van öen qun's Het zakboekje n Uit de commissies Hoezee pooLt allen mee, het is voor a.f.c. 45-urige werkweek. T"|e invoering van de verkorte werk- tijden in de grafische industrie zul len geen stagnatie veroorzaken bij de uitvoering van de Schakel, deelt Jan Meijer ons mede. Wij zijn met deze mededeling zeer gerustgesteld. Wij ho pen maar, als er binnenkort een vrije vrijdag bij komt, dat wij dan eveneens zo prompt kunnen rekenen op onze drukkers als voorheen. The old men and the sea. Woensdag 3 mei zijn wij met zijn achten naar de Wadden getuft op uit nodiging van de visafdeling van A.F.C., algeheel „lijder" Sjaak de Bolle. Vier leden van het gezelschap, zij die het vroeg opstaan verfoeien, waren dinsdag avond reeds naar Den Oever vertrokken, waar zij de volgende ochtend nog slie pen toen de anderen arriveerden. Voor de leken onder U, delen wij mede, dat er gevist is met een speciale lijn, paternoster en werphengel. Een paternoster is een bidsnoer met 3 haak jes. De vis die zich hieraan vasthecht, krijgt hierna nog gelegenheid om zich zorgvuldig en uitgebreid voor te berei den op het hiernamaals, vandaar dan ook vrij vertaald de naam „Onzevader". „Mats" viste voor het eerst van zijn leven met een werphengel. In het be gin wist hij er niet veel raad mee, maar aan het eind der dag ook niet. De schipper van de botter zag Mats onbe holpen klungelen en met medelijden vervuld heeft hij de gehele dag aan zijn zijde „vertoefd" en de hengel in de zee voor hem uitgeworpen. Wij geloven ook, dat hij niet één pier zelfstandig geregen heeft. Nauwelijks hoorbaar betuigde hij onafgebroken de schipper zijn dank, zich zelf wijsmakend, dat wij zijn gewurm niet door hadden. Toen hij inplaats van bot en schar zoals wij die regelmatig ophaalden een verdwaald snorhaantje aan één van zijn drie haken zag hangen lachte geheel zijn Groc-gezicht. Onze eerste aanlegplaats min of meer onder de kust leverde geen grote vangst op, dat was de reden waarom werd be- AGENTEN AUTOBEDRIJF N.V. Verkoop Service Stalling BART. RULOFFSTRAAT 5 BRONKHORSTSTRAAT 24-26 TEL. 722622-795754 sloten het zeegat te kiezen, want daar „wachtte rijke buit". Het weer was droog* doch winderig, vandaar dat er nogal golfslag en deining was. Te mid den van woeste baren werd geankerd en opnieuw ingelegd; nu met meer succes. Zelfs Mats ving een scharretje, hij draai de zo lustig en vergenoegd door aan zijn molen, tot dat de schar met de wormen, in zijn hengel, aan het mastklimmen sloegen. Het zoute zeewater maakte dorstig. Wij dronken hete koffie van het schip pertje en tegen de frisse wind verwarm den wij ons met ons eerlijk onversneden echt nationaal produkt uit Schiedam. Na een half uur stug rijgen, werpen en oogsten zagen wij niets dan schar en bot en tevreden gezichten, totdat plots de wind opstak, kuilen rondom de boot zich verdiepten en het moeilijker werd stand te houden. Een rij ruisende gol ven stuwde met felle stromingen over onafzienbare afstand met geweldige aan drang op de botter .af. De enige die zich geen zier van het cakewalkgeschommel aantrok, doch rus tig aan zijn stoel van eigen fabrikaat bleef verankerd de pet joviaal op het oor, type van een kaasboer op markt dag dat was Ton met zijn onaf scheidelijke hangsigaar tussen de lippen loerde hij maar naai zijn dobber en zouden wij het dichterlijk willen zeggen, dan zag je aan hem. „op het Wad, daar vang je wat". Toen de koffie voor de tweede maal rondging en een ieder even pauzeerde, werden wij plots geconfronteerd met een geestverschijning. Een