Onze ridders aan het u/oord BeGunstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Graag geef ik hiermede uiting aan mijn vreugde dat A.F.C. in de 1ste klas is teruggekeerd. Mijn hulde en dank gaan vanzelfsprekend in de eerste plaats uit naar onze spelers. Maar in deze hulde en dank wil ik toch ook onmiddellijk be trekken ons bestuur en alle anderen die deze prestatie hebben mogelijk gemaakt. Gelukkig moeten wij ons prijzen, dat het ons steeds gelukt is bekwame en bona fide mannen te vinden die met zoveel en thousiasme de belangen van onze club willen behartigen. Nog steeds geldt het bekende gezegde, dat de bezetting van de groene tafel even belangrijk is, als die van het groene veld. Kijk naar de jaarverslagen van onze pen ningmeester, waaruit duidelijk blijkt de goede en zakelijke wijze waarop onze vereniging wordt geleid. Wij hebben thans de hoogste afdeling in de K.N.V.B. bereikt. Laten wij begin nen met de bescheiden wens dat wij ons daarin zullen weten te handhaven en uiteindelijk de top zullen weten te be reiken op de grondslag van zuiver ama teurisme. Het streven naar succes mag nooit en te nimmer ten koste gaan van het karakter onzer vereniging. J. C. A. VAN OOY. Wat een dag vol spanning. Zou voor ons A.F.C.-ers, die vanaf 1921 in de tweede klasse N.V.B. geploeterd hebben, nu eindelijk op deze tweede Pinksterdag het succes komen Ja, verdraaid, 't is gelukt. A.F.C. is kampioen en promoveert naar de Eerste Klas Amateurs. Bravo, jongens, dat is best werk! 't Heeft mijn oude A.F.C.-hart goed ge daan. Minder goed doorstonden 't mijn kuit spieren. Wat doe je toch soms mal, als een wild enthousiast mannetje zit je net zo hard mee te trappen. Een half uur voor het einde staan we nog met 0-1 achter. Een scrimmage voor ons doel. Tot drie keer toe wordt er tegen de paal geschoten. We komen er gelukkig goed doorheen. Nu zeggen sommigen in A.F.C.: Wat hebben we ge boft. Toegegeven. Maar toch zou ik het graag anders willen zeggen: Celeritudo had pech, het zat hun echt niet mee. Maar wat drommels, hoeveel keer heeft A.F.C. jaar in, jaar uit steeds maar weer pech gehad en dan volgde soms de ene theorie op de andere.... en maar zwammen. We hebben de winstpunten waarachies niet cadeau gekregen. De spandoeken van Celeritudo spraken toch wel een geheel andere taal. De ene aanval na de andere volgde toen en het samenspel van ons was in eens veel beter. Alles sloot beter in el kaar. Op de tribune horen we een hoog stemmetje luidkeels roepen: Nu ook doelpunten maken, jongens. We hebben geen eten in huis. We heb ben erop gerekend niet thuis te eten vandaag. Er wordt hartelijk om gela chen en meteen daarop zien we Rokus een moeilijke aanval onderbreken; hij doet of hij de bal wil plaatsen, maar dribbelt er verder mee door en lost dan een onverwacht schot, dat doel treft. Het wordt dus 1-1. Grote vreugde en ge juich. Zou het toch nog lukken, 't Is all in the game! Twintig minuten zijn we nog van het einde af. Weer trekt A.F.C. ten aanval, 't lijkt nu of onze jongens ineens overal zijn. Ze werken hard en combineren goed. De achterhoede van Celeritudo wordt wat onzeker en hun lange passes zijn niet meer zo zuiver op maat als in het begin. A.F.C. zet nog alles op alles en zowaar 't wordt 2-1 door Duis. Heel Celeritudo trekt dan naar voren en onze verdediging krijgt het nu echt wel moeilijk. Bij een van deze aanvallen komt Cees Bouwens als overwinnaar uit dit duel, hij geeft dan een ferme cross-pass naar rechts waar Kootje een van zijn allersnelste rushes laat zien; hij zet goed voor en Bouwhuis is er als de kippen bij en jaagt de bal in het net. Een zeer goede combinatie was dat en een prachtig doelpunt. De vreugde is onbeschrijfelijk; tot op de Stadionkade klinkt het luide gejuich door (heb ik later gehoord). Enkele minuten zijn nog te spelen en dan klinkt het eindsignaal. Er wordt gejubeld en daar is dan ook alle reden voor. Captain Henne Bos kamp en zijn mannen worden op de schouders genomen. Op dat moment kropte er iets in mijn keel. Ik dacht terug aan onze heel oude glorietijd, toen we in 1905 in de eindstrijd