Het Heijermans-elfta) de piLseneR cLub De laatste slag tegen de rheuma Fa. FRED SAX PLIEGER KEUKENS T. VAN VEEN J. SUURBEEK BequnstiQinq van onze aöveuteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö A 1 meerdere keren heb ik gepoogd U, gewaardeerde lezers, te overtuigen, hoeveel kijk ik heb op voetballen. En zie, zeer plotseling is deze wetenschap tot een verrassende ontplooiing gekomen. Mij is onlangs gevraagd en ik ben er zeker van, dat ik de enige ben, die voor deze post is gevraagd om leider te worden van het te installeren negende elftal. Ik voelde mij kleuren van blijdschap. Meer konden ze niet aan mij zien. Voor de rest bleef ik mijzelf. Eenvoudig, be scheiden en volkomen kalm. Ik heb nog niet „ja" gezegd. Echter ook nog niet „neen", want deze aanlokkelijke offerte is het diepzinnig overwegen ten volle waard. Dat langzame en diepzinnige den ken doen diplomaten ook altijd. Men is wel eens meer in een valstrik gelopen, door tè spoedig met het hoofd te knik ken. Men dat was onze goede vriend Johan Meijer sprak van „vaste" leider. „Van zelfsprekend" zei ik „want wat heb je aan losse leiders, nietwaar?" „Geen barst" zei Johan vrij duidelijk. Mijn overwegingen aangaande boven staand verzoek mogen hier wel bekend worden gemaakt: In de eerste plaats dat „vaste" gedoe. Ik stel me voor, dat je je er met alleen-maar leider-te-zijn niet mee kunt afmaken door slechts des zondags op verafgelegen plaatsen en hobbelige bietenakkers, ploe terend in een vette modderbrei langs de kanten het team de zo hoog nodige mo rele steun te verschaffen. Er zit oneindig veel meer in! Er is „klef- ferheid" voor nodig. Hersens, ha, ha, brainwork en medeleven! En die kwalitei ten bezit ik in hoge mate. Dat zeg ik niet om andere reflectanten de pas af te snij den, want dat zou vuil zijn. Maar ik heb ze, dat staat intussen wel vast. Waarom zijn die kwaliteiten vereist? Wel, het vermoeden bestaat dat het negende elftal wellicht gedeeltelijk zal bestaan uit merendeels oudere spelers, die voor een deel wat bronchiaal, dan wel rheumatisch aangelegd, de wekelijkse strijd op leven en dood met de vijand zullen aangaan. Ik reken dan nog niet gevallen van lichte spataderen, ischias en een diepe rook- hoest. Als we het werkelijk goed aanpakken, dan zal er tenminste drie keer in de week op het veld moeten worden getraind. Hard en onverbiddellijk! Horen jullie, mannen? Ik zal er zelf bij moeten zijn Ik zal moe ten vóórgaan bij het rondjeslopen, het touwtjesspringen en al dat dartele meer. Dan stel ik voor, dat „mijn jongens" en kele avonden per week bij mij thuis ko men. Je moet er iets voor over hebben, nietwaar? Mijn huisarts heeft zich spon taan bereid verklaard mijn mannen ge regeld op het lichaam te controleren. Er is een kamer in gereedheid gebracht waar deze stoere „kaerels" zich ongezien kun nen ontbloten. Zaterdags nog een korte, echter zeer doel treffende reünie in het clubhuis, temid den van de klaverjassers. Dat kan geen kwaad! Daar worden de laatste handen gelegd aan de onvermijdelijk te bespreken strategie van de te spelen match. Daarna voltooit een masseur, onder het gekerm en gesmeek van enkele verstijf den, het ideale gevoel van een amateur sportmens. Zondagmorgen een lichte wandeling liefst niet langs de voetbalvelden, dat zou verkeerd zijn en dan 's middags erop los geboend! U ziet hieruit, dat die „vaste" leiders het niet zo eenvoudig hebben, tenminste indien ze hun taak en plicht begrijpen. Ik zou bijna nog iets zeer belangrijks ver geten: tijdens de zondagwandeling vooral de gesprekken opgewekt en neutraal hou den. Het praten over Chroestjef vermij den, Berlijn links laten liggen en Oost Berlijn rechts. Gewoon keutelen met de jongens, heet dat. Doodgewoon keutelen! Er zijn nog wel enkele dingen op te noe men, waar ik t.z.t. aan moet denken. Ik zal zaterdags verse citroenen moeten in slaan en een waterzakje moeten aanschaf fen. Het negende heeft net zoveel recht op zuidvruchten als het eerste Dan moet ik nog een petje kopen. Ten minste als ze mijn maat ergens in voor raad hebben. Dat zal wel een probleem worden. Een oude plus-four-broek zal mijn tenue charmant voltooien. En er zó uitziende, met waterzak en zuidvruchten gewapend, zal ik respect afdwingen en zullen de jaloerse blikken van hen, die deze positie in A.F.C. óók wel zouden willen gehad hebben, talrijk zijn. Daar zal ik me geen zier van aantrekken. Ik blijf mijzelf! Ik ga er voor. Omdat ik er achter ben! plastic uitvoering plaatstalen uitvoering En nog iets: het team moet een naam hebben. „Het overschotje" was mijn eer ste ingeving. Toen dacht ik het „het knekelteam". Maar dat klinkt zo zuur. Nee, dan liever het „Heijermans-elftal". Op hoop van zege(n)! Aan één ding zul len mijn kerels moeten wennen. Ik ga in december met wintervacantie. Daar is niets aan te doen! Zij zullen mij node missen mijn jon gens! JHR. VAN ROSSEM DE GAULIN. Op vrijdag 29 september zal tijdens een speciale radio-uitzending (Hilversum II 298 mr) het resultaat van de thans lopende financiële aktie en hoofdprijzen uit het kwart miljoen-prijzen pakket be kend worden gemaakt. De laatste rheuma-loten zijn thans nog verkrijgbaar. Wanneer men 10 loten koopt voor familie, vrienden en kennissen dan ontvangt men een extra waardecou- pon bij die 10 loten. Aan deze waarde- coupons heeft het Nederlandse bedrijfs leven 20.000.— extra prijzen verbonden. Gireert men tenminste 10,— op post rekening 8 4 2 ten name van Rheuma Rotterdam dan ontvangt men 10 rheuma- loten benevens een waardecoupon. Ook winkeliers kenbaar aan rheuma- raambiljetten verstrekken bij aankoop van tien rheuma-loten deze waardecou- pons. Help ook u mede door het kopen van de laatste rheuma-loten in de strijd tegen 'n volksvijand, die oud noch jong spaart en geef rheuma-zieken meer klinieken. En een ding staat vast namelijk dat mocht onze gulden inflateren of devalueren uw guldens geschonken aan de rheuma-aktie niet alleen waarde zullen behouden doch dat die waarde steeds zal toenemen. Red. Gaarne ook uw medewerking voor dit nobele doel. BEGIJNENSTEEG 4 AMSTERDAM OFFICIAL REMINGTON DEALER N Z. Voorburgwal 1 35, Amsterdam, telefoon 247272 Remington Cicero 1. 275.-

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 7