Het zevende elftal kampioen! *x jr*x. Bequnstiqinq van onze adveutee&deRS, houdt öe schakel in stand jiK.nin.nni.i.imiiu'B'iii werd de schitterende kans op het kam pioenschap verspeeld en is het S.D.VV. 2 geworden, die met de eer ging strijken. De E.C. is wel van mening, dat de vele blessures, die wij te verwerken hebben gekregen, een belangrijke rol hebben ge speeld. Tevens moest voorrang worden verleend aan het eerste elftal. Het is na tuurlijk bijzonder spijtig voor het 2e elf tal, maar zo blijft er voor het komende seizoen een schone taak weggelegd. Het 2e elftal eindigde niettemin in de kop groep van haar afdeling en mag zeer zeker op een goed seizoen terugzien. Het 3e ELFTAL uitkomende in de re serve 3e klasse K.N.V.B., heeft wel een heel merkwaardig seizoen achter de rug. De E.C. had voor de aanvang van het seizoen, in nauw overleg met het Bestuur en betr. E.C. een bepaalde planning ge maakt, waarbij in het kort gezegd het accent gelegd zou worden op 1—4—6. Voor 2/3 is deze planning tot een goed einde gebracht. Het eerste lukte volledig en het 7e nam de plaats in van het 6e elftal. Al leen het 4e elftal mocht niet lukken. Door de goede resultaten van zowel het eerste tweede, mede door het accent op 4de daarna 5e, en later opnieuw het 4e (om aan degradatie te ontkomen), is het 3e elftal het elftal geworden, dat het grootste contingent aan spelers te verwerken heeft gekregen. Rondom een vaste kern. wisselden de gezichten regelmatig, zodat meer dan 45 spelers hiervan deel hebben uitgemaakt. Ondanks dit alles, bleef het derde elftal tot op het laatste moment kanshebber voor de bovenste plaats. Het eindigde eveneens in de kopgroep. Proficiat jongens. Het was vaak hartverwarmend om te zien met welk enthousiasme jullie partij hebben gegeven. Dat Spartaan 3 tenslotte het kam pioenschap in de wacht sleepte, was wel verdiend, omdat zij het meest constant hebben gespeeld. Rest nog de elftallen, spelende in de Afdeling Amsterdam: Het 4e wist zich, hoewel met moeite te handhaven. Het 5e eindigde in de bovenste helft. Het 6e werd 2e met minimaal verschil op nummer 1. Het 7e elftal werd kampioen in haar afdeling, na een beslissingswedstrijd, wel ke overtuigend werden gewonnen. Het 8e eindigde in de middenmoot, na een wisselvallig seizoen. Dan het Zaterdagmiddag Elftal (de ZATTEN). Dit elftal kon zich opnieuw handhaven in de le klasse. Volgens onze mening, zou het aanbeveling verdienen, indien enkele senioren van de zondag- Competitie, die zich daartoe voelen aan getrokken, de gelederen wat kwamen ver sterken. Het was bijzonder prettig te kunnen constateren, dat de door dit elftal ge pleegde investeringen (na afloop van thuiswedstrijden bieden de A.F.C.-ers de tegenpartij een consumptie aan) vruchten beginnen af te werpen. Niet zo zeer om die vruchten, maar wel om het feit, dat hiermede is aangetoond, dat de tegen standers het toch wel op prijs weten te stellen, om na afloop even gezellig onder het genot van een cola o£ ander vocht, na te bomen. Verschillende tegenstanders hebben ons initiatief overgenomen. Al met al een lang enerverend en toch succesvol seizoen. Hopelijk zien wij elkaar bij de aan vang van het nieuwe seizoen, gezond en wel door de zon gebruind en bla kend van energie, weer op ons „AROL- TOERNOOI" terug. De Elftalcommissie: C. KERKER A. v. d. VALK F. HEINEMAN m Gelukkig is mijn wens, geuit in het laatste (dacht ik) stukje over het zevende in de Schakel, bewaarheid ge worden. Het eerste is inderdaad kam pioen geworden. Nogmaals, namens alle spelers van het zevende, van harte pro ficiat! Ik hoop alleen nooit meer zo een sei zoen te behoeven meemaken. Onze voor zitter deed ik daar in Jutphaas al een voorspelling over: nog zo een seizoen en zij kunnen mij naar Groot-Batelaar bren gen. U kent ze wel die mensen, die heel belangstellend aan je vragen of je ze nuwachtig bent. Je zegt dan heel dapper „nee" of „een beetje" en ondertussen die vlinders maar in je buik ronddarte len. Graag het ene kampioenschap na het andere, maar nooit meer met een dergelijk zenuwslopend verloop. Ik kan mij voorstellen, dat u mis schien zegt: „O, ja, het zevende is ook kampioen geworden; toch leuk voor die jongens." De jongens (nou ja, jongens: de oudste is 47 en de jongste 19) vonden het inderdaad reuze leuk. Ondanks het feit, dat je de meesten alleen maar zondags op het veld ziet, was het toch wel een hecht vriendenploegje, te meer daar, zoals eerder genoemd, de leef tijden nogal uit elkaar liggen. Volledigheidshalve, zij het dan ook aan de wat late kant, zal ik hen, die het afgelopen seizoen op enige wij ze deel uitmaakten van het zevende, aan u voorstellen. Misschien vindt u nog be kenden. Het waren: Ronald Vingerhoed, Rob Molenaar, Gerard van Poorten, Hans Galavazi, Ger de Vries, Wim Bottelier, Hans(je) Becker, Rob Bernard, Ton de Haan (ex-veteraan), Rob de Jong, Dick Hesseling, Wim Telle, Wim Endel, Wil lem van Oort, Marcel Koster, Ab de Jong, Wim Stenvert, Bob Hastman, Ton van der Ven, Ger Bosma, Barend Groen en Eugène Briedé. De eerste 10 en on dergetekende vormden het team, zoals het in de beslissingswedstrijd tegen Wils- kracht/SNL, geformeerd was. Bij voor baat clementie voor de namen van die genen, die ik onverhoopt overgeslagen mocht hebben. Nu er toch namen gevallen zijn: de topscorer was Hans Becker met 16 goals, waarna Ton de Haan met 11 stuks (van de in totaal 60 gemaakte doelpunten). Een naam vergat ik bijna nog, nl. die van Vrouwe Fortuna. Zon der haar hulp waren ook wij er waar schijnlijk niet gekomen. Hopelijk komt de heer Waaijer niet meer bij mij om toch nog één keer over het zevende voor de Schakel te willen schrijven (ik vind het tenminste altijd een karwei), zodat ik nu werkelijk kan besluiten met u allen een prettig kam pioensfeest te wensen, alsmede succes in de zomersporten en een prettige va kantie (goed voor het zenuwgestel). JAN VAN DIJK. 11

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 11