-SCHAKEL c A.F.C. eerste klasseri A F. A.F.C. Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Wnd.-Redacteur: A. Waaijer. Olympiaplein 23, Amsterdam z., telefoon 79 89 12 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-v 39e Jaargang Mei 1961 No. 10 Ha een reeks ze- nuwslopende wedstrijden heeft ons eerste elftal op 22 mei 1961 - 2de Pink sterdag - door een 3—1 overwinning op Celeritudo het pre cies veertig jaar ge leden verloren gega- ne eersteklasseschap herwonnen. Wat een spanning is daaraan vooraf gegaan! Allereerst de wedstrijd thuis tegen Ripperda. Na een aarzelend begin kwamen wij met 1—0 achter; vlak voor rust werd het in enkele minuten 2—1. Na de rust kwamen wij op 3—1 en wij gingen er eens rustig voor zitten om een flinke overwinning van ons elftal te zien. Maar jawel! Ripperda maakt 3—2 en kwam onstuimig opzetten, zoals dat heet. Maar verder dan een afgekeurd doelpunt (overigens een beauty) brachten zij het niet en de zwaarbevochten overwinning was binnen. De week daarop moesten wij naar D.W.V., dat, ook lang niet veilig stond. Vlak voor rust kwamen wij met 1—0 voor; ons elftal liet ons de overige drie kwartier in hoogspanning zitten, D.W.V. speelde in het veld heel aardig, doch bracht er voor doel niets van te recht. Resultaat: een benauwde overwin ning, maar de puntjes waren weer bin nen. De zondag daarop trokken wij naar Jutphaas, waar het zeer moeilijk winnen is. Opnieuw een zenuwachtig begin, waarbij J.S.V. een goede kans om zeep bracht. Na een kwartier kreeg Kees Bou- wens, ver op eigen helft, de bal. Hij ondernam een rush, passeerde een paar tegenstanders en loste van minstens 30 meter afstand een kogel, die in de linker bovenhoek verdween. Wat een doelpunt! Even voor tijd schoot een J.S.V.-back in eigen doel bij een mislukte poging tot terugspelen en tevreden (behalve over de meer dan schandalige opmerkingen van het publiek) aanvaardden wij de terug tocht, om bij aankomst op het clubhuis te vernemen dat Celeritudo met 3—1 van Baarn had verloren, waardoor we met nog twee wedstrijden te spelen vier pun ten vóór stonden! 2de Pinksterdag zou den wij dus kampioen kunnen worden en het bestuur, dat echt niet graag huiden verdeelt van ongeschoten beren, was wel gedwongen voorbereidingen te treffen voor het geval dat Zou het nu luk ken? Veertig jaar lang hoofdzakelijk in de misère, een enkele maal met ander half been in de eerste klasse, om dan toch nog te falen. Wij dorsten het bijna niet te geloven! Maar daar was de prachtige mentaliteit van ons elftal, van een goed stel vrienden, met een aanvoerder, die de laatste wedstrijden speelde, terwijl hij eigenlijk in bed had moeten liggen. Zou den die jongens het niet klaren? Wij hadden er vertrouwen in en troffen dus de nodige maatregelen. Groter is de span ning in A.F.C. nooit geweest dan die week voor Pinksteren! In elk A.F.C.-huis- gezin werd alleen voetbal gegeten, ge dronken en geslapen (of gewaakt!). Kortom we deden geen oog dicht, had den nergens rust en hoopten maar, net als kinderen, dat het gauw 2de Pinkster dag werd. En toen die dag er eenmaal was, hadden de meesten van ons het helemaal niet meer! Om half twaalf be gon het al druk te worden op het club huis. Om één uur kwam het eerste pu bliek, om half twee was de overdekte uitverkocht en tegen twee uur, was het ouderwets gezellig druk, met een paar duizend toeschouwers, spandoeken, toe ters en wat al niet. In de kleedkamer was ons elftal gespannen tot het uiterste. Gé van Dijk hield zijn zoveelste praatje, maande zijn jongens tot kalmte. Tussen een erehaag'van welpen kwamen beide elftallen het veld op, filmcamera's deden hun werk en daar begon de wedstrijd! O, o, wat waren de jongens nerveus en wij aan de kant niet minder. Celeritudo speelde rustiger en kwam ongeveer hal verwege de eerste helft met 1—0 voor. Onze kelen werden dichtgesnoerd. Zouden we dan toch weer Rust kwam met on gewijzigde stand. Tweede helft. Zenuwen, zenuwen, een knal van Celeritudo tegen de paal. Harten stonden stil, begonnen toch weer te kloppn Dat het geen 2, 3—0 werd, we mochten er werkelijk niet over mopperen Maar dan komt ons elf tal, in het besef dat zij er zó niet komen, beter in zijn spel. En dan plotseling een pass van Bouwhuis naar Hoogendoorn, die van even buiten het strafschopge bied, hard en effectvol op doel schiet. Goal! 1—1. Zo heeft A.F.C. nog nooit gejuicht! Onze jongens waren nu niet meer te houden, speelden plotseling als duivels. Het werd 2—1 door Duis en 3—1, het mooiste doelpunt van de dag, door Bouwhuis. Nog een paar minuten, waar in ik weigerde al vast gelukwensen in ontvangst te nemen. Daar klinkt het eindsignaal! A.F.C. is kampioen en pro moveert! Wat een geluk, wat een geluk! Voor vele A.F.C.-ers is dit na huwelijk, ge boorte, herstel van een ernstige ziekte, een van de gelukkigste dagen van hun leven. Van harte proficiat A.F.C. met een elftal met deze mentaliteit. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 1