Oh dit et dotjes De jeugd Welpen (pupillen) BequnstiGina van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Nog meer zenuwen. Rust. Nog maar één elftal dat speelde: wij. De tegenpartij mis schien 5 keer voor ons doel geweest. Achterstand tot 2—1 verkleind. Het hele elftal voor het doel van de tegenpartij. Buitenspelgoal en pech. Einde. En dertig biefstukken gingen weer terug naar hun leverancier. Bit resultaat maakte een beslissings wedstrijd nodig en wel op 7 mei op het terrein van Ambon. De tegenpartij liet zich voor de aanvang fotograferen, het geen één van onze supporters een gunstig teken vond. Er stond een krachtige wind van doel tot doel. De toss werd verloren en we mochten tegen de wind in be ginnen. Ondanks de wind een gelijk op gaande strijd, waarbij onze aanvallen iets gevaarlijker waren dan die van Wils kracht. Tien minuten voor rust een fraai doelpunt van Rob Bernard. Deze voorsprong bleef gehandhaafd tot de rust, mede dankzij het voortreffelijke werk van spil Hans Galavazi en keeper Ronald Vingerhoed. Na de rust, nu ge steund door de wind en niet te ver geten de belangstelling van bestuur en spelers van het eerste (hetgeen buiten gewoon geapprecieerd werd) ging alles naar wens. Nog 2 doelpunten van Rob Bernard en 1 van Hans Becker brach ten ons op fluweel. Verslapping tegen het einde bracht de stand op 4—1. Bloe men, zoenen van de dames en foto's maken. Al met al geloof ik wel, dat het verdiend was. Gememoreerd dient in ieder geval te worden de buitengewone sportieve tegenpartij. De in totaal 3 wedstrijden tegen hen in dit seizoen be hoorden beslist tot de allerprettigste. Ik zou dit verslagje niet willen beslui ten zonder de Heren van de sub-commis sie A te hebben bedankt voor al het werk verzet voor het zevende, alsmede de dames, die ons altijd zo getrouw ver gezelden en de morele steun op de ach tergrond vormden. Tevens dank ik alle spelers van het zevende voor de pret tige samenwerking en de aangename sfeer, die zij met elkaar in dit team brachten. Rest mij de hoop uit te spreken, dat dit alles slechts een inleidinkje was voor het kampioenschap van ons eerste. JAN VAN DIJK. kn/e jongste spelers namen met 2 elf- tallen deel op 1 mei j.l. aan het pupillen-toernooi ten bate van het Prin ses Beatrix-Poliofonds op de terreinen aan de Riekerhaven en we mogen wel zeggen met succes. Het eerste elftal won in de betreffende pool 2 van de 3 en het tweede 3 van de 3 wedstrijden. Goed gedaan jongens! De competitie van de junioren loopt naar haar eind. De Al-junioren hebben nog eens kansje op het kampioenschap; B4 had al kampioen kunnen zijn indien dat elftal van Ajax B4 op Hemelvaarts dag had gewonnen; het speelde echter gelijk en moet nu wachten wat Ajax verder doet. Op 1 mei j.l. waren we voorts met de Al en de B-junioren te gast op het ook dit jaar weer bijzonder aantrekkelijke toernooi van D.W.V. BI moest helaas de vorig jaar met zoveel succes verover de beker afstaan doch de Al sleepte de 4e prijs in haar afdeling in de wacht. Rekening houdend met de sterke bezet ting was dit ook een mooi resultaat. Inmiddels vond op 7 mei ons eigen toernooi voor Al en Bl-junioren plaats. We waren in dit geval dus gastheren, maar dat heeft ons dit jaar niet weer houden om in beide afdelingen de beker te veroveren, zij het, dat de BI dat met meer overtuiging deed dan haar oudere vrienden. Een mooi succes jongens en nog wel onze gelukwensen. Het was overigens wel wat spijtig te moeten constateren, dat de belangstel ling voor ons toernooi bijzonder pover was. Natuurlijk waren de vele enthou siaste ouders van onze jongens weer aan wezig (die zijn daarbij eenvoudig niet weg te denken!) maar de verdere A.F.C.- aanhang liet vooral in de morgen uren verstek gaan. Teleurstellend voor de J.C. en de A.F.C.