f Idarghall Resultaten van de groene velden 1 6 poolt allen mee, het is voor a.p.e. Dames- en Herenschoenen W/e zijn weer bekomen van Nederland- Be lgië en gaan ons bezighouden met de prestaties van onze eigen 300 roodzwarte medestrijders. Dik en dun, groot en klein, allen werken ze voor goede resultaten. Over dik en groot gesproken. Van de veteranen heeft U dit seizoen nog niet gelezen, of het moest zijn, dat U regel matig de uitslagen volgt, die er overi gens niet om liegen. Een dezer wedstrijden, die tegen Wil- helmina in Den Bosch, hebben wij zelf meegemaakt. Men mocht zich, zoals het behoort trouwens, verkleden in de kleed kamer van het eerste (semi-prof.) elftal. O.a. een weegschaal maakte deel uit van het arsenaal controle-apparaten. Al onze mannen hebben zich gewogen. Het zou maar tot hilariteit leiden, als wij U de gespecificeerde gewichten der oude jongens zouden opgeven. Laat het totaalgewicht ad 875 kg U genoeg zeg gen. Na de wedstrijd was dit getal ver minderd tot 864 kg. Des avonds, naast de Bosse koekwinkel, lag het weer wat hoger. Terug naar de makkers, die de velden niet zo doen lijden. Onze K.N.V.B.-ers kunnen beter. De gloed der rode lan taarn is nu wel niet direct op onze shirts te zien, maar toch. Enfin, de knapen doen hun best. De A.V.B.-ers (om ze voor het gemak maar zo te noemen) doen het redelijk. Slechts het vijfde, onder leiding van de in de strijd vergrijsde Nico Leloux, laat teveel punten door de handen glippen. En dan de A I. De regionale compe titie belooft zwaar te zijn, maar tot nu toe pakken onze jongens de zaken goed aan. Kijkt maar eens naar de gemiddel den, waarin dit elftal naar onze smaak nu ook thuis hoort. Gedeeltelijk door de langzame service van de P.T.T. treft U slechts enkele artikelen der schrijvende captains aan. Dat is jammer, want we zijn erg nieuws gierig naar de verhalen dezer knapen. Misschien kunnen we ze uit Uw naam bewegen de volgende keer iets tijdiger hun kopij in te zenden. een slecht resultaat werd door het eerste bereikt in de twee wedstrijden welke sinds het verschijnen van de laatste Schakel plaatsvonden. Tegen H.F.C. werd een gelijk spel (3—3) behaald in een wedstrijd waarin wij bij de rust een ver diende, door prima spel, 3—0 voorsprong hadden door goals van Roode (2 x) en Onsman. Vooral het spel verraste de talrijke A.F.C.-ers op aangename wijze. Er werd voortreffelijk gecombineerd, de snelle Bennie Roode werd met prima passes aan het werk gezet, zodat iedereen met een, voor A.F.C.-ers ongewone, pret tige idee z'n versnapering tot zich nam. Welk een verschil, dit spel en het ver toonde na de rust. Geen schaduw meer over van het goede combinatiespel, een rommelig gedoe, hetwelk tenslotte resul teerde in een gelijk spel. Waren er voor de rust reeds gaten in onze achterhoede, die met kunst en vliegwerk herhaaldelijk op het laatste moment nog gedicht wer den, na de rust zakte de gehele achter hoede door een offensief van H.F.C.- zijde, in elkaar en je kon gewoon op de tegengoals wachten, die dan ook prompt kwamen. Jammer maar hadden ze 's mor gens gezegd, je komt uit Heemstede met één winstpunt, dan had zeker 80% van de A.F.C.-ers gezegd, dat is O.K. Ik mag en wil me niet bemoeien met taktiek, dat is het werk van een trainer, doch zolang de vijandelijke kanthalves niet door eigen binnenspelers worden afgedekt, zal de druk van een tegenpartij op de duur al tijd te zwaar worden voor een achterhoe de. De uitnodiging, na afloop nog enige tijd gezellig met onze prettige tegenstan ders door te brengen, werd met graagte aanvaard en voor de zoveelste maal toonden de H.F.C.