Ifiaighall Resultaten v/an de groene v/elden 1 7 Dames- en Herenschoenen pooLi allen mee, het is vooc a.p.c. YY'anneer u deze Schakel onder ogen krijgt weten wij waaraan wij toe zijn, namelijk promoveren met o£ zonder na-competitie. Spelers, leden en suppor ters leven nu in een ondraaglijke span ning, al hebben we dan 4 punten voor sprong op onze concurrent Celer'itudo: bij A.F.C. zijn wij nooit zeker. Maandag 22 mei. tweede Pinksterdag is het mo gelijk, dat de beslissing zal vallen. Er zijn A.FC-leden, die in verband met de te verwachten hoogspanning consult heb ben aangevraagd bij een neuroloog en hartspecialist, teneinde zekerheid te heb ben, dat zij zowel tijdens als wel na de wedstrijd in staat zijn de gebeurtenissen te overleven. Wij zullen voor de Voorzitter ruimte in deze Schakel sparen om eventueel zijn juichkreet op het laatste nippertje nog te kunnen horen. Een gelijk spel tegen de mannen uit Utrecht is reeds voldoende. In een volgende Schakel hopen wij dan uitgebreid, opgewekt en ontdaan van alle onzekerheden, velen de ge legenheid te geven om te schrijven, hoe zij A.F.C.'s voetbalseizoen 1960/'61 heb ben gevonden en beleefd. A. Toen Arend mij ruim een week ge leden belde en verzocht een stukje te schrijven over de laatste wedstrijden van dit seizoen ging dit op een wijze welke ik U niet wil onthouden: „Zeg Gerrit, jij hebt indertijd als aanvoerder van het le elke maand in de Schakel geschreven onder het pseudoniem „Nose". Is het mogelijk dat je daar nog een paar stukjes in hebt zitten? Allicht dat je tijdens zó'n telefoongesprek je bereid verklaart een „stukkie" te schrijven. Mo menteel bezitten wij 35 punten uit 22 wedstrijden, een totaal dat ruim vol doende zou moeten zijn, om thans reeds het kampioensfeest achter de rug te hebben. Wij krijgen echter nu nog de gelegen heid te tonen tegen, onze enige voor het kampioenschap overgebleven candi- daat voor het le klasseschap. Celeritudo uit welk hout wij gesneden zijn en wij kunnen ons dan met ruim verschil aan gorden voor het festijn. Uit de eerste 8 wedstrijden 12 punten, uit de volgende 8 een gelijk aantal en uit de laatste 6 wedstrijden werden 11 punten behaald. Zoals U ziet werd er zeer regelmatig gespeeld. Wanneer wij thans de laatste twee matches t.w. die tegen D.W.V. en J.S.V. even vluchtig bekijken dan is m.i. het seizoen voor enige van onze spelers reeds te lang geweest, daar zij niet meer die fighting spirit kunnen opbrengen als waarmede wij in het begin van de competitiewed strijden uit het vuur hebben gesleept, die vroeger jaren reeds verloren waren. Een uitzondering geldt hier echter voor de gehele middenlinie en achterhoede wel ke zich momenteel in zo'n blakende vorm bevindt dat men van goeden huize moet komen om deze te passeren. Het spel tegen D.W.V. voor de rust was door het nerveuze spel aan beide kanten slecht en de goal die wij maakten mag zeker onder die van de gelukstreffers ge rekend worden. Na de thee echter ging het beter en werden er goede aanvallen opgezet, die echter door te overgrote haast niets opleverden. Tijdens het slot- offensief dat D.W.V. ontketende toonde Hubert nog eens zijn klasse door een zeker doelpunt te voorkomen. Deze wedstrijden tegen een club die in degradatiegevaar verkeert stak wel zeer gunstig af wat sfeer en sportiviteit betreft, bij wat Ripperda ons de week tevoren liet zien en horen (supporters!!) en hetgeen J.S.V. ons in Jutphaas voor schotelde. Laat ik hier vooropstellen dat sommigen onzer wel wat al te veel free- kicks tegen zich kregen en m.i. terecht. „Er in gaan" wil n.l. nog steeds niet zeggen dat men met ellebogen en han den moet trachten een tegenstander van de bal af te drukken hetgeen wel eens te erg was in deze wedstrijd. Doch na trappen, waaraan wij ons niet bezondig den, dient strenger gestraft te worden dan slechts bestraffend met een wijsvin ger te schudden. De J.S.V.