E. TAK Resultaten v/an de groene velden 4 1 K. L. DUYS 2 poolt allen mee, het is voor a.f.c. Over het verloop der vriendschappe lijke- en Arolwedstrijden bene vens over de eerste competitiestrijd in de Ie Klasse tegen O.S.V. thuis vindt U hier onder een verslag van onze onkreukbare Gerrit. Wat de competitie-indeling onzer elftallen betreft waren wij in onze vorige Schakel niet volledig. Hieronder volgt het ontbrekende. Afd. Amsterdam Res. 4e Klasse B. A.F.C. 7 Amstelzwaluwen 4 A.W.V. 3 Fokke3 Oosterpark 2 R.A.P.5 Rivalen 4 Slotervaart 3 Res. 4e Klasse M. A.F C. 8 Animo 7 't Centrum 4 Fokke 4 J.V.V.O. 2 Oranje Zwart 4 R.C.M. 2 S.N.A.4 Nautilus 4 Z.P.C.3 Afd. Amsterdam le Klasse Zaterdagmiddag C. A.F.C. Brandweer D.W.S.A. D.W.V. J.O.S. De Meteoor Nautilus De Volewijckers W atergraa fsmeer Door het le elftal werden voor de aan vang van dit voor A.F.C. zo belangrijke seizoen, eindelijk na 40 jaar 'weer in de le klasse en de verhuizing voor de boeg, diverse vriendschappelijke wedstrij den gespeeld welke een aardig beeld gaven waartoe ons team in staat moet worden geacht. Briljante momenten af gewisseld met die waarbij iedere A.F.C-er zich moet beheersen om niet in tranen of vloeken uit te barsten. Maar is het zo niet altijd geweest, vraagt Uw scribent zich dan af en herinnert zich dan zo'n ruim 25 jaar voetbal aan de Zuidelijke Wandelweg waarbij de slapste vertoning plotseling kon omslaan in een voetbal show van zo'n virtuose kwaliteit dat 'n Real Madrid zich hierover niet zou be. hoeven te schamen. Tegen 'n Frans amateur clubteam, Wa tergraafsmeer, Robur et Velocitas werden overwinningen behaald terwijl wij he laas door U.V.V. op de le A.R.O.L.-dag, m.i. volkomen onnodig, met 2—1 werden gewipt. Maar datzelfde U.V.V. ontmoeten wij dit seizoen nog tweemaal in competi tieverband dus er kan nog iets goedge maakt worden en wij kunnen ons zo voor deze nederlaag revancheren. De le competitiewedstrijd tegen O.S.V. bracht ons het eerste succes in de le klas en hopelijk niet het laatste. Gerugge- steund door de speech van onze trainer werd van meet af goed op de bal gezeten hetwelk reeds snel tot een dreun van Bouwhuis op de paal resulteerde. leder- voelde dat het ging en er werd in het eerste half uur goed tot zeer goed voet bal gespeeld. Bennie de Roode mocht het genoegen smaken onze eerste competitie-goal te scoren terwijl in de volgende minuut cap tain Boskamp mocht proberen de O.S.V.- keeper vanaf de 11 m. lijn te passeren waarmede Henne geen moeite had. Stand 2—0. Vanaf dit moment ging het midden veld verloren, werd de dekking verwaar loosd en vielen er gaten in de achterhoe de waar een circus een voorstelling in zou kunnen geven. Door een ongelukkig mo ment van Teiwes die een doeltrap precies op het hoofd van de O.S.V.-middenvoor prikte die dankbaar van de lege goal gebruik maakte en een geheel onge dekte rechtsbinnen, die dit cadeautje via een kopbal uit een corner prompt accepteerde brak na nog enige hartver- zwikkende momenten, de rust met een 2—2 stand aan. Veel is er niet gezegd in de kleedkamer tenminste niet door de spelers want Gé v. Dijk had en hield het woord om te vertellen hoe er in de 2e helft gespeeld moest worden. En inderdaad merkte O.S.V. al snel dat A.F.C. het laatste kwartier voor de rust zo snel mogelijk wou vergeten. Door 2 goals van Bouwhuis kwamen we weer 2 doelpunten voor, na voorbereidend werk van Leeser deze dag „dé man" uit de voorhoede en een knal van Duis tegen de paal. Beide malen stond Wim op de goede plaats om zich hiermede bovenaan het topscorelijstje van A.F.C. te plaatsen. O.S.V. zat ook niet stil en met enige snelle uitvallen die de nodige paniek zaaiden in onze achterhoede werd ge tracht tot een beter resultaat te komen. De 3e goal die zij maakten was van een voortreffelijke kwaliteit en dat er geen gelijk spel meer uitkwam was voor een groot deel te danken aan Henk Teiwes, die z'n fout van voor de rust op zo'n kranige wijze goedmaakte dat men rus tig kan zeggen dat hij 2 a 3 zekere doel punten voorkwam. Bravo Henk! Nu jon gens de eerste puntjes zijn er en ik zal ook dit seizoen weer langs de lijn lopen. „LINESMAN". „Op uw plaatsen klaaarr lazen wij als kopregel boven een artikel in Am sterdams Voetbal van 7 september jl., het wekelijkse mededelingenblad van de plaatselijke afdeling van de K.N.V.B. Het vierde moest als eerste competitie wedstrijd spelen tegen W.M.S. op haar nieuwe veld op het complex Ookmeer. Toen spelers met dame na veel moeite over onbegaanbare wegen eindelijk het veld bereikten, bleek de accommodatie al daar nog niet in staat ons gastvrijheid te verlenen. Onverrichterzake keerden wij huiswaarts. De bond bleek zelfs geen be richt van uitstel te hebben gezonden, zo dat wij ons helaas nog niet konden ver meien in de vreugde welke de nieuwe competitie ons zal bieden. „Op uw plaats klaaarr dat waren wij wel, maar het was niet „af". Triest. J. MEIJER. Alle A.F.C.-ers kopen hun (sfudie) boeken bij RUIJSDAELSTRAAT 11 TELEFOON 72.44.97 AMSTERDAM-Z. MAATKLEDING TELEFOON 0 20 - 94 70 01 verkoop van pantalons sportcolherts regenjassen demies enz. tevens confectie naar maat

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 2