Toto-rweuu/s V/akantiegenoegens DE SELL KEUKEN Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit poolt allen mee, het is voor a.f.c. ^oals U reeds gemerkt zult hebben, worden er sinds enkele weken weer pool-formulieren meegezonden met het Bulletin. Nu is het ook de bedoeling, dat deze pooiformulieren gebruikt worden. Er zijn wel veel A.F.C.-ers, die een gele kaart hebben ingevuld, maar deze A.F.C.-ers spelen niet wekelijks mee in de Sport- Toto. Men heeft op verzoek van één der leden van de Toto-Commissie een gele kaart ingevuld en men denkt nu „van dat ge zanik ben ik af". Voor deze A.F.C.-ers zij hier vermeld, dat de 1,50 registratie kosten volledig aan de Sport-Toto moet worden overgedragen. De winst voor A.F.C. komt pas indien U wekelijks mee gaat poolen. Van belang is n.l. het feit, dat wij (A.F.C.) van elke gulden, die bij ons gepoold wordt netto 0,20 ontvangen. Als meer dere A.F.C.-ers zouden meespelen in de Foto, zou de opbrengst voor onze ver eniging veel groter worden. Tracht ook Uw kennissen te laten mee spelen in de A.F.C.-Toto. Gele kaarten zijn verkrijgbaar op het A.F.C.-clubhuis en worden U op verzoek toegezonden. In dien U nog geen kaart hebt ingevuld, maak dan meteen Uw fout goed en lever deze kaart in bij de inleveringsadressen, die geregeld in het Bulletin vermeld wor den. De Toto-Commissie zorgt er dan voor, dat U zo spoedig mogelijk kunt meespelen. Voor de leden, die per post hun formu lier willen opsturen heeft de Commissie de volgende regeling vastgesteld: deze leden kunnen vooruit tegen betaling een aantal zegels krijgen en zij kunnen dan hun formulier wekelijks zelf van zegels voorzien en dit formulier dan uiterlijk donderdagmiddag opzenden aan: A.F.C.- Clubhuis, Zuidelijke Wandelweg, Am sterdam-Zuid. De inleveringstermijn bij de sigarenwin keliers is uiterlijk voor vriidayrniddatr 5.00 uur. Zorgt er met zijn allen voor, dat A.F.C. een record aantal deelnemers in de voet balpool krijgt. Uw vereniging vaart er wel bij en zelf heeft U wekelijks kans op een uitkering uit de Toto. JdB. Le Dramont, 12 augustus 1961. Geliefde Vriend! Je hoffelijke verzoek, om de „Schakel" te gedenken, overviel mij in ons zigeunerbestaan, toen ik tierende vliegen en kinderen van m'n vuur wegschopte en doende was, met heerlijke Franse produk- ten een los-vast etentje in elkaar te mik ken. „Ha, mijn A.F.C.!" dacht ik, „maar waar om komen ze niet naar ons toe, net als in Bretagne?" Knetterende worstjes op het rooster weerhielden mij beslist om aan onze roodzwarte leeuwen te denken Hmmm! Van voorpret moest ik du vin rouge door m'n keelgat laten glijden, wel ke manipulatie het eten lichter, doch het méditeren zwaarder maakt. Zigeunerleven aan de Méditerranée, daar hebben we altijd naar verlangd, doch ik troost mezelf ermee, dat de échte zigeuners wel luizen zullen hebben Nee, stukkies schrijven is geheel onmoge lijk hier. De zaak is, het is hier bloed- blóed-heet. Daarbij nog heb ik twee baby- dols met hupse meisjes erin, die óf aan mij hangen als Romulus en Remus, óf herhaalde uitrukpogingen doen, alsof ze voor brandweer studeren. (We dreigen ze steeds in Marseille te zullen verkopen, brengt knap geld op.) Nu ja, bloed-héét is het nóg. We vluch ten naar die heerlijke azuren zee, die je alleen via keien en rotsen kunt bereiken. „Vies water!" zeiden de baby-dolls eerst. De wurmen bedoelden „zout". Binnen 24 uur liepen ze in bikini's, maar vroe gen eerst een watje om het vergeten gaat je op hun buikjes schoon te maken Nee, hierover kun je toch echt niet in de „Schakel" schrijven. We zijn hier met 7 personen, waarvan het merendeel steeds op sluipwegen is. Ga eens met ze winkelen: ze stórten zich op alle nieuwe en onbekende dingen en ik moet hun zigeuner-jargon vertalen Als we weg zijn, wordt er geteld, wat ze eventueel missen, doch dat valt mee. In het heerlijke Monaco moest ik een half uur in werkelijk verzengende hitte op manlief wachten, die mij van het Musée Nautique zou afhalen. „Doorrij den!" gebood de agent, zodat manlief weer de hele berg, oftewel het héle vor stendom afrolde en niet met de wagen gebr. plieger heerlen, amsterdam terug kon. Met een zéér woest gezicht kwam hij aanstijgen, te vóetEnfin, woest en woest is twéé Ja, dat is hard, maar wat te zeggen van ijsgekoelde schij ven meloen en perziken,suiker en een fles witte wijn erover? Zou'en we ons een der gelijke lunch in Holland kunnen permit teren? Wij zigeuners wel. Vaak lunchen we aan het strand, met alleen maar druiven en wijn, welke laat ste hier inplaats van koffie, thee, cacao en limonade gedronken wordt, omdat wijn nu eenmaal goedkoper is. Nu zit ik hier met m'n hoed op te schrijven, terwijl beneden de azuren zee lokt, krekels doen de lucht nog méér trillen, bloeiende palmen staan me uit te lachen en in de verte wenkt l'Ile d'Or, een bééld van een eilandje uit rode rot sen met toren en kantelen Alles krijgt in de avondzon een gouden gloed. We zwemmen er graag heen Geheel andere schoonheid vonden we in de italiaanse wijk in Nice, waar we pas- gesponnen eier-macaroni, ravioli, pizza, gekke kazen, rare broodjes en zalige worst kochten. Alles lekkerder dan de vermaledijde blikjes uit Holland. Plotse ling, in een galerij lag daar op een trap een pittoresk oud bedelvrouwtje dóód- stil te slapen, haar beurs en haar han den geopend, er waren muntstukken in gelegd. Je moest je adem inhouden om te kunnen zien, dat ze geen bééld, maar werkelijkheid was, zó mooi was ze Natuurlijk had ik m'n fototoestel niet bij me Je ziet, ik ben écht niet geschikt deze keer! Vergeef het EEN AANGETROUWDE. Red. Er valt niets te vergeven, Lotte. In tegendeel wij danken je voor je zwervers- verhaal. Wij genoten van dat nomadise- rend leventje. In onze verbeelding zagen wij je vrolijk dansen tussen de donkere olijfkleurige muzikanten. A. J. Bakker A.F.C. Clubhuis Vert. J.G. DE VRIES WETERINGSCHANS 591 AMSTERDAM TELEFOON 35041 O

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 6