De v/eteranen Honkbal „£a Provence Parting is such a sweet sorrow poolt allen mee, het is voor a.p.c. wordt naar de dagen van bet vete- ranentoernooi uitgekeken als naar 't avondje van Sinterklaas. Nog elk jaar is dat toernooi geslaagd. Dat is al zó gewoon, dat men eenvou dig niet anders verwacht of het slaagt elke keer weer. Dat is dan ook precies wat er dit jaar gebeurde in Rotterdam aan de zo vertrouwde Kleiweg, bij de geestelijke vaders van het hele toernooi, ons V.Ó.C. De regie was perfect en zoals dan al tijd, practisch onmerkbaar, zodat je eigenlijk vergeet, hoe een gezwoeg er voor de opofferende organisatoren indi vidueel aan vastgezeten heeft. Van deze plaats nog eens uitdrukke lijk: V.O.C. ons compliment en ons al ler dank. Ten slotte is het geen kaantje het stel heren in het gareel te houden. Zo bij aankomst lijken het allemaal wel flesjes champagnepils onder hoge druk, die ontkurkt wensen te worden om van hun ontembare energie te getuigen, ter wijl je weet te gelijk wel een aantal flessen zuurstof bij de hand te moeten hebben om de amechtige restanten uiteindelijk weer op te kalefateren. Het is de vraag, wie het meeste ge noegen beleefde aan de herrijzenis van A.F.C., de A.F.C .-veteranen zelf, die nog een jaar tevoren aan bloedarmoede dreig den te bezwijken (als elftal dan altijd) of de andere verenigingen, die tenminste weer een volwaardig partner in hun midden hadden, waarop ze tenslotte recht hebben. Stel je het omgekeerde voor, als b.v. een H.B.S. of U.D. of Middelburg het zou moeten laten afweten voor de toe komst. Alsof ons een arm of been ge amputeerd werd. Brr. Nee, deze keer verschenen we indruk wekkend, qua aantal, qua omvang (som migen) qua niveau (een erelid, een veteranenvoorzitter, verder DE A.F.C.- voorzitter himself) qua reserves en zelfs qua supporters, kortom, volledig her steld en jong (althans van hart). Als beloning mochten wij spelen zoals de successievelijke tegenstanders ons toe lieten. Die lieten tussen haakjes alleen supervoetbal toe zodat U kunt nagaan tot welk peil A.F.C. zich vermocht op te trekken om op Zondag de finale van U.D. te winnen. Westerheide 2 Laren (N.H.) Tel. 02953-3905 aan de hoofdweg Laren-Hilversum dir. John Eylders Niet alleen de wedstrijden op zaterdag konden als training voor Zondag gelden, ook op Zaterdagavond heeft een ieder zich terdege op de dag der finales voor bereid en dat is merkwaardig goed ge lukt. Het peil van De Zondagwedstrijd was dan ook uiteraard hoger dan de vorige dag. Trots als een pauw namen de prijswin naars met dankwoorden hun trofee over van de immer welbespraakte Hans van Everdingen, die nog een speciaal woord richtte tot Tinus Welle van Kampong memorerend dat deze in 1910 zijn eerste eersteklassewedstrijd tegen V.O.C. speelde en nu in 1961 zijn club begeleidde naar 's vijands aloude veste. Opvallend is, dat door de voetbalrela ties heen onmiskenbaar een draad loopt van contacten der voetballende cricket ers, waardoor met recht gesteld kan worden, dat dit toernooi toch ook sterk gedragen wordt door de banden der cricketvriendschap, die de cricketspelen de clubs van dit toernooi hebben weten te leggen. Node nam iedereen afscheid van ieder een, en meer speciaal van de zijn club toegevoegde gastheer, die zich die dagen als een toegewijd vader over zijn ietwat ongeregelde kudde kinderen ontfermde opdat het de schapen aan niets zou ont breken. Dat ze op tijd naar bed gingen, niet van de Euromast vielen of over boord op de boottrip, voor welke we over tien jaar wellicht een hele dag zullen dienen uit te trekken, doch welke zelfde schapen van de vader zich na het genotene wredelijks losmaakten, hem achterlatend met de schillen en de do zen. Zo zijn kinderen. Anton Bakker, wij vragen vergiffenis. TH. N. Niet gunstig. TV competitie is vooral voor de twee hoogste negentallen niet zo gunstig gestart. Beiden teams behaalden uit 3 wedstrijden slechts 2 punten. Het eerste team verloor haar eerste wedstrijd tegen W.V./H.E.D.W. met 2-1. Een homerun van de tegenstanders bleek beslissend voor deze nederlaag. Noch het vertoon de spel, noch het gure klimaat konden de toeschouwers bij deze wedstrijd ver warmen. Ook in de tweede wedstrijd tegen Sportclub Haarlem trokken we aan het kortste eind. Ditmaal met grote cijfers: 9—2. Eerste winst. Pas tegen H.C.K. werd de eerste winst geïncasseerd. Met een 8-2 zege op zak verlieten de A.B.C.-ers het honkbalveld aan de Kleverparkweg te Haarlem. De tot nu toe geleverde prestaties geven nog geen aanleiding om de loftrompet te blazen. Willen we echter dit seizoen tot de koplopers van de eerste klasse be horen en eert gevreesde tegenstander op de velden zijn, dan zal de komende wed strijden met een groter enthousiasme gespeeld moeten worden. Verrassend. Ook het tweede negental kon slechts één keer winnen, n.l. van De Meer met 6—3. De andere twee wedstrijden wer den met grote cijfers verloren, t.w. van O.V.V.O. 2 met 10—2 en van Water graafsmeer met 8—2. Het derde team kwam pas één keer in het veld. Quick 2 fungeerde als tegenstander en werd met 12—5 winnaar. De resultaten van het vierde negental zijn verrassend. Drie wedstrijden leverden reeds de volle winst op. Achtereenvolgens werd gewonnen van J.O.S. 2 met 12-11, van N.D.S.M. met 21—8 en van De Meteoor met 10—9. Geen pessimisme. De start is over het algemeen dus niet al te best. Reden tot ongerustheid of pessimisme is er echter niet. De aan loop mag misschien wat langer zijn dan andere jaren, maar ongetwijfeld zullen wij U in de volgende „Schakel" beter nieuws kunnen brengen. Een „Schakel", die U dan hopelijk ontvangt van een club, die zich eerste klasser kan noemen. HANS DE BIE. In 't jaar VIERHONDERD ongeveer zo leert ons de historie ging een Attila hels te keer en menige victorie door drieste ruiters toen behaald met steeds weer nieuwe horden heeft onweersprekelijk bepaald wie WIE hier is geworden. Men weet hetde Geschiedenis herhaalt zich telkens weer. Een Grote Volksverhuizing is er dan ook deze keer. Alleen met dit verschil, het wordt voor wie ervan gewagen: EEN VOLKSVERHUIZING IN DE SPORT, tijdsbeeld van onze dagen. Verhaalt ons de Geschiedenis een trek van 't oosten uit, in neeg'tieneenenzestig is de trek van noord naar ZUID. Eeuwen terug was eens de kreet: Ai mij, daar zijn de Hunnen Thans zonder angst staan we gereed voor d'onzen en de hunnen. Ik lees in „AS", het sportorgaan van d'Amsterdamse sportraad: Straks zal zelfs A.F.C. ook gaan, burcht in de amateurstaat. „Dag Wandelweg" zo heet het stuk dat brok is van ons leven en spreekt van weemoed en geluk, aandoenlijk schoon beschreven. B. S. LE MARCHÉ. 4

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 4