versagen" vin den wij een mooi woord, mits het met zachte „s" wordt uitgesproken. Nog werd er opgemerkt, dat wij ons gelukkig moesten prijzen vanwege het feit, dat wij hier met elkaar in zulk uitstekend gezelschap tafelden, nml. met 6 mannen, die eens en nu nog de voorzit tershamer van A.F.C. hanteerden, dat waren Galli, Dick Bessem, Arie Mets, Gerard Hauber, Nico Holtzappel en Henk Kappelhoff. Het was inderdaad goed toeven met hen, ze zagen er allen gezond uit. Het hoogtepunt van de avond nader de het kritisch moment, waarna men in het algemeen, beter huiswaarts kan keren, omdat wij dan alles hebben ge noten en dan wat wij plegen te noemen gaan „afzakken". Het is echter een chro nische ziekte van A.F.C.-ers, die wij wel nooit te boven zullen komen, omdat het zo menselijk is. Dit terzijde. Onze tegenwoordige voor zitter nam het woord. Aan zijn bewogen stem konden wij bemerken, dat hem deze avond temidden van de oude vrien den van A.F.C. bijzonder lag. Veelvuldig hebben wij hem deze avond het ophef fend gebaar met het glaasje zien maken, terwijl zijn hand bedrijviger dan ooit, de schouders van zijn medeleden be werkte. Hij sprak ongeremd met enthou siasme en vol vuur en merkte niet, dat een tikkeltje koud vuur de overkant bereikte. Het was geen wonder, dit deed pijn en was nauwelijks te harden. De balsem op de wonde was niet direct bij de hand. Evenwel in de duisternis van de nacht doofde het vuur, rust trad in en in de ochtend van de volgende dag was de geest weer helder en werd de wonde geheeld. Wanneer gij een goed mens boos hebt gemaakt en gij wilt hem weer verzoe nen, vraag hem dan een kleine dienst en dat is gebeurd. De Zilveren Ploeg Commissie ziet met vreugde terug op deze avond, het was een feestavond in velerlei betekenis. AREND. Op dinsdagavond 14 november werd in ons Clubhuis de door de K.N.V.B., Afd. Amsterdam in samenwerking met de Amsterdamse Scheidsrechterscommis- •ie georganiseerde spelregelrally voortge zet. De volgende verenigingen namen hieraan deel: Ahrends, R.K.A.V.I.C., The Unity en A.F.C. Een jury o.l.v. de heer F. van Veen, lid van het bestuur van de Afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. leidde de avond op prettige wijze: verder zaten in de jury de heren Sluyters, Balken ende, l'osthuma en Sonderman. De win nende ploeg, The Unity, behaalde het maximum aantal punten, n.l. 145, Ahrends kwam op de 2e nlaats met 96 punten, terwijl A.F.C. en R.K.A.V.I.C. respectievelijk met 92 en 90 punten de 3e en 4e plaats innamen. Voor A.F.C. kwamen uit Ric. de Boer, Frank Reddering en Ben Slaap, die geen slecht resultaat behaalden en A.F.C. op prettige manier vertegenwoordigden. Het meedoen van deze drie A-junioren valt des te meer op, daar andere jon gens uit de hogere juniorenteams om een of andere reden niet mee wilden doen. Aan de drie A-junioren onze dank. De ploeg van The Unity gaat over naar de volgende ronde. J. d. B. Alle A.F.C.-ers kopen hun (studie) boeken bij rtO' RUIJSDAELSTRAAT 11 I TELEFOON 72.44.97 AMSTERDAM-Z. MAATKLEDING TELEFOON 0 20 - 94 70 02 verkoop van pantalons sportcolherts regenjassen demies enz. tevens confectie naar maat

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 6