Het zakboekje Anton Goedhart CEINTUURBAAN 276 AMSTERDAM TEL. 791847 BequnstiGina van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Veertig jaar geleden Mr. William Reynolds. Gelukwensen met het behaalde kam pioenschap kwamen van alle zijden en op allerhand wijzen bij het Bestuur, A.F.C.-ers en ons binnen, te veel om te vermelden. Aardig was de brief, die ons erelid Jacques van Ooy ons ter inzage gaf van Mr. William Reynolds, 40 jaar geleden trainer bij A.F.C. Hij is de broer van de ons ook zo sympathieke Jack, de bekende trainer van Ajax Hij vraagt „Kindly remember me to any members of my time", hetgeen wij volgaarne doen. Mr. Symen L. Wit. Zeer tot onze spijt ontvingen wij de copy van Symen te laat voor opname in het Kampioensnummer. Hij was meer dan 40 jaren geleden onze Schakel redacteur en Picklesschrijver. Hij noemt ons een zondagskind en hij vindt het maar „een zwaar te verstouwen kluif", dat wij als blauwe-maandag redacteur (en dan nog wel ad interim) dit zo maar meemaken. Nou Symen, wij gevoelen ons ook bevoor recht, wij zijn te „benijden" zoals je schrijft. Mogen wij je bij de eerstvolgende gelegenheid een drankje aanbieden om over je pech en teleurstelling heen te komen, het zal ons beiden deugd doen. Vertel dan meteen eens over je verblijf in de Russische steppen, over de tijd, toen je bijna een jaar later nadat A.F.C. in 1917/18 kampioen werd dat heuglijk nieuws vernam. Verbleef je daar in een zout- of in een zandsteppe? Vermoedelijk zal het wel een zoutsteppe zijn geweest, vanwaar anders de eeuwige dorst. Symen schreef o.a.: „Om onze zwaarbeproefde zenuwen wat te kalmeren gaan we nu weer varen. De idee is niet zo erg origineel, want een goed A.F.C.-er schijnt nu eenmaal een groot affinement tot het water te hebben. Varen, vissen en alles wat daarbij behoort is voor hem een probate kuur na een enerverend voetbalseizoen. We hebben de roemruchte bottertochten gehad en ook vele geslaagde boottochten. Vooral de tocht met de „Baron van Dedum" naar Hoorn in 1937 (naar aanleiding van de promotie van het 2e elftal), wil ik vermel den, die velen onder zich zich nog wel met veel genoegen zullen herinneren. Het verslag van deze tocht was mijn zwanen zang als redakteur. Het was een groots gebeuren en ik spreek de hoop uit, dat onze nieuwe kampioensboottocht een even groot succes zal worden." Nou wij voeren dit keer met de „Waal- stroom" en het was ook voor de deelne mers een onvergetelijke dag. Wij kunnen nu schrijven, dat je er zelf bij was. Symen, en tevens dat wij op onze beurt jou op deze zwoele warme dag hebben „benijd" vanwege je onlesbare dorst. Nationale Reclasseringsdag. Het Nationaal Bureau voor Reclassering verzocht ons gedurende de actieperiode dit jaar van 18 september tot en met 1 oktober mede te werken om aan de reclasseringsgedachte zoveel mogelijk be kendheid te geven. Dat doen wij vanwege haar doelstelling zeer gaarne en daartoe hebben wij uit de ons toegezonden arti kelen en gedichten er één gekozen „We tenschap en Wijsheid" en elders in ons blad geplaatst. Vanzelfsprekend doen wij allen mede om op 30 september a.s. op de Nationale Reclasseringsdag, de collecte bussen voor dit goede doel vol te krijgen. Otto van der Heul. Otto, de administrateur van de Schakel onze advertentiejager heeft 10 hele weken met „Hernia" in bed gelegen. De gevolgen zijn, dat hij nog maar halve dagen kan werken. Wij wensen hem vol gaarne spoedig zijn oude lichaamssou- plesse toe. Dat zijn bewegingen weer zul len vloeien gelijk aan de woordenstroom, die zijn lippen zo rijkelijk kan passeren. Medewerkers. Zo langzamerhand hebben wij een goede kern van vaste medewerkers aan de „Schakel" verbonden. Wij