Resultaten seizoen 1960/61 poolt allen mee, het is voor a.p.c. Tfo, dat was dan weer het seizoen 1960— 1961. De strijd is gestreden. Alle senioren uitgespeeld wat A.F.C. betreft. Training stopgezet. Wij kunnen ons allen weer aan de diverse zomergenoegens over geven. Nu maar hopen, dat de „Minister van Weer en Wind" ons een beetje gunstig gezind zal zijn. Prettige vakantie en tot het nieuwe seizoen. Op deze wijze zouden wij natuurlijk als E.C. van de A.F.C.-ers afscheid kunnen nemen. Maar ik zie onze eminente Scha kel-Redacteur al. Daar neemt hij onder geen enkele voorwaarde genoegen mee. Hij wordt kwaad zelfs. Heeft U onze Schakel-Dictator wel eens kwaad gezien? Verschrikkelijk gewoon. Nee, dat willen wij ons niet op de tere hals halen. Deze is al zo kwetsbaar. Wij zijn van mening, dat je deze man, die zo onopvallend mo gelijk zijn uiterste best doet al zijn pro minente voorgangers, door zijn geheel eigen „style" voorbij te streven, zijn jeug dig enthousiasme niet mag bederven, door alleen slechts tot ziens te zeggen als hij een overzichtje van het afgelopen sei zoen verwacht van de E.C. Dus „daar gaat ie dan". Het is voor de E.C. bijzonder pretlig aan het einde van dit seizoen te mogen vaststellen, dat alle elftallen, met uitzon dering van het 4e elftal, in de kopgroep van de resp. afdelingen zijn geëindigd. De oogst aan Kampioenschappen was klein (le en 7e elftal) maar wel heel erg belangrijk. In het bijzonder en vooial het kampioenschap van het eerste elftal, met de daaruit voortvloeiende promotie naar de hoogste amateurafdeling, de eerste klasse, is wel de vervulling van een jaren lang gekoesterde wens. Ja, een wensdroom van jaren is hiermede dan toch eindelijk werkelijkheid geworden. A.F.C, is EER STE KLASSER. Het idee zeg, dat A.F.C. 1 het komende seizoen in de eerste klasse zal uitkomen. Het is misschien helemaal knots om het te zeggen, maar wij moeten echt nog aan het idee wennen. Af en toe moet je jezelf in arm of been knijpen, om te kunnen constateren, dat het geen droom maar werkelijk waar is. A.F.C. eindelijk op de plaats, waar wij haar allen zo graag wil den zien. De E.C. dankt alle A.F.C.-ers, die in zo grote getale, het gehele seizoen bij thuis- zowel als bij uitwedstrijden, het eerste elftal door hun aanwezigheid, de nodige steun verleenden. Wat was het niet fan tastisch bij de beslissende laatste thuis wedstrijd tegen CELERITUDO, om weer zoveel oude bekende gezichten te zien. Een gezellige volle overdekte tribune en een onoverdekte, waar men alleen uit angst voor instorten, slechts een beperkt aantal op wilde toe laten. Wij geven U de verzekering, dat deze supportersschare een enorme stimulans voor de spelers be tekende. Het gaf hun bij tegenslag de kracht om terug te vechten. Op deze wijze konden diverse wedstrijden in winst punten worden omgezet. Voor de spelers een bijzonder succesvol seizoen, waarvoor geheel A.F.C. jullie bij zonder dankbaar is. De E.C. dankt jullie allen voor het feit, dat jullie je zoveel opofferingen hebt willen getroosten. De meeste spelers waren regelmatig op de trainingsavonden aanwezig. En hoe vaak is het dit seizoen niet voorgekomen, dat het gehele eerste elftal compleet aanwe zig was. Het heeft de vriendschap onder ling verstevigd en deze vriendschap was tenslotte de basis van de geweldige men tale kracht van het elftal. Hierover zou den wij nog veel meer kunnen vertellen, maar dat laat de beschikbare ruimte niet toe. Natuurlijk zijn er ook dit seizoen, even als in voorgaande jaren, verschillende spelers geweest, die teleurgesteld waren omdat zij op een bepaald moment gepas seerd werden. Tijdens de gesprekken tussen de E.C. en deze spelers, hebben zij echter getoond uit het goede, sportieve hout ge sneden te zijn. Ook zij waren bereid het ALGEMEEN BELANG TE STELLEN BOVEN HET PERSOONLIJKE. Zo kon het gebeuren, dat dit seizoen het eerste elftal kampioen werd, niet met 11 spe lers, maar met een team van totaal 18 spelers. Jongens het was prachtig, maar bovenal, „het was ook dubbel en dwars de moeite waard." De E.C wil gaarne van deze gelegen heid gebruik maken, de namen van deze 17 spelers voor het nageslacht vast te leggen. Het ziin: in het doel Hubert Brie- dé, rechtsachter en aanvoerder Henne Boskamp, linksachter Cees Bouwens, rechtshalf Paul Meijer, spil Elbert Tak, linkshalf Frans Kal, rechtsbuiten