Mixed Pickles öe pilseneR Fa. FRED SAX ClUB T. VAN VEEN J. SUURBEEK remington dealer BequnstiGinQ van onze AöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 5 Kascommissle. In de jaarvergadering van het Haagse Quick is een interessante zaak ter sprake gekomen. Bij het verslag van de Kas- commissie werd uit de vergadering de wens geuit dat deze commissie zich in het vervolg ook zal uitlaten over de wijze van besteding der gelden. Hoewel \le commissie tegenstribbelde, had haar poging tot verzet hiertegen geen succes. Daar Uw pickelaar zelf enige jaren penningmeester en lid van de Kascommissie is geweest, heeft hij hierover eens nagedacht. Is dit wel juist? En hij is geneigd deze vraag ontkennend te beantwoorden. Het is toch over het algemeen zo, dat de penningmeester „huis moet houden" op basis van de door de algemene ledenvergadering goedgekeurde begro ting. Hij werkt in overleg met zijn medebestuursleden, meer in het bijzonder met voorzitter en secretaris. Eigenlijk heeft een penningmeester niet zo héél veel armslag. Natuurlijk zal in een goed geleide club, met een goede^ geest, men met de hele dag de penningmeester op z'n vingers willen kijken. Als hij volgens de begroting mag uitgeven 5.000,— voor terrein- onderhoud en door een uitzonderlijk slechte winter wordt dat 6.000,-, dan zal een algemene vergadering heus met gaan kermen. Maar toen de penningmeester merkte, dat die post over de begroting liep, zal hij dit heus wel in bestuurs vergadering hebben gerapporteerd. De Kascommissie heeft m.i. uitsluitend een controlerende functie. De ledenvergadering beslist (hierbij voorgelicht door het bestuur via de begroting) hoé de binnenkomende gelden worden besteed, het bestuur gaat in zijn vergaderingen na, of die gelden worden besteed en de Kascommissie controleert of daarvan behoorlijk boek is gehouden, of het eventuele saldo in cash, op de bank of bij de giro aanwezig is en of er bewijsstukken zijn van de gedane betalingen. Is dit hel geval, dan stelt de Kascommissie aan de ledenvergadering voor de penningmeester te dechargeren. Maar als de Kas commissie medezeggenschap krijgt over de wijze van besteding der gelden, dan gaat zij eigenlijk doen waarvoor Bestuur en algemene vergadering tenslotte de hoogste autoriteit in de Vereniging reglementaii zijn aangewezen. Daarom ook deze vraag: Is voor zo'n beslissing als Quick nam, niet een reglementswijziging nodig? Kan dit zó maar op een opmerking in de ledenvergadering? Het is de Hagenezen kennelijk ook niet helemaal duidelijk, want de verslaggever in Chantecler" het uitstekende clubblad van de Haantjes schrijft, dat „de Kascommissie tevens als een algemene reken kamer moet optreden". Maar nu is juist het gekke, dat die Rekenkamer doet, wat de Kascommissie van Quick deed, n.l. controleren. De Rekenkamer heeft n.i. een controlerende functie en geen beleidsfunctie. Ons democratische Nederland wordt n.l. net zo gerund" als een voetbalclub: Het bestuur (de Ministerraad) geeft het geld uit volgens de door de ledenvergadering (de volksvertegenwoordiging) goedgekeurde begroting en dan gaat de Kascommissie (de Rekenkamer) ten slotte controleren. Nu zal er bij Quick wel geen heibel over komen. Quick is, evenals A.F.C., een vlot levende, prima geleide amateur club. Maar toch kan het geen kwaad zich problemen als waarom het hier gaat, klaar en duidelijk voor ogen te stellen voor er een beslissing wordt genomen. Want je weet nooit, wat de consequenties zijn. Kracht. Als gebruikelijk in de voetballerij juicht en kermt de hele club met de successen en teleurstellingen van het eerste elftal. Toch is het goed, indien de leden eens verder kijken dan hun eerste elftal-supportersneus lang is. En als ze dat doen, dan is er alle aanleiding voor intense vreugde om de voortdurend toenemende kracht van A.F.C. in al haar geledingen In de vorige maand frappeerde bijvoorbeeld het volgende: Op het tweede veld zag ik A.F.C. III gehakt maken van het derde van Watergraafsmeer. (Het werd 5-0 en dat was aan de bescheiden kant). Hoe lang is het nu helemaal geleden, dat ons tweede in dezelfde afdeling zat als het derde van Watergraafsmeer en dat we het al mooi vonden als ze in de uitwedstrijd gelijk speelden? t-, Een andere wedstrijddag bleek volgens het A.F.C.-Bulletin, dat er toen 12 juniorelftallen in het veld waren. De resultaten waren: gewonnen 9, gelijk 2, verloren 1. Doelpunten: A.F.C. 59, tegenpartijen 15. Nu kan het best zijn, dat die dag hier en daar tegen bepaald zwakke tegenstanders werd gespeeld, maar dat kan over de gehele linie toch nooit het geval zijn geweest. Conclusie: het gaat best met A.F.C. 60 op. Te wordt heel vroeg wakker en denkt „verroest, 60 op". Je ligt heel stil en denkt: „Nou broer, dat was geen feilloze innings, hoor. Wat heb je een wilde slagen gemaakt en wat heb je vaak met een scheef bat gestaan. De mazzel, dat je een paar keer in de slips bent gemist, maar alles bij elkaar geen innings om over naar huis te schrijven". En dan komt er applaus voor je, omdat de 60 opgegaan is. Applaus, dat je niet helemaal verwachtte en - wie kan het beter weten dan jezelf ook niet helemaal verdiende. Je wordt dan helemaal warm en week van binnen. Er zijn dus in die innings toch een paar goede slagen geweest? Er is maar Eén die weet hoe hoog je score zal oplopen. Een century zit er waarschijnlijk niet in, maar misschien toch een score, waarvan ze ooit kunnen zeggen, dat het alles bij elkaar niet zo'n slechte en flodderige innings is geweest. Dank voor het applaus, vrienden. Ik zal proberen, het bat recht te houden. BEGIJNENSTEEG 4 AMSTERDAM OFFICIAL N Z. Voorburgwal 135, Amsterdam, telefoon 247272 Remington Cicero f. 275-

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 5