zijn daarover zeer verheugd, want op deze wijze leggen wij met elkaar de geschiedenis van A.F.C. enigermate vast. Ons geheugen geeft vaak blijk van slijtage (hebt U ons wel eens zien klaverjassen?) en hoewel de verha len bij overlevering meestal schoner en romantischer zijn, moeten wij ons zelf de plicht opleggen de documentatie van de belangrijkste gebeurtenissen in de A.F.C. mede te helpen verzorgen. Onze aanvoerders der elftallen of de door hen te benoemen representanten zouden wij bij deze willen verzoeken éénmaal per maand een kort verslag over het wel en wee van hun elftal te willen inzenden. Van onze kant zullen wij de captains tijdig waarschuwen vóór welke datum inzending der copie wordt verlangd. Be schrijvingen van malle, dwaze, zotte voor vallen of gezegden worden zeer op prijs gesteld. Spitst U daarop maar het meest, dan voorkomen wij dat het droge kost wordt. Wij A.F.C.-ers weten wel hoe dat weg te spoelen, zo is dat niet, maar het moet toch ook verteerd worden. Melkmisbruik. Vooruit met de geit, het moet maar ge zegd worden. Natuurlijk is het beter de vuile was thuis te behandelen, doch wat op de 2e A.R.O.L.-dag is geschied kan niet zonder meer onbesproken blijven, wij zouden ons zelf niet meer zijn. U kent allen de Tafel der Wijzen, de ronde tafel in de hoek aan de linkerkant van het buffet in onze Sociëteit. Aan deze tafel nodigen onze bestuurs- en ereleden onze gasten en het wordt als een voor recht beschouwd er te mogen aanzitten. Hier wordt de binnen- en buitenlandse politiek besproken, de interne clubzaken behandeld, vriendschap gesloten, elftal len geprezen en gekraakt, hier wisselt men op allerlei wijzen van gedachten, voor zichtig en soms heftig. Wij kunnen niet ontkennen dat vele bezoekers het pret tig vinden in deze omgeving hun wijs heid te spuiten. Zij drinken er hun jonge jenevers en monteren er de zwartgalligers op met een scheutje Underberg en zij alleen weten hoe het moet. Kortom aan deze tafel wordt steeds op hoog niveau gediscuteerd. Wat nu te zeggen van dat bestuurslid dat daar op die bijzondere A.F.C.-dag de euvele moed had U zult het niet kun nen geloven een „glaasje melk" te be stellen en argeloos op te drinken. Eerlijk, wij gevoelden ons verontwaar digd: de tafel was van zijn luister beroofd. Als de man melk nodig heeft, goed dat kan gebeuren. Na een late avond doen wij er ook graag een voorzorgskuur mee, maar wij timmeren dan niet aan de weg. Wij doen dat heel rustig en zachtkens in de keuken, voegen vaak bij de melk nog een paar norits en aspirines en sluimeren dan onschuldig en ongezien in. Het is na tuurlijk mal en geheel niet flink, maar toch wij generen ons een beetje om in het openbaar melk tot ons te nemen. Het is valse schaamte, wij weten het, en toch vermijden wij het, gesterkt als wij ons gevoelen door de Fransen, die de melk van Mendes-France afsloegen. Hoe het zij, ons geacht bestuurslid had moeten aanvoelen, dat hij de Tafel der Wijzen ontheiligde, hij had er ergens anders van moeten genieten, maar nooit daar waar wij om met Chroestsjef te spreken „soms uit kleine glaasjes drinken" „en nooit daar waar we ons uiten met groot gevoel." Leo, onze M. brigadier zal het dunkt ons met ons eens zijn. Hoe kunnen we ooit met een glas melk in de hand onze stem verheffen en zin gen van „Hooper the l'oop sat on the stoop" of het schone lied van That goes to the wood to Sweet and gentle Gerritje that goes to the wood to sweet and gentle maid. Och, laten wij toch onze tradities probe ren te handhaven, er worden al zoveel oude goede gewoonten los gelaten. AREND SIGARENMAGAZIJN WIJ BEZORGEN OOK THUIS 5

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 5