Ko Ons man, rechtsbinnen Robby Duis, midvoor Wim Bouwhuis, linksbinnen Henk van Dam, linksbuiten Rokus Hoogendoorn. Verder de spelers-reserves: Tonny Beek man, Rolf Leeser, Benny Roode, Eddy Blöte, Jip Vogel, Henk Teiwes en Henk v. d. Bergh. Als grensrechter fungeerde: Gerrit Stallmann (voor ons „n.o.") Het geheel onder de zeer bekwame leiding van onze trainer: Gé van Dijk, die nota bene pas het eerste jaar bij ons is. Bravo Gé, je pakte de koe vak kundig bij de hoorns en liet er geen gras over groeien. Meteen maar Kampioen, huppeké, voorwaar een grootse prestatie. Het was voor de Elftalcommissie in ieder geval bijzonder prettig met je te mogen samenwerken. Dit team bestond voor het grootste deel uit spelers, die reeds langer lid zijn van A.F.C., behalve Wim Bouwhuis en Rokus Hoogendoorn. Zij speelden dit seizoen voor het eerst in A.F.C.-tenue. Het is niet onze bedoeling om alle spelers on der de loupe te nemen, maar een enkele uitzondering willen wij daarom toch wel maken, zonder daarbij ook maar iets aan de prestaties van de niet genoemde spe lers, te kort te willen doen. In de eerste plaats dan onze keeper Hubert Briedé, de oudste van het gezel schap. Het lijkt ons echt hier wel op zijn plaats Hubert een extra compliment te maken voor zijn enorm enthousiasme en doorzettingsvermogen. De meeste spelers op zijn leeftijd, zijn reeds lang afgeknapt. „HIJ" stond dit seizoen vaak meesterlijk te keepen, en heeft menig puntje voor ons uit het vuur gesleept. Hij kan dan ook op een bijzonder succesvol seizoen te rugzien en mag zeker als voorbeeld gel den voor menige jonge speler. De achterhoede in haar geheel zou een hoofdstuk apart kunnen zijn. Bij de aan vang van het seizoen hebben wij hierover danig in de zorgen gezeten. Tijdens oefen wedstrijden moest worden vastgesteld, dat de achterhoede zo lek was als een mandje. In de hoop dat de voorhoede maar meer doelpunten zou produceren dan de ach terhoede er door zou laten, gingen wij de competitie in. En zie, wat gebeurt er? Na enkele wedstrijden blijkt deze zelfde achterhoede voor onze tegenstanders bij na niet te passeren, terwijl de produkti- viteit van onze voorhoede terugloopt. U ziet dus ook hieruit weer hoe moeilijk het is bepaalde namen te noemen. I och willen wij nog een uitzondering maken, n.l. voor onze beide nieuwelin gen Wim Bouwhuis en Rokus Hoogen doorn. Wim is onze topscorer en alleen al daardoor een zeer nuttige midvoor. Voor menige achterhoede was hij een „wan hoop", die zich door niemand of iets liet intimideren. Er moet zelfs een spil ge weest zijn, die hij aan het huilen heeft gemaakt. En dan nog Rokus Hoogen doorn. Toen hij bij ons kwam aan het begin van het seizoen werd er gezegd: Oh die Rokus van RCH, die komt nooit op trainen en vergeet gewoon bij wedstrijden op tijd te komen. Komt hij wel op tijd, dan moet je hem voor de aanvang van de wedstrijd aankleden, want hij vergeet zijn voetbalplunje. Rokus begon het seizoen op de linksbuitenplaats. Door het uitval len van Frans Kat tegen R.K.A.V.I.C. uit, wegens een voetbalknietje, verhuisde Ro kus naar de linkshalfplaats. On deze plaats bleek pas goed welk een aanwinst hij voor ons team betekende. In het be gin van het seizoen heeft hij wel even willen demonstreren, dat die verhalen over hem niet uit de bekende duim ge zogen zijn. Wij moesten hem inderdaad eenmaal voor de wedstrijd in de kleren steken en in te grote voetbalschoenen. Maar toen moest hij nog even wennen. In de loop van het seizoen heeft hij laten zien, dat het ook anders kon. Hij kwam niet alleen op de training, hij was gewoon niet meer van A.F.C. weg te slaan. Het resultaat is er dan ook echt wel naar, want Rokus werd door zijn spel in A.F.C., gekozen in het Nederlands Amateur Elf tal, voor een trip naar IJsland en wel van 18—24 juni alwaar 3 wedstrijden zul len worden gespeeld. Rokus, namens de E.C. veel genoegen, veel succes en be houden thuiskomst. Het 2e ELFTAL (res. 2e kl. K.N'.V.B.) had een bijzonder goede start. Er bestond een gezonde en prettige naijver tussen het 2e en het le elftal, met betrekking tot het ongeslagen rekord. Het eerste won dit duel en bleef 14 wedstrijden onge slagen. Maar terwijl het eerste elftal op prachtige manier terug kwam, plofte het 2e elftal plotseling in elkaar. Hierdoor 10

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 10