Beaten btj one Honkbal DE SELL KEUKEN Na sportieve strijd, gezelligheid in de A.F.C. sociëteit poolt allen mee, het is voor a.£.c. JOHN 214 - NICO 213... t>ij Ton Glas stond een week tevoren -*-* de telefoon roodgloeiend: „Zeg, wéét je dat en er werd gesmiespeld over elastiek voor z'n voetbalbroek Wat was er gaande? Nico Holtzappel was de bezitter van het schitterende record van 213 wedstrijden voor de „Black Devils" gespeeld te hebben en nu was het dan zo ver, dat John Back mentaal en instrumentaal gereed was, dit record te verbeteren. Het leek ons wal gelijk en lichtelijk overdreven, om die aardige Nico er zo uit te werken, maar John wilde dat nu eenmaal: hij moest en zou z'n 214e wedstrijd spelen, en de A.F.C.-Veteranen viel de eer te beurt om als sparring partners op te treden, met een groots feest in 't vooruitzicht! Poor Nico voelde zich, of hij voor de sloop gegooid werd, maar pakte toch z'n voetbalplunje in hoewel hij 8 jaar niet gespeeld had. Je kunt nooit weten! (Als ik in moet vallen, heeft hij een zeperd, dacht de leperd!). Ach ja, alle veteranen hebben dat „Onverwoestbare"! Tevoren pakken ze zich al .of niet koesterend in, hun zwakke zwakken beschermend, hun tien tallen jaren oude, dunne voetbalbroekjes nog éventjes keurend maar als ze dan de weide, oftewel het voetbalveld ruiken, dan gaan ze door „roeien en ruiten" en spelen voor méér dan ze waard zijn. De wedstrijd zelf was ook meer dan z'n geld waard: een bééld van een scheidsrechter, ze hadden de aardigste uit het dorp gestuurd, want ik heb hem helemaal niet horen fluiten. Eén mo ment dacht Nico nog te kunnen inval len, hij gréép al naar z'n voetbalplunje, toen John een bal tegen z'n donkere bolletje kreeg, duizenden toeschouwers dachten: „Daar géit ons feest en onze John maar het liep goed af. Het was een heerlijke wedstrijd, ik zou haast zéggen: „Vrouwen, komt toch kij ken, het is beslist de moeite waard en de mannen vinden het énig Er schoot ook nog een zeer dynamische en zéér ronde man over het veld heen, die me vagelijk bekend voorkwam, edoch z'n schone gestalte was dermate vakkundig ingepakt in lange onderbroek plus knie- beschermers en een grijze, steile nozem- kuif hing over z'n blozende snoetje, dat het moeilijk raden was wie er nu eigen lijk ónder zat. Van er ónder zitten gesproken: Theo van Nigtevegt kreeg een knoert van een schot tegennou ja, zo van achte ren en rrrts! spleet z'n grijze voet balbroekje in tweeën. Natuurlijk vond iedereen dat leuk, zo'n beetje strip tease te zien, maar Theo wist met een elegan te greep z'n voetbalrokje bij elkaar te houden. „Ik was er nét zo trots op! Ik heb het al 35 jaar!" kreunde hij. Hij bleek z'n voetbalbroekje te bedoelen en niet het biefstukje, dat even bloot ge weest was. Na veel prettig gemanoeuvreer en on nodig gedraaf op het veld, hadden ze met een gentleman's agreement de stand op 3—3 uitgemaakt, doch vastberaden kwam er een spelbreker met een vierde goal in z'n tenen aandreunen. Toen, ja toen zag men het gebeuren: de échte BLACK DEVIL stond op het veld te dansen, al zwaaiend met een witte lap, zijn vurige ogen vonkten en een zwarte poedel sprong blaffend om hem heen. Van schrik floot de scheidsrechter maar af, juist op tijd, anders had die bal nog gezeten ook. De stand was ongerept 3—3, de éne Black Devil had de andere verslagen. Er viel een ontroerd zwijgen toen John, die op de Bühne waarlijk geen ongekénde is, declameerde: „Da steh' ich nun, ich armer Thor, spielte einen Wettstreit mehr als Er zuvor Donderend applaus, Arie van Beekum kwam met een geïmproviseerde lauwer krans aandragen, bestaande uit een mal opgetuigde fietsband, waar doorheen ook enige heuse bloemen geprikt waren John werd bejubeld, maar nimmer heb ik een recordhouder waardiger zien sneven dan Nico: hij stond réchtop, met de top van z'n neus in de lucht en sprak: „Ik sta hier met een verschéurd hart Hierop begon Theo uitzinnig van pret te dansen en riep „Nico heeft een schéur!" Zó blij was hij, dat hij niet de enige was, met z'n gescheurde voetbal broekje Feest en onzin duurden nog lang voort en men zegt, dat vóór John bij Jan Tabak aankwam op de terugweg naar Amsterdam, de verzekering domweg wei gerde nog maar iets uit te betalen. Waarvan nota met genoegen EEN AANGETROUWDE. gebr. plieger Heerlen, amsterdam Spannende finale. TTet Bevrijdingstoernooi om de „Hans Volkers-Trophee" is achter de rug. Nadat op de beide Paasdagen wegens een overvloedige regenval dit toernooi geen doorgang kon vinden, werden de wedstrijden op de twee daaropvolgende zaterdagen gespeeld. Hoofdklasser O.V.- V.O. werd uiteindelijk, evenals in 1958, winnaar. In een spannende finale tegen het Haarlemse E.H.S. behaalden de Am sterdammers, ondanks een verlenging, een 1—1 gelijkspel. Het lot, dat nu de beslissing moest brengen, was hen gun stig, zodat een overgelukkige Charles Ur- banus de fel .begeerde trophee uit han den van voorzitter Jan Steensma kon overnemen. V.V.G.A. behaalde een der de prijs, terwijl het Rotterdamse Sparta voor de vierde prijs in aanmerking kwam. Competitie-strijd. Het honkbalseizoen in ons land is met dit toernooi geopend en aan het einde van deze maand zal de competitie- strijd weer gaan losbranden. Opnieuw zullen acht eerste klassers zich in deze strijd werpen. Een strijd met als eind doel een kampioenschap en de daaraan verbonden automatische promotie naar de hoogste afdeling. De overige negen tallen zullen begin mei van start gaan. A.B.C. 2, dat het vorig jaar een fraaie tweede plaats op de ranglijst behaalde, zal opnieuw trachten de derde klasse te verlaten. Het derde negental, dat naar de vier de klasse is gedegradeerd, zal hopelijk het verloren terrein gaan herwinnen. Ook van het laagste seniorenteam ver wachten wij nóg betere resultaten dan het vorig seizoen. Dit team dat verleden jaar hoofdzakelijk uit debutanten be stond, bezit ongetwijfeld de kracht en de animo om in de aanstaande zomer maanden een goed figuur te slaan. HANS DE BIE. J. Bakker A.F.C. Clubhuls Vert. J.G. DE VRIES WETERINGSCHANS 59' - AMSTERDAM - TELEFOON 35041

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 8