-voorhoede bleek volkomen impotent om één ge vaarlijk schot op onze goal af te vuren, hun achterhoede deed dit met enkele ferme terugspeelballen aanmerkelijk beter en slechts één moment zijn wij werkelijk in gevaar geweest en dat nog door het enige misverstand in onze ach terhoede. Wij spreken nu al jaren over „het schot" van Henk Sonnevelt (sei zoen 1946/'47) doch na deze wedstrijd kennen wij ook de „Kees Bouwens knoert". Het begon Kees na 20 min. kennelijk te vervelen de onmacht van de eigen voorhoede nog langer aan te zien. Hij onderbrak op prima wijze een aanval op het middenveld, nam de bal nog een 20 meter mee en loste van 40 m. afstand een kogel die in de uiterste bovenhoek verdween. Vanaf dat moment werd het spel rustiger en wer den er goede combinaties op het mid denveld opgebouwd, doch helaas bleef ook in deze wedstrijd de gehele voor hoede ver onder de inaat. Het wan hoopsoffensief van J.S.V. had tegen onze prima werkende defensie geen schijn van kans en het 2e doelpunt dat wij 2 min. voor tijd konden aantekenen was een cadeautje van de J.S.V.-spil, die te zwaar gehinderd door Wim Bouwhuis, met een meesterlijk boogje z'n keeper versloeg. Geen hartverwarmende wedstrijden, in derdaad, doch de laatste loodjes en speciaal die tegen degradatie-candidaten zijn zeer moeilijk. Zoals wij thans staan mag en zal het kampioenschap ons niet meer ontgaan. Jongens knok ervoor met z'n elven a.s. 2e Pinksterdag, laat zien dat wij kunnen voetballen en dat er maar één elftal in onze afdeling is die kampioen behoort te zijn. Dat hopen alle A.F.C.'ers en niet op de laatste plaats jullie „LINESMAN". Het is voor elkaar! Het zevende is kampioen, dankzij een overtuigende zege op concurrent Wilskracht/SNL 5 in de beslissingswedstrijd op 7 mei j.l. Vol ledigheidshalve zal ik U eerst nog ver tellen op welke wijze wij tot deze beslis singswedstrijd kwamen. Op 26 maart werd de, in onze ogen lastige uitwedstrijd tegen D.J.K. 5 op verdiende wijze met 31 gewonnen. Be houdens een klein vuistgevecht was het een prettige wedstrijd die ons de zo noodzakelijke punten bracht. Tweede Paasdag bracht ons in het veld tegen Taba 5, aan welke tegenstander wij be paald minder prettige herinneringen hadden. O.m. doordat de tegenpartij met 8 man de wedstrijd begon, hadden wij binnen de 10 minuten een 2—0 voor sprong, die wij best konden gebruiken toen wij weer elf man tegenover ons von den. Voor de rust werd nog eenmaal ge scoord. Na de rust kreeg de wedstrijd be paald een onaangenaam karakter. Een en ander werd echter door de scheidsrechter opgevangen en wij konden (ongemoles- teerd) de kleedkamer opzoeken met een 4—0 overwinning in de boeken. Door deze resultaten kon de laatste wedstrijd tegen Wilskracht bij een gelijk spel het kam pioenschap betekenen. Overmoedig had den wij een feestprogramma in elkaar gedraaid waar na afloop de Heer Bakker voor opdraaide. Een onverdiende 2—1 nederlaag, maar desalniettemin een neder laag. Dankzij een verdedigingsfout na 1 minuut al met 1—0 achter. Zenuwen. 10 minuten voor de rust met 2—0 achter. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 2

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 2