-spelers, terwijl het ook op onze gasten een vreemde indruk moet hebben gemaakt! Zondag 14 mei j.l. speelde onze Al- juniores in Apeldoorn op het toernooi van Robur et Velocitas. Het werd een bijzonder plezierige dag en A.F.C. kwam in het bezit van een beker als 2e prijs. Vele ouders waren weer met hun jon gens meegegaan, auto's werden weer be schikbaar gesteld, waarvoor nog wel on ze dank; er was zelfs een ouderpaar per trein naar Apeldoorn gegaan! B. J. S. De pupillencompetitie is ten einde omdat veel pupillen in A.B.C. of A.C.C. gaan spelen en de training daarvoor al in volle gang is. U vindt geen standen in de Schakel aangezien de K.N.V.B. dit verboden heeft. De Otters hebben dit seizoen het beste gespeeld maar alle elftallen hebben waarschijnlijk toch een leuk seizoen ge had en daar gaat het bij de pupillen om. Nog 1 toernooi en een sportdag en dan is het voetbalseizoen afgelopen. De jongens die toelatingsexamen moe ten doen veel succes toegewenst en tot volgend jaar Junioren BI. Het A.F.C. jeugdtoernooi is in de af deling B door Jun. BI gewonnen. Topscorer was Frank Reddering die in dit toernooi 8 goals scoorde en de eerste wedstrijd tegen K.H.F.C. er drie voor zijn rekening nam waardoor de deze wedstrijd met 3—0 werd gewonnen. Vervolgens was Hercules aan de beurt, dat in het Quicktoernooi te Den Haag zeer sterk speelde, maar ook de Utrech ters waren voor Jun. BI geen pro bleem. 3—1. Met deze overwinning zaten we dus in de finale die tegen H.B.S. gespeeld moest worden. Het werd een schutters feest n.l. 6—1. In deze wedstrijd speelde het hele elf tal erg goed en er werd goed en vlot gecombineerd. Het mooiste doelpunt van de dag kwam van de voet van H. van Waesberge maar hoe dat ging? Vraagt U het hemzelf het is moeilijk om dat na te vertellen. De jongens die voor de tweede maal het jeugdtoernooi wonnen waren: Amesz, de Boerderij, Geus, Dik, Loonstijn, Co- nijn, v. Waesberge, Leonhard, Seunke, Reddering, Theeboom, Velthuysen en Piepers en hun leider de Fleer Geluk. JACQUES KÖPILER. Vandalisme. r|e contributies, welke wij met zijn duizenden aan A.F.C. betalen, die nen o.a. tot aankoop en instandhouding van gebouwen en inventaris. Schade, welke daaraaan wordt toegebracht treft ons allen, van welp tot nestor, recht streeks in de portemonnaie. Onlangs is een tweetal jeugdige leden onzer vereniging nog gestraft voor een daad van moedwillige vernieling. Deze straf werd voor de laatste keer uitge sproken. Van nu af aan wordt vernieling van club eigendommen gevolgd door verwij dering uit de vereniging. Enquête. Ons huishoudelijk reglement schrijft voor, dat nieuwe leden door twee wer kende leden dienen te worden voorge steld, die het candidaat-lid vanzelfspre kend moeten kennen. Het is voorgekomen, dat leden, die een candidaat niet kenden op eigen houtje een onderzoek instelden, aldus een privé-enquête-commissie oprichtend. Dat is onjuist, onreglementair en der halve verboden. In voorkomende gevallen kennen het Bestuur en de door de Algemene Ver gadering gekozen Enquête-Commissie de manier om aanmeldingen van candidaat- leden zonder voorstellers te behandelen. Vrolijkheid. Ter gelegenheid van haar 60-jarig be staan gaf de Enschedese voetbalvereniging Phenix een jubileumboek uit. Het is keurig verzorgd. O.a. uit de bijdragen van de huidige en de oud-burgemeester valt op te maken, welke vooraanstaande plaats deze tweede klasser in het Ooste lijke sportleven inneemt. A.F.C. wenst Phenix nog vele jaren en een spoedige promotie. Onze aloude tegenstander „Helder" is kampioen geworden van de vierde klas se, aldus een stap zettend op de weg naar de hogere regionen. Wij wensen de witjakken succes in de promotie-wedstrij den. J. T. S. 3

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 3