Van de brug Dit is de Schakel die komt hinden De oude club aan d'oude vrinden 1895 No. 2 Wnd.-Redacteur: A. Waaijer, Olympiaplein 23. Amsterdam z., telefoon 7989 12 Administrateur: O.J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam w. 39e Jaargang September 1961 mate wedst TVTauwelijks was de -*• voetbal weer be ginnen te rollen of de weergoden herin nerden zich dat zij nog iets hadden goed te maken. Resultaat: ae tot nu toe gc speelde wedstrijden vonden plaats bij een temperatuur uiter- geschikt voor zomersport. Ook de rijden om de AROL-beker weiden begunstigd door prachtig zomer weer. Zelf werden wij de eerste dag uitge schakeld door U.V.V., dat met 2-1 won, nadat A.F.C. de leiding had genomen, doch daarna vergat krachtig door te zet ten. De beker werd gewonnen door D.C.G., dat in de finale een zeer goed partij gevend Zeeburgia versloeg. De pu blieke belangstelling was de eerste dag bevredigend, doch viel de tweede dag wat tegen. Het weer was tè mooi.en er was hevige concurrentie in het Sta dion. Al met al een sportief geslaagd toernooi, waarvoor wij het gelukkig niet al te grote nadelige saldo gaarne hebben opgebracht. De competitie is inmiddels al weer twee weken oud. Met spanning werd de eerste wedstrijd in de le klasse tegen onze oude tegen standers O.S.V. tegemoet gezien. In het eerste halfuur speelde ons elftal verras send goed, met als resultaat een verdien de 2-0 voorsprong. Het eerste tegenpunt ontstond op een wijze die men niet dik wijls meemaakt! Onze keeper trapte uit met een strak doch te laag schot. Een O.S.V.'er wierp zich in de lijn van het schot en kopte de bal van buiten het strafschopgebied in ons doel. Onze ploeg was even aangeslagen, spoedig kwam O.S.V. gelijk en behield tot de rust het beste van het spel. Maar na de rust bleek ons elftal mentaal sterk genoeg om terug te vechten en na een 4-2 voorsprong, bracht het einde ons een 4-3 zege. Enkele gemakkelijke kansen hadden wij echter niet mogen missen. Nu kwam de over winning tegen het einde nog even in ge vaar. Zondag j.l. moesten wij de moeilijke strijd aanvaarden tegen H.R.C. in den Helder, dat op de eerste competitiedag D.C.G. in eigen huis met 4-2 had gesla gen, na een voorsprong van liefst 4-0 in het eerste halfuur! Onze jongens wa ren dus gewaarschuwd, maar in het be gin leek het er veel op, dat H.R.C. dit huzarenstukje zou herhalen. Na 10 mi nuten keken wij reeds tegen een 2-0 ach terstand op. Daarna ging het spel meer gelijk op, zonder dat wij er in slaagden de achter stand te verkleinen, hoewel een paar kansen op een presenteerblaadje werden aangeboden. Na de rust kwam er meer tempo in onze ploeg en werd de stand op 2-1 gebracht, waarmede ook het ein de kwam. De kleine overwinning kwam H.R.C. toe. Zondag a.s. tegen D.C.G. zullen onze jongens uit een ander vaatje moeten tap pen, want de A.R.O.L.-beker-winnaars, die nog op hun eerste winstpunt wach ten, zullen ongetwijfeld alles op alles zet ten om een betere plaats op de ranglijst te veroveren. Ons tweede elftal is slecht gestart door een onnodige 2-1 nederlaag tegen O.S.V. 2. terwijl zondag j.l. tegen JOS 2 gelijk werd gespeeld (2-2), nadat de rust met 2-0 achter was ingegaan. Het begin van het herstel is er dus. Zondag a.s. rekenen wij op de eerste overwinning van onze reserves, al zal dat tegen D.W.S. 3 zeker niet gemakkelijk zijn. Het derde ging vlot van start met een 7-2 overwinning op Volewijckers 4, doch moest de week daarop met 3-2 tegen Haarlem 3 de vlag strijken. De lagere elftallen en ook de jeugd boekten de eerste competitiedag zéér slechte resultaten, n.l. 10 nederlagen te gen één overwinning en één gelijk spel. Zondag j.l. was het gelukkig beter. Zeer verheugend was de 5-0 overwinning van de Junioren A 1 op DWS/A 1. Is het enerzijds zeer verheugend, dat wij dit jaar deelnemen aan de competitie met 9 senioren en 6 junioren A elftallen nieuwe records voor onze aloude club deze vooruitgang in kwantiteit mag niet gaan ten koste van de kwaliteit. Elk elftal, ook het allerlaagste, dient te beseffen, dat het de eer van de club, die zij het voorrecht hebben te verte genwoordigen, moet hoog houden. Ziekenboeg. Onze vriend Gerard Butter is in het Bur gerziekenhuis opgenomen ter observatie. Wij vergeten hem toch niet? Een klein blijk van medeleven doet zo goed. Ge rard, wij wensen je van harte het aller beste en hopen je spoedig weer gezond en wel bij ons te zien. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 1