U/etenschap Ov/er de toto gesproken öe piLseneR cLub Fa. FRED SAX mix *pv- jt*%r DE SELL KEUKEN T. VAN VEEN J. SUURBEEK Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö *£jftN8£S iHfüÏK Ih:'.^ :"Ul::'' - Dij mij op school zat een knulletje, ■"-* dat alsmaar beweerde, dat hij „op- zeker" wist hoe je een voetbalwedstrijd kon winnen. We waren samen 16 jaar. Ieder acht. Het jongetje vertrouwde mij toe met een zeker zakelijke inslag later werd hij minister van financiën dat hij het geheim wel bereid was voor twaalf gave stuiters te onthullen. Ik dacht er echt diep over na. Ten slotte waren twaalf gave stuiters een rijk bezit, dat je niet zó maar over wenste te geven. Ik zwichtte diep zuchtend, waarna het jongetje zei, dat ik dan maai de volgende dag om half vijf bij het tweede berkenboompje moest komen in het Parklaantje. Om kwart over vier was ik er al. Mijn nageltjes waren tot „op de ran den" afgeknabbeld. Met rode koontjes wachtte ik met spanning. Hoe geweldig zou het zijn, als ik wist, hoe je een voet balwedstrijd zo eenvoudig kon winnen; ik brandde van nieuwsgierigheid en vreselijk verlangen. Precies om half vijf ministers van financiën zijn altijd zo fantastisch op tijd kwam het knulletje aankeutelen. Hij had een brilletje op met ijzeren montuur. Hij verdiende toen nog niet zó ontzettend veel namelijk. De twaalf stuiters werden verwisseld van eigenaar; stellig onder het voor hem later zo geldende motto: Boter bij de vis, en toen zei ik: „Nou, zeg het maar eens". Het jongetje zei toen: „Kijk, je moet meer ballen in de andere goal schieten dan ze in jouw goal doen, dat is alles!!!" Ik antwoordde: „Nou, dat is nog al wiedes, dan win je toch altijd!!!" En toen zei het jongetje: „Oh, maar ik dacht, dat ie dat nog niet wist". Ik heb daar gezeten naast mijn grote vriend Siem de Waal, over zitten na te denken, toen bij de wedstrijd tegen D.W.V. „uit" over het IJ. Eén gulden had ik geofferd voor de pont heen en één gulden terug, omdat de wegenbelasting natuurlijk niets heeft te maken met het water. Volgens mijn bescheiden mening zou den de 22 spelers van D.W.V. en A.F.C. het offer van de twaalf stuiters ruim schoots hebben verdiend als ze die stui ters maar eens hadden gegeven voor die ernstige waarheid, die dat bovenge schetst knulletje had verkondigd. We zijn wel wat gewend bij A.F.C. In de loop van de jaren. Dokter Stallmann stond 'na de rust naast mij achter de goal, die A.F.C. zou gaan „beschieten". Het is niet ondenkbaar, dat er hier en daar wat hartverzwikkingen hebben plaatsgevonden. Dokter Stallmann stelde de diagnose als volgt: „Een hevig ver langen naar de toptitel, een tè over aan concentratie leidt deze jongens naar een verlammende stilstand in kuiten, dijen en middenrif. Van doping is er volgens mij geen sprake. Eerder ben ik geneigd aan sterke slaapmiddelen te denken". Ik zag hem sluiks naar enige voor hoedespelers gluren. Naderhand heb ik die twee spelers gevraagd of zij wel eens gebr. plieger heerlen, amsterdam twaalf stuiters hadden geruild voor eni ge wetenschap inzake overwinningen. Zij braken in snikken uit. „Misschien wel" zeiden zij „maar vandaag hele maal niet". Jhr. VAN ROSSEM DE GAULIN. Cinds enige tijd is bij ons thuis de zondagmiddag de heerlijkste middag- van alle dagen. Meestal komt het meren deel van ons thuis als een verzopen kat. In Augustus was het een keer een droge dag en ik herinner me levendig dat we toen allemaal ook droog thuiskwamen. Wat doen we dan op die Zondagmid dag? zult U vragen. Nou, eigenlijk niets. Dat klinkt bespottelijk. Maar laat ik het U zeeffijn uitleggen. We zijn dat is dus eigen kweek, verloofdes en wat aangetrouwd spul met zijn tienen. Om kwart over vier zitten we allen met ons poolformuliertje te wachten op de resultaten. En dan be gint de lol pas goed wanneer de pool- uitslagen bekend worden gemaakt. Een klein prummeltje voor ons op tafel zorgt voor meerdere gezelligheid. Iedere keer, als er iemand eentje fout heeft, klinkt er een schel en honend gelach door de kamer. „Jó, Opa heeft er al 8 fout. Reuze, zet hem op, Opa!!" En het ouwetje lacht gelukkig. Opa heeft altijd in zijn leven geluk gehad en als je hem dan, zijn kleine spleetoogjes turend naar het formulier, alles ziet doorkrassen, dan gun je hem dat zo echt helemaal. Minder gelukkig was oom Frans laatst, toen hij er 11 goed had. Gelukkig viel hij maar net buiten de prijzen. Nu zult U niet geheel ten onrech te hier denken aan een geval van lichte verstandsverbijstering. Een flauw begin van zwakzinnigheid. Ja, ja!!! Maar wij weten wel beter. Jaren lang hebben we het pooltje ingevuld en trouw onze twee gulden en tien centen geofferd. Nóóit bereikten we de zóne der prijzen. Geen spatje hebben we ooit verdiend. Toen is Neef Hendrik, die econoom is, gaan rekenen en hij vond een jaar lijks bedrag van: 34 maal 10 maal twee gulden en tien cent. Hij liet dat op zijn kantoor nog even op de telmachine con troleren en het bleek hetzelfde bedrag te zijn als wat hij zelf had uitgerekend. We hebben toen krijgsraad gehouden en besloten ons formuliertje wél in te vullen, doch leverden het lekker niet in. En wij maar op die waardeloze papier tjes loeren naar fouten. Gelukkig vullen we het allemaal even stom in als voor heen, in de tijd van barre verkwisting. Laatst de enige dissonant had tante Mientje ze alle 15 goed. Er is natuurlijk wel door deze en gene met Onze Lieve Heer gesproken. Maar tenslotte hadden we elkaar plechtig beloofd sportief te zijn als het eens mis zou gaan. En een nieuw prum meltje in het kleine glaasje deed deze tegenvaller weer vlug vergeten. We lachen ons kapot zondags. Alleen tante Mientje moet niet zo flauw meer doen. Dat kan alleen maar onze pret vergallen. „FRUMMEL". BEGIJNENSTEEG 4 AMSTERDAM OFFICIAL REMINGTON DEALER N Z. Voorburgwal 1 35, Amsterdam, telefoon 247272 Remington Cicero f. 275.-

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 7