Gelukwensen aan A.F.C. De voortdurende toename van het aantal sportbeoefenaren en het aantal sportorganisaties schept voor de stad enerzijds een niet te onderschatten aantal problemen, anderzijds ook een bepaalde sfeer, die m.i. speciaal voor de hoofdstad des lands van bijzondere betekenis is. Dat het hierbij onmogelijk is voor het Gemeentebestuur bij het dynamische sportleven regelmatig aandacht te geven aan de kampioen schappen die bepaalde Amsterdamse verenigingen al dan niet weten te behalen, spreekt hierbij als het ware vanzelf. Nu evenwel de oudste Amsterdamse voetbalvereniging A.F.C. na een veertigtal jaren ononderbroken in de tweede klasse amateurs te hebben gespeeld, het kampioenschap heeft weten te behalen en dientengevolge het komende seizoen in de eerste klasse amateurs zal gaan spelen, is dit m.i. speciale vermelding waard. A.F.C., terecht trots op haar roemvol verleden, gaat bovendien binnenkort haar bekende domicilie aan de Zuidelijke Wandelweg verla ten, teneinde een nieuwe „home" te betrekken aan de andere kant van de „dijk" in het sportpark Buitenveldert, waarbij de zelfwerkzaamheid van bestuur en leden voor de komende behuizing opnieuw van groot belang zal zijn. Vanzelfsprekend krijgen hierbij de sportieve prestaties, welke het eerste elftal van A.F.C. in het afgelopen seizoen thans heeft verricht, tevens een bijzondere betekenis, daar deze mede getuigenis afleggen van de goede sfeer en gezonde opvattingen van de actieve spelers. Ik wil niet alleen als burgemeester, maar ook als „buurtgenoot", die graag van tijd tot tijd bij A.F.C. aanloopt, besluiten met de wens, dat de vereniging in de nieuwe omgeving (letterlijk en figuurlijk) voort zal gaan, de naam van de club tot een symbool te maken van gezonde sportiviteit en vriendschap in het belang niet alleen van de jeugd, doch van de gehele stad. De burgemeester van Amsterdam, (Mr. G. van Hall)

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 3