Anton Goedhart H. de GROOT luxe autoverhuur poolt allen mee, het is voor a.p.c. PLREGER KEUKENS CEINTUURBAAN 276 AMSTERDAM TEL. 791847 Zonder chauffeur Nieuwe wagens All Riskverzekering Zoals U ziet zijn de meeste elftallen duidelijk aan de positieve zijde. Het is natuurlijk nog te vroeg om over kam pioenskansen te gaan spreken, maar het is toch wel een plezierige gedachte, dat alle jeugdelftallen in de hoogste afde lingen voor hun leeftijdsgroep zijn in gedeeld, zodat van een werkelijke presta tieverbetering van de A.F.C.-jeugdelftal- len gesproken mag worden. A 1 doet het bijzonder goed in de hoogste jeugdafdeling tan het Neder landse voetbal. Tegen de sterkste jeugd tan b.v. Blauw-Wit en R.C.H. werd ge wonnen en het vertoonde spel geeft ons het vertrouwen, dat wij een hartig woordje zullen gaan meespreken tussen de zes sterkste teams in onze afdeling. De A 3 zal wel tot de sterkste elftal len in de afdeling gaan behoren, maar ook van de andere A-Juniorenteams mag geschreven worden, dat de tot nu toe bereikte resultaten de verwachting wet tigen, dat dit seizoen nog vele successen behaald zullen worden. Bij de B-Juniorenelftallen zitten wel enkele zwakke broeders zo op het eerste gezicht, maar voor b.v. B 2 mag wel opgemerkt worden, dat dit elftal is in gedeeld tussen de allersterkste tweede teams uit Amsterdam met de eerste teams uit kleinere verenigingen. De B 1 en 6 (onze sterkste elftallen van resp. 13—15 jaar en van 12 jaar) spelen de laatste weken steeds betere wedstrijden en de spelertjes raken steeds beter op elkander ingespeeld. Zoals U ziet, over het algemeen nu eens wél om over naar huis te schrijven. Pupillen-competitie. Deze moest kortelings, na vele pret tige wedstrijden o.a. tegen H.F.C., we gens de steeds slechter wordende weers gesteldheid en de slechte terreinen voor lopig worden stopgezet tot begin 1962. Helaas jongens, maar voor jullie geldt nog, dat je mooi-weer-voetballers kunt zijn, daar we niet aan een bondscompe- titie gebonden zijn. Later kan én moet je nog genoeg in regen, wind of koude spelen. Kienen. De kienmiddag voor de jeugd, een hoogtepunt ieder jaar, zal ditmaal ge houden worden op zaterdag 16 december a.s. om 2.00 uur in ons Clubhuis aan de Wandelweg. Prachtige prijzen zullen er, mede met assistentie van oudere A.F.C.- ers, naar wij hopen (mocht U nog iets te missen hebben, dan zal een jeugd commissielid zulks gaarne in ontvangst nemen), voor de B-Junioren en Pupillen te winnen zijn. Oh ja, om ons in de kos ten vast wat tegemoet te komen, dient iedere deelnemer de kienkaart (niemand krijgt er meer dan één) tegen het prijsje van één gulden te kopen. Maar daarvoor heb je dan ook een middagTot de zestiende december dus! H. W. VAN TEUNENBROEK. JUNIOREN A I Met veel genoegen neem ik mijn pen ter hand om iets over onze verrichtingen te vertellen. In de voorcompetitie bereikten we, samen met D.W.S.-A., de 2e plaats in poule B achter Ajax, na twee nederlagen tegen Ajax en V.V.A. resp. met 6—2 en 4—3, en 3 overwinningen od D.W.V. (4-1), N.F.C. (8-1) en D.W.S~.-A (5-0). De beslissingswedstrijd tegen D.W.S.-A, om de belangrijke 2e plaats, wonnen we na een erg zenuwachtig gespeelde wed strijd met 3—1. We moesten nu met J.O.S., die 2e was in poule A, uitmaken wie als derde ver eniging achter Ajax en Blauw-Wit zou overgaan naar de Interregionale compe titie. De uitslag werd 3—1 in ons voor deel. De eerste competitiewedstrijd speelden we uit tegen Blauw-Wit. Na een goede eerste helft, waarin we beslist sterker waren, maar niet verder dan 1—1 kwa men en een mindere tweede helft, kon Jos Kemna vijf minuten voor tijd, na een fout van de Blauw-Wit-spil 2—1 scoren. Een succesvol en vooral hoopvol begin. De volgende week leden we onze eer ste nederlaag (1-2) tegen Hollandia. Twee fouten in de achterhoede beslisten deze wedstrijd, nadat wij practisch de hele wedstrijd in de aanval zijn geweest. J. Kemna maakte ons tegendoelpunt. Voor de derde wedstrijd moesten we naar Haarlem, tegen de Kon. H.F.C. Binnen een kwartier keken we tegen een 2—0 achterstand op, tot rust kwam hierin geen verandering. Na rust werd er uit een heel ander vaatje getapt, hetgeen resulteerde in een doelpunt van Roel Ridderikhof. De lin kervoet van Jaap Draisma zorgde voor de gelijkmaker en Hans Schaap voor de winnende goal 3—2. De week daarop werd thuis het zwak ke H.V.C. met 4—1 geklopt, in een voor de rust goede wedstrijd. Na rust, had ik zo de indruk, geloof den we het wel. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Inmiddels werd Jos Kemna voor het eerste gekozen, gefeliciteerd Jos; volgend jaar hopen we ie gezelschap te kunnen houden. (Naast de Mosveld- de Buiten- veldertbabies? Red.) Op dezelfde manier als tegen H.V.C. werd ook het Haarlemse T.Y.B.B. ver slagen. Theo Mulder vierde zijn rentree met een bekeken doelpunt. Na rust werd de voorsprong tot 2—0 door Frank Redde ring via een prachtige kopbal na een mooie voorzet van rechtsbuiten Roel Ridderikhof. Op 19 november kwam R.C.H. tegen ons uit, op ons onvolprezen 2e veld, waarop nauwelijks te voetballen was. Ondanks deze handicap wonnen we met 5—2. Jos Lonnée viel in de tweede helft uit met een schouderblessure. We zullen hèm 3 weken moeten missen, veel beter schap Jos. Theo Mulder, die zich hoe langer hoe meer thuis gaat voelen tussen onze beide uitstekend combinerende binnenspelers, scoorde alle 5 de doelpunten, de laatste op een zeer bijzondere manier. Na deze wedstrijden de balans opma kend mag ik wel zeggen dat we een soli de elftal bezitten. Een compliment nog aan onze keeper Nol Kuikens voor zijn goede werk in de wedstrijd tegen Blauw- Wit. I.OEK BEUKE. P.S. Onze mannen staan op de tweede plaats met 2 punten achterstand op Ajax. Red. SIGARENMAGAZIJN WIJ BEZORGEN OOK THUIS EMMASTRAAT 31 TELEFOON 726960-797493 AMSTERDAM-Z. V GARAGE: JAC. OBRECHTSTRAAT 46 4

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 4