geest, waaraan je nauwelijks kon zien, dat het Willy uit Bennebroek was. Zijn ogen stonden dwars in zijn leikleurig kinderlijk ge zicht. Om het zo maar eens te zeggen, hij lag gewoon voor Pampus, hetgeen geografisch natuurlijk onmogelijk was. De vader van ons viscollege Sjaak de Bolle schopte eens tegen het wrak en zei: „Laat maar liggen, er is niks meer aan te doen". Op het ritme van de gol ven was zijn kreunen hoorbaar. Wij moesten erkennen, dat hij van zijn on evenwichtigheid niets had laten mer ken, geen onderbreking van de visserij had gevorderd, zodat wij het voorstel van Cor konden goedvinden naar rusti ger water terug te keren. Meeuwen vlo gen boven het zog van de botter, de sfeer werd lichter, Cor kreeg praatjes, waarmede hij zijn doorgestane angst verried en Mats schepte op over zijn snorhaantje, die volgens hem tot de culinaire aristocratie behoorde. Lang bleven wij niet liggen want de voetbal wedstrijd Hamburg—Barcelona werd in ons Hotel in Den Oever uitgezonden op de T.V. Anderhalf uur hebben we daar met vele polderbewoners naar zit ten kijken, alvorens wij via Hotel Stut- tenburgh te Monnikendam, in Schiller op het Rembrandtplein. belandden en daar gezamenlijk onze afscheidsmaaltijd nuttigden. Vissen op de Wadden is een schone belevenis. A. SKODA TVTa mijn laatste opwekking over de zo langzamerhand „beroemd" geworden loterij is het natuurlijk storm gelopen bij de heer Bakker en onze secretaris Jan van Dijk. Werkelijk, beiden kwamen handen te kort om de nog resterende loten aan te dragen. Door dit werkelijk overweldigende resultaat hebben we dus unaniem be sloten de trekking, welke met groot ceremonieel gepaard zal gaan, te hou den op zaterdag 3 juni des middags om 4.30 uur in ons clubhuis. Onnodig na tuurlijk te vermelden, dat er nog „eni ge" loten achter de tapkast zijn blijven liggen, en eigenlijk bewaard zijn, voor diegenen die door omstandigheden zo ver nog niet gekomen waren. Het is toch altijd reuze prettig als je bij onze goede A.F.C. zo iets doet, gewoonweg omdat de enthousiastelingen niet tegen te hou den zijn. Ik zeg dit heus niet als opwek king om nog wat van die loten kwijt te raken, maar het zou toch „zeer fijn zijn" als we van die laatste paar door ons zo zuinig bewaarde loten, af kwamen. Laten we nu nog even zorgen, voor de laatste mei nog wat „af te zetten", want dan is de termijn (met het oog op de notariële controle) onherroepelijk ge sloten. Verder nog namens de clubavondcom missie de verheugende mededeling, dat onze Jan de Vries het ziekenhuis weer heeft mogen verlaten en thuis nog wat moet uitblazen. Wij hopen van harte dat het niet lang meer zal duren, dat Jan zijn functie bij ons weer gaat vervullen, want met alle respect voor de activitei ten van „Karei", missen wij het „ge degen optreden" van Jan bij onze club avondevenementen wel erg. Zo menigte, tot aan onze trekking op zaterdag 3 juni, of zou er nog in die tussentijd iets groters gebeurd zijn, „als u begrijpt wat ik bedoel" C. v. 1'. i 7ou ik de juichkreet willen smoren die blij mij naar de lippen welt en die de harteklop versnelt, kreet die ik jaren nog zal horen. Spaar mij kritiek, spaar mij de blikken vol van verwijt, zo cynisch koud. Op ongeverfd blank timmerhout tracht men het angstig af te tikken. Zo zijn w ij niet, w ij doen daar niet aan mee. Geloof in hen, rotsvast vertrouwen op wie er week aan week aan bouwen, doen n u al juichen ons: VOOR A.F.C. EEN DRIEWERF DONDEREND HOEZEE!!! CALVUS. 6

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 6