8 De jeugd De *™TTÖ^*8r-t£# "V"- TT XS a DE SELL KEUKEN (Adjes Toerteam) de beste rust-stand? OP SLAPEN Bequnstiqino van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö hebben. Maar nu die balans weer naar onze kant is doorgeslagen, nu zal hij onze kant niet meer verlaten, of ik heet geen CEES. Moest ik het vorige seizoen mijn arti kelen als captain van het achtste altijd wat de uitslagen betreft in mineur schrijven en op uiterst sobere wijze de resultaten van het team openbaren; deze keer (de eerste keer in het nieuwe sei zoen) kan ik U betere prestaties berich ten. Ja, lieve vriendinnen en vrienden, trouwe supporters en aanhangers van het achtste, U leest het goed, de presta ties van A.F.C. 8 zijn in stijgende lijn. Nog onder de indrukken van de zomer sporten moesten wij op 10 september de wei in met een wedstrijd tegen Centrum 4 aan de Kruislaan. Het werd een 3—0 nederlaag. Enkele nieuwe gegadigden voor ons achtste kwamen hier naar voren. Door de instelling van het „Heyermans-elftal" (ons aller negende) moesten wij enkele trouwe „figuren" uit het achtste missen. Reeds gedurende enkele maanden waren er reeds „diepgaande" besprekingen ge weest tussen Uw aanvoerder en de grote leider van bovengenoemd Heyermans- elftal „Jhr. van Rossum de Gaulin". Na veel praten en was er over de trans fersommen overeenstemming bereikt en werd o.a. onze ex-keeper van het achtste Ad Onderdelat overgedaan aan boven genoemde leider. Twee weken later moesten wij aan treden tegen 7..P.C. 3. Daar Uw aan voerder in de le wedstrijd een gekneusde rib had opgelopen, werd zonder deze en onder aanvoering van Wim van Oort een 4—2 overwinning behaald (typisch). Ook de twee volgende wedstrijden onder aanvoering van Wim van Oort, brachten goede resultaten. Tegen J.V.V.O. 2 een 5—5 gelijkspel en tegen leider Fokke 4 uit een 4—1 overwinning. Na enkele weken, dat er wel wedstrij den voor ons team geplanned waren, doch deze niet doorgingen omdat er geen gras te zien was, moesten wij op 19 novem ber jl. thuis op het 3e veld aantreden, weer tegen Fokke 4, dat behalve de thuiswedstrijd tegen ons nog geen wed strijd had verloren. Deze wedstrijd bracht de ommekeer in de kampioenskansen van het achtste. Liefst met 7—2 toonden wij ons de meerderen over Fokke 4. De doelpuntenmakers waren Jan Bosma 4 x, Gerard Eerbeek 1 x en Siliakus 2 x. Door deze resultaten zijn de cijfers van het achtste: 5 gesp., 3 gew., 1 gel., 1 verl., 7 punten, doelgemiddelde 20—13. Bovendien bezetten wij thans de le plaats in onze afdeling, dus er is nog gebr. plieger heerlen, amsterdam alle kans aanwezig voor een redelijk resultaat. Verder dient nog vermeld te worden dat Rob V. d. Staay en Lya de Jonge elkaar op 12 oktober j.l. eeuwige trouw beloofden. Namens het team van harte gefeliciteerd. U ziet het, ditmaal gunstige berichten. (Vindt Lya dat ook? Red.). Wat de verdere wedstrijden ons zullen brengen is nog toekomstmuziek. Wel licht zal het achtste nog wel voor een Kerstverrassing zorgdragen. Aan U de taak om er getuige van te zijn. JOHAN. Het zal de aandachtige Schakel-lezer (iedere A.F.C.-er dus) wel niet zijn ontgaan, hoe Jhr. van Rossum de Gaulin met zijn kolommen-lange ontboezemin gen de angst om zijn figuurtje afreageert in aandacht afleidende manoeuvres. Toch valt hij, dank zij de ook door hem ge deelde hoge opvatting van „het quotiënt van de hersens" der Schakel-lezers, vol ledig door de mand. Tevens ligt het mis verstand voor de hand, dat hij, waar hij van quotiënt spreekt, vermoedelijk slechts denkt aan uitzettings-coëfficiënt, terwijl u en ik aan intelligentie-quotiënt dach ten. Hoe dan ook, na drie competitiewed strijden wachten de jongens van het ne gende nog steeds op kennismaking met de leider. Met de Kerstdagen in zicht een somber perspectief, mensen! Van Kremlin tot houten kleedlokaal blijft zuik een plichtsverzuim uiteraard niet ongestraft. De feitelijke macht in het negende wordt nu dan ook in tegenspraak tot andersluidende berichten uitgeoefend door ondergetekende, die als eerste bestuursmaatregel de naam „Heijermans-elftal" bij deze uitbant en vervangt door „Adjes Tiental", of „Adjes Toerteam", al naar de capaciteit ten velde. Tegen De Meer „uit" kwamen wij die elfde man wederom te kort en met de thee bedroeg de achterstand 3—0. Na de nederlaag met 13—2 in de eerste wedstrijd (ruststand 8—0), gaf dat ons het blijmoedige gevoel van 5 goals winst, maar het zou nog mooier worden. In de tweede helft scoorden namelijk eerst gastspeler Marcel KosLer tegen en ver volgens nog Siliakus. Met 3—2 roken wij een eerste winstpunt, maar in een alge heel opdringen van onze horden viel als zo vaak het succes aan de andere kant: vlak voor lijd lieten de meerman nen mij nog eenmaal bukken en was de 4—2 nederlaag een feit. Een milde stem ming maakte zich na afloop van ons meester, waaraan het dit keer aanwezige wedstrijdformulier in niet geringe mate bijdroeg. Veertien dagen later gordden wij ons ten derde male voor een uitwedstrijd ten strijde. D.E.C. Vf kwam op het vroege uur twee man te kort, terwijl niet zonder geluk A.F.C. IX voor het eerst een elf tal presenteerde. De gevolgen waren ver bijsterend. De gast van de week, Ber nard, scoorde de eerste twee doelpunten, waarna v. d. Berg en J. Stokvis nog ieder een goal aandroegen. D.E.C. vond 4—0 echter te veel en bracht met twee enor me flappers de ruststand op 4—2. Door Bernard, Siliakus en weer Bernard liepen wij naar de eindstand 7—2. De eerste overwinning was een feit, maar wij zijn eenvoudig gebleven! Gij bemerkt, dat de eerder aangekon digde vernieuwing van het repertoire inmiddels dus ter hand genomen is. Er wordt niet meer „geschmierd", de toneel bewerking van "The Invisible Man" is afgevoerd. „Frühlings Erwachen" van Wedekind is in studie genomen. En ook zonder leider met waterzak, pannespons en pleeboender verwachten wij nog menig succes! AD ONDERDELAT. Correspondentie. L. te A. Inderdaad beste jongen. Die twee goals in de eerste wedstrijd waren van Lissauer. Wat jam mer, dat S. te A. mij dat niet heeft opgebiecht |e start van onze jeugdelftallen in de competitie is dit jaar veel beter, dan wij gewend waren de laatste jaren: A 1 6-10 A 2 7-10 A 3 5-10 A 4 9-10 A 5 5— 5 A 6 5— 7 B 1 9-10 B 2 8- 4 B 3 3- 4 15 4 8- 8 B 5 7- 8 B 6 7-12 B 7 7-10 B 8 9- 5 WAGEMANS VAN TUINEN N.V. FABRIKANTE VAN ARTIFORT MEUBELEN EN EPEDA MATRASSEN 3

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 3