Iüarghall gandi Nationale reklasseringsdag 1961 M/lSt U Het nieuwe seizoen Dames- en hterenschoenen Bequnstiqinq van onze aóveRteeRÓens, houöt 6e schakel in stanö Wetenschap en wijsheid. De reclassering brengt rapporten uit aan de Rechterlijke macht, waarbij niet zelden een psychiater of psycholoog wordt geraadpleegd. Deze z.g. voorlich tingsrapporten beogen de rechter een beeld te geven van de persoonlijkheid en de antecedenten van een verdachte: een waarborg voor een doelmatige en doel treffende berechting. Ook belast de re classering zich met het toezicht over voorwaardelijk veroordeelden en verleent zij morele, zo nodig financiële steun aan ontslagen gevangenen. Met deze opsomming hebben wij een heel korte samenvatting gegeven van een veelomvattende taak. Dat de reclassering een machtig „wapen" betekent in de strijd tegen de misdadigheid een strijd, uitsluitend gevoerd met vreedzame mid delen en daarom des te waardevoller behoeft geen nader betoog. Dat zij over ruime geldmiddelen moet beschikken, behoeft o.i. evenmin nadere uitleg. Daar toe verstrekt de Overheid dan ook be langrijke subsidies, maar toch niet in die mate, dat hiermee alle uitgaven bestre den kunnen worden. Vandaar het be roep van de Nederlandse reclassering eenmaal per jaar! op de offervaardig heid van het Nederlandse volk en dat geschiedt op de ons allen bekende Natio nale Reclasseringsdag. Met vreugde mogen wij constateren, dat onze verwachtingen dikwijls overtroffen worden door de resultaten! De weten schap, dat de reclasseringsgedachte steeds verder en dieper doordringt in alle lagen der bevolking, stemt eveneens tot blijd schap. Nu heeft de Nationale Reclasseringsdag niet uitsluitend een materiële kant; ook Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 in ander opzicht doet zij een beroep op het Nederlandse volk. Het aantal mensen, dat onder toezicht staat van de reclasse ring, loopt namelijk in de duizenden en omdat het korps ambtenaren naar ver houding veel te klein is, kan aan de onder toezicht gestelden vaak lang niet die aandacht worden besteed, welke nodig zou zijn met als gevolg een gevoel van onbevredigdheid bij de ambtenaren en gevoelens van teleurstelling bij de reclas- senten. Deze sfeer kan verlammend wer ken. Gelukkig staan de ambtenaren niet alleen, velen hebben zich als „vrijwilliger" gemeld in de strijd tegen de misdadig heid. Maar dit aantal vrijwilligers is nog steeds veel te klein. We zullen hier niet ingaan op vermoe delijke oorzaken van deze „afwijzende" houding. Het zou in dit verband geen zin hebben. Wel zou ik, eventueel, gaarne willen waarschuwen en deze waar schuwing geldt vooral diegenen, die van mening zijn, dat je tegenwoordig toch wel aardig „knap" moet zijn om deel te kun nen nemen aan het reclasseringswerk tegen overschatting van de wetenschap bij het helpen van de mens in nood. Levenswijsheid is niet in de eerste plaats een kwestie van het hoofd, maar een kwestie van het hart en wat dat hart on dervond in de levensstrijd en hoe het reageerde. Reeds in de zesde eeuw voor Christus kwam een Griekse wijsgeer met een ge dachte, welke tot heden niets aan waar heid heeft ingeboet: „Een vat vol ge leerdheid is nog geen druppel wijsheid waard". Velen in Nederland hebben alleen de lagere school doorlopen, velen ook genoten in een of andere vorm nog voortgezet onderwijs, het aantal geleerden is gering. Maar groot is het aantal, dat wijsheid opdeed in het leven van al de dag, dat wijsheid vergaarde en er van weggaf met gulle handen en door dat „weggeven" steeds rijker werd. De Ne derlandse reclassering roept deze mensen op tot de strijd tegen de misdadigheid! W. BEIBOER. de Italiaanse keuken imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam dat van de 92 professionalclubs in Engeland alleen „Nottingham Forest" geen N.V. is. dat de zevende industrie van Enge land de voetbalpool is. (100.000 perso neelsleden). dat in Spanje in de competitiestand „positieve", en „negatieve" punten wor den vermeld. Positief wil zeggen een punt in een uit wedstrijd „veroverd"; negatief een punt in een thuiswedstrijd „verspeeld". J.S.V.— A.F.C. 0—2 dubbel-positief.) dat de woningen van de topvoetbal- Iers in Brazilië op het terrein van hun club staan. (Dat zou op Buitenveldert geen problemen opleveren). dat in Saoedie-Arabië de kameel races gemiddeld meer toeschouwers trek ken dan de voetbalwedstrijden. dat Nederland 4 x zoveel voetballers telt als België. dat de Brit nederlagen bij inter nationale sportontmoetingen eigenlijk voelt als een tekortkoming, niet van zich zelf of van zijn sportieve representanten, maar van de buitenlander, die bij een juiste sportopvatting niet in staat zou zijn geweest om van hem te winnen. (Miermans: „Sport in een veranderende wereld"). dat in 1890 het dwarslint plaats maakte voor de dwarslat, waardoor men de moeilijke beslissing voorkwam of er al dan niet een doelpunt is gemaakt. ROBERT E. DUIS. Verleden jaar zei iedereen: Laat het ons dit jaar in de steek, ,JLet zit jullie wel mee; Dan doen wij het maar zélf. „Geen andere club heeft zo'n geluk Ze zijn alweer vol goede wil, Als jullie A.F.C/'. De jongens, alle elf. Zonder geluk vaart niemand wel. Veel vuur, veel snelheid, iets geluk, Dat is misschien wel waar, Vragen wij dit seizoen. Maar het geluk alléén brengt ook Als ieder nog iets harder werkt Niet alles voor elkaar. Dan is het best te doen! A. J. 9

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 9