ïcdi Vervolg van het Zakboekje A. F. C. werd kampioen A.F.C. - Celeritudo 3 -1 en promoveerde naar de le klasse PLIEGER KEUKENS Maandag 22 mei 1961 Bijzonderheden in eerstvolgende Schakel poolt Allen mee, het is voor A.f.c. Pinkster III. ^ojuist brengt Jan ons de proefdruk van de mei Schakel de Schakel waarin wij alleen voor onze Voorzitter ruimte konden reserveren om te schrij ven wat er zich op de 2e Pinksterdag op ons A.F.C.-veld heeft afgespeeld. Met veel aandrang konden wij zijn copie los branden, te zeer leeft hij nog in zijn overwinningsroes, zodat zijn Pinkster III nog haast niet voldoende is geweest om hem tot de werkelijkheid te doen terug keren. Zijn juichkreet hebben wij niet kunnen lezen, hij zelf heeft persoonlijk zijn verslag naar de zetter gebracht en vermoedelijk zult U zijn blijdschap over het behaalde kampioenschap eerder ver nemen dan wij. Dat neemt niet weg, dat wij ongecontroleerd als het zal zijn er de volle verantwoording voor dragen, over tuigd als wij zijn, dat het een uit het hart gegrepen dankwoord zal zijn aan hen, die direct of indirect hebben mede gewerkt, om te bereiken dat A.F.C. thans een Eerste Klas Amateurclub is gewor den. Zoals wij reeds eerder schreven zal de volgende Schakel gewijd worden aan dit grote gebeuren; uitgebreid en van alle kanten belicht. Foto's I. Velen hebben wij nog enthousiast met 't fototoestel zien opereren. Gij, foto-graven en gravinnen doet U ons allen het grote genoegen, ons het resultaat van Uw mo mentopnamen, op Die dag rondom ons veld genomen te tonen. Gaarne zullen wij de Schakel er mede vullen, zij zullen een beeldende herinnering blijven aan het seizoen 1960/'61 in onze A.F.C.-historie. Voor dit goede doel zijn wij indien gewenst ook aan huis te ontbieden. U belt ons maar onder no. 798.912 en wij verschijnen, aan „piepjonge" met een stukje oude kaas geven wij de voorkeur. Foto's II. De vorige week zagen wij in De Tele graaf een foto, waarop een gedeelte van onze nieuwe tribune stond afgebeeld. In gebukte zwaartillende houding zag men tevens de Heren Kappelhoff en Holtzap- pel, schuin van hun werk opkijkend naar iets onbestemds. De houding van beide Heren was verre van elegant. Boven het artikel was vermeld; „A.F.C. staat na 40 jaar op punt amateur Walhalla te betreden." „Verhuizing en promotie kun nen samenvallen." Wij begrepen er niets van. Als de foto doelde op onze verhui zing, dan behoefden deze Heren niet ge- de italiaanse keuken Imp. gebr. plieger heerlen, amsterdam Vert. R. Akkerman, telefoon 79 2144 bukt te staan, want zij zouden het ande ren laten doen en als deze foto verband moet houden met onze promotie, dan kun je er donder op zeggen, dat ze dan fier recht op gaan staan en niet schuin kijkend. Wij zeiden het reeds wij begrijpen het een noch het ander. U wel? Jeugdvoetbal. De jeugdcommissie klaagt over de ge ringe belangstelling van de A.F.C. aan hang o.a. tijdens ons eigen toernooi voor AI en BI junioren. En terecht. Als zo'n commissie zich de moeite geeft een en ander te organiseren en op de be stemde dag voortdurend bezig is om de wedstrijden prettig te laten verlopen, dan is het onpleizierig voor hen te ervaren, dat hun dikwijls tijd te kort schiet om tevens goed gastheer te zijn. Een taak die zo gemakkelijk door een paar A.F.C.-ers zou kunnen worden waargenomen, b.v. om in de buurt te blijven van de leiders en bestuursleden van de bezoeken de clubs, om daar waar het nodig is hen behulpzaam te zijn. Ons dunkt in een club die 900 leden telt moeten toch wel enkele leden te vinden zijn die op zo'n dag de heren van de jeugdcommissie kunnen bijstaan. Trouwens al komt U maar gewoon kijken. U zult zich altijd amuseren, want, er wordt dikwijls zeer interessant gevoetbald. Bovendien een 100 tal leden rondom de velden brengt sfeer en animeert de jon gens. U ziet het aan de schoolwedstrij- den van welks commissie ons erelid N. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Holtzappel voorzitter is. Hoe enthousiast schrijft de grote pers daar niet over? Komt een volgende keer eens kijken. U blijft er jong bij. Sportman krijgt niets cadeau. „Een sportman aan de top moet veel doen en misschien nog wel meer laten om tot imposante prestaties te komen. Maar des te groter is zijn voldoening, als hij de resultaten van zijn toewijding beloond ziet met de hoogste onderschei dingen. Karei I heeft, met zijn Charmantjes, zonder twijfel ook een topprestatie ge leverd, maar wenst daarvoor geen onder scheiding, alleen de waardering van de kenner, die keurend zegt: „Meer rook genot kan geen ander sigaartje me geven. En dat voor een stuiver. Hoe bestaat het!?" Deze gratis overgenomen annonce plaatsen wij met genoegen, in de hoop, dat onze aanbevelingen tot grote resul taten mogen leiden. „Onze" charmante Karei zal bij het wegvallen onzer Paladijn-advertentie in de Schakel dunkt ons zich nu niet langer onbetuigd laten om zijn bemiddeling voor een regelmatige soortgelijke opname in ons clubblad te verlenen. A. 2e Pinksterdag is geschied, wat in 40 jaar niet gepresteerd is kunnen worden

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 8