van de Oostelijke Eerste Klasser U.D. (Serie wedstrijden van Be Quick te Zutfen) onze eerste Zilveren Lauwerkrans won nen en wij ook op de schouders gin gen; te midden van een grote schare toeschouwers. Dat is een vreemd maar ook een triomfantelijk gevoel. Een mo ment in je leven om nooit te vergeten! A.F.C. is nu Eerste Klasse Amateurs. Een eresaluut aan de spelers, aan het bestuur en elftalcommissie alsook aan oefenmeester Van Dijk. Proficiat, mannen. Kranig gedaan! Good luck in het komende seizoen. PEET SCHEEPENS. Wanneer onze aimabele redacteur je om een bijdrage voor de komende Feestschakel verzoekt, dan helpt er geen lieve moederen aan of je moet hem ter- wille zijn. Zo is onze Arie wel. Hij ac cepteert eenvoudig je tegenwerping niet, dat hij al wel op voldoende bijdragen zal kunnen rekenen. En ten slotte: eerlijk ge zegd, vind je het diep in je hart nog pret tig ook, om je bij deze heugelijke gebeur tenis weer eens te mogen uiten. Maar je weet tevens ook hoe verleide lijk het voor een oud-gediende is, om bij deze nieuwe glorie van onze A.F.C.-herin- neringen aan goede en kwade momenten uit een ver, soms reeds tot legende wor dende verleden op te halen. Dit moge dan bij jubilea e.d. begrijpelijk zijn, het is JUIST NU niet het belangrijkste. Zo ooit, dan gaat het NU om DE TOE KOMST. Het is moeilijk te promoveren, maar het is nog veel moeilijker om je op het hogere niveau te handhaven. Dat moet als de feestvreugde wat is geluwd, onze eerste en grootste zorg zijn. Daarom is het in dit verband zo verblijdend, dat het prachtige kampioenschap niet is ver kregen door uitzonderlijke prestaties van een of twee cracks, doch het resultaat is van een hartverwarmende samenwerking tussen bestuur, commissie, trainer en spe lers (u mag de volgorde gerust naar eigen smaak veranderen!). De uit deze samen werking resulterende kracht inspireerde ons elftal en deed zo dikwijls een achter stand uiteindelijk in winst veranderen! Wellicht lachte daarom Vrouwe Fortuna ons nu en dan zo vriendelijk toe. Ze had kennelijk plezier aan zoveel goede wil. Sta mij toe geachte lezer mijn oude stokpaardje bij deze passende ge legenheid weer eens te berijden: Eerst proberen zo goed mogelijk te voetballen, je superioriteit OP HET VELD te be wijzen, dan volgt vanzelf de uit voldoe ning geboren echte pure vreugde! Alleen met spelen voor wat je waard bent kun je kampioen worden, met lol alleen kom je er nooit! Als de inhoud niet gezond is, dan is de mooiste vorm waardeloos. Wellicht meesmuilt ge: Daar heb je die ouwe Galli weer! Maar hebben de laat ste maanden u dan niet van die simpele waarheid, dat voetbalspelen voor een voet balclub primair is, overtuigd? Welnu, een jaar van bijzonder hard werken staat voor de deur. Als we in 1962 ons nieuwe veld gaan bespelen, moet dat door een krachtige, op de velden ge respecteerde le klasser geschieden. Dat zij van hoog tot laag de absolute doelstel ling. Het afgelopen seizoen heeft bewezen dat het ook KAN! Dat is waarom ik zo verheugd ben. Wij hebben bovendien een veelbelovende voetbal-jeugd, die graag naar voren wil komen en voor een solide on derbouw van reserves voor het eerste elf tal kan zorgen. Dat is ook noodzakelijk, want een elftal zonder goede reserves zal zich op de duur nooit kunnen handha ven. Het toeval heeft gewild, dat ik op deze voor de A.F.C.-geschiedenis historische 2e Pinksterdag niet persoonlijk van het glo rieuze gebeuren getuige mocht zijn, zodat ik met telefonische en telegrafische ge lukwensen moest volstaan. Daarom maak ik van harte gaarne van deze gelegen heid gebruik om bestuur, trainer, spe lers, commissieleden en alle A.F.C.-vrien den mijn oprechte hulde te brengen en geluk te wensen, dankbaar en trots op de nieuwe glorie, welke onze oude club weer siert en sluit met de heilwens, dat dezelfde saamhorigheid en wil om te winnen in het komende zware, belangrij ke seizoen onder het motto „NIETS GOED GENOEG VOOR A.F.C." ons naar nieu we triomfen moge leiden. Dan zal zich wederom van harte ver blijden. I. H. GALAVAZI.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 5