-ers zich weer voor treffelijke gastheren. De wedstrijd thuis tegen Hollandia ging door de overvloedige regenval niet door, zodat wij na de zondag van Ne derland—België naar de Kruislaan trok ken om de altijd zo moeilijke tegen stander O.V.V.O. te gaan bekampen. Het eerste half uur prima voetbal van ons werd bekroond met een mooi doel punt van Rob Duis reeds vlug na het begin, maar het doordrukken gelukte niet en met een magere 1—0 voorsprong gingen we rusten. Henk Teiwes, weer onder de lat na een gedwongen afwezigheid van enkele weken, had nog niet veel moeilijk werk gekregen, doch deed, wat hij kreeg op een wijze die vertrouwen inboezemde. In de 2de helft liet hij enige malen zien, door zich op de bal voor een tegen stander te werpen, dat hij z'n bravour niet had verloren. Wat de speler van O.V.V.O. mankeer de, door de bal, in een volkomen, onge vaarlijke situatie, met de hand te be werken, weet waarschijnlijk nog niemand, evenmin of wij dan even rustig verder gespeeld zouden hebben als nu. Enfin, de nieuwe captain Tak, onze 3de reeds van dit seizoen af, daar Hoogendoorn wegens angina niet mocht spelen, be nutte het cadeautje feilloos. We speel den rustig verder, zoals reeds boven ge zegd, maar het voetbal van voor de rust kwam er niet meer uit. Geheel O.V.V.O. ging in de aanval en 4 minuten voor tijd kwam de verwachte tegengoal. Alweer Duis haalde ons uit de ellende met een bekeken 3de goal over de uitlopende doelman. Het snel werd er sommige momenten niet zachtzinniger op, waarbij captain Kramer via een waar schuwing, het onvrijwillige slachtoffer werd. Onvrijwillig in die zin dat de ma- nier waarop een onzer spelers meent mensen te moeten attaqueren, mij inder tijd ook het bloed aan het koken zou hebben gebracht. Al met al twee verdiende winstpunten die ons totaal, na 8 wedstrijden, op 8 brengen. Geen slecht resultaat voor het eerste jaar in de hoogste klasse en daar bij komt dat wij, mochten wij a.s. zon dag in Oostzaan de punten weg kunnen halen, voorwaar geen gemakkelijke taak. maar het kan, wij in 6 thuis- en 3 uit wedstrijden een prima kans hebben op een der bovenste plaatsen. Houden zo, jongens. LINESMAN. f"Ver 't zesde even iets om niet achter ie raken. We waren gebleven bij 4 uit 4. We traden thuis aan tegen het nog ongeslagen W.V.H.E.D.W. Hoewel U in mijn verhaaltje slechts zelden een naam tegenkomt, wil ik, nee, moet ik, deze maal een uitzondering maken. Wat invaller-doelman, junior Bas Oblade nl. deze wedstrijd liet zien, grenst aan het ongelooflijke. Dank zij hem, en dan doe ik echt niemand tekort, wonnen wij de spannende strijd met 10. Tegen het iets lager geklasseerde S.D.W. bleek, ondanks drie doelpunten, de strijd te moeilijk, resulterend in een 4-3 nederlaag. Balans weer in evenwicht, 6 uit 6. Vandaag ech ter (19 nov.), hebben we een klein huza renstukje uitgehaald, waar ik nu nog nauwelijks van ben bijgekomen. Tegen het ongeslagen V.D.O.begon de eerste helft tam, doch werd allengs levendiger, zonder resultaat aan beide kanten. Snel' na rust namen we een 1—0 voorsprong. Het volgende half uur ontstond een kleine belegering van ons doel, waarbij de spaarzame uitvallen het nijpende voorhoedeprobleem aan de kaak stelden. We bleken echter niet de enigen met een dergelijk probleem. Machteloos priege lend voor onze goal kwam V.D.O. tot niets, zodat de 1-0 gehandhaafd bleef. Vreemd elftal, vindt U niet. Alleen win- nen van mensen, die nog niet verloren Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 2

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 2