Marshall De veteranen Dames- en hierenschoenen Bequnstnqmq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 7 Vrijdag 14 april vond een Veteranen- vergadering plaats. Afwezig waren gelukkig een groot aantal leden, waar onder enkele aanwezigen. Hetgeen com plete chaos voorkwam. Een verheugend teken. In meer besloten kring kon men zich ertoe beperken, zich niet aan de orde van de agenda te storen, noch aan de leiding van de voorzitter, noch aan die van enig ander. Sjakie Kohier incluis. Helemaal anders dan anders dus. Een tweede verblijdend teken was de toename in het aantal gestelde domme vragen, die gelegenheid gaven een nog veel groter aantal nog dommere ant woorden te geven. Ieder voelde zich daarin geestelijk zeer eenzaam, doch zeker niet alleen. Het aanvangsuur werd verdaagd totdat een aantal dienstplichtige kegelaars defi nitief verdwenen was. Dezen wachtten kennelijk op smeekbeden, asjeblieft te blijven. Een naïeve gedachte, waarover verder niets behoeft te worden gezegd. Hard moeten we zijn heren, hard. Het hangende bestuur is er iemand die nog „zittend" wil zeggen? het hangende bestuur meende de zaak van meet af te winnen op Verenigde Naties manier materiële hulp aan onder komen leden Een unieke selectie hors d'oeuvres (zie noot) uit aller heren lan den, die uitwaaierden over de lange tafel, zouden hernieuwde slavernij aan het papzakkerige bestuur moeten bewerk stelligen. Edoch, men was niet van gister, noch van ginderachter! Het politieke lesje bleek zo zoetjes aan geleerd. Dus, wel verre van het aangebodene te weigeren maakte zich integendeel een gevoel van NIET GENOEG (geheel volgens 't boek je) van enkele notoire veelvreters mees ter. Waaronder een bestuurslid. (Ook dit laatste dus volgens 't boekje.) Laat ons over dit punt niet verder uitwijden. Moge het bestuur een ver standiger aanpak dan dit culinaire foefje een volgend maal kunnen opbrengen. Meer in de trant van zekere voorgangers die nooit iets aan wie ook aanboden en nu nog niet Beneden hun waar digheid. Maar compleet meesterschap over de stituatie als gevolg en emolu menten? Niet te tellen nu nog Verspilling van clubgelden werd door de vergadering vermeden door het ver standig besluit fruitmand noch grammo foonplaat (hoe bestait het) aan Jan de Vries te sturen. Dit op voorstel van een beter lid. Hetzelfde voor een nieuwe bewoner van Zandvoort. Waarvan gaar ne akte. Dank van de begiftigden is in tussen hiervoor binnen en Jan de Vries staat zijn functie niet af, noch de gelden onder zijn berusting. In de veelvuldige pauzes optreden van het Geluk-trio met vingermuziek op wijnglazen. Een oud middelnederlands gebruik, lang verwaarloosd. Volgens tra ditie werd hier niet naar geluisterd, trouwens nergens naar. Het nummer zwevend gebit sloeg beter in, waarin is onbekend maar 't werd teruggevonden. Speels behandeld als dit werd mag de drager ervan weer een succes aantekenen op zijn reeds indruk wekkende lijst. De kenmerkende ondertoon van de vergadering was het niet aflatende drij ven van zekere zijde naar steeds groter macht in één hand. Het was ondoenlijk na te gaan uit welke hoek die wind waaide (woei). Sommigen zeggen een zwak: „Heil Neseker" gehoord te heb ben. Geconstateerd werd, dat die roep van deze persoon zelf afkomstig was. Prijzen wij ons gelukkig dat het gevaar tijdig werd onderkend. Een straffe lei ding? Goed! Maar dan van ons allemaal, dat was de teneur van de reactie op dit gewroet. Op verzoeken, deze of gene persoon speciaal in het verslag te noemen of uit spraken derzelven op te nemen, die his torisch zouden kunnen worden, kon niet worden ingegaan. Erecode is erecode. Het is bovendien heerlijk, die macht i als schrijver te bezitten. Al schrijvend zie je die gezichten naar je opkijken (nooit op je néérkijken, typisch) even hunkerend naar de toezegging van een vermelding als ik naar een ridderorde. En alsof je een stofje van je mouw wipt, te kunnen beslissen: nee, jij niet en jij niet. Machtig mooi. Het agendapunt „Controverse Hanne- ma—Disselkoen" werd uitputtend behan deld, nadat eerst duidelijk gemaakt werd, wat met dit moeilijke woord werd be doeld en de betrokkenen ervan overtuigd werden, dat ze samen een controverse hadden. Het ding is uiteindelijk voor lopig in bewaring gegeven aan het buf fet en van 4—6 uur dagelijks te bezich tigen, behalve 22 en 23 april, toen het moest naar V.O.C. Tot genoegen van iedereen vastgesteld, dat het een heel lange staart houdt. De heer Sierhuis meende nog te kort lid te zijn om reeds opmerkingen te ma ken of vragen te stellen. Zeer juiste be scheidenheid, voor navolging aanbevolen. Die komt er wel, die knaap. In schril contrast daarmede het jonge lid Disselkoen. Een tiental van diens ge lukkig zinloze opmerkingen voorbijgaand, wordt een uitzondering gemaakt voor een gedane vraag. Zij is namelijk typisch voor pas aangeslotenen. De vraag was namelijk redelijk. Het antwoord ter vergadering werd doelbewust vaag gehouden. Het punt, de kwestie in zijn geheel, verdient echt behandeling voor breder auditorium, onze Schakellezers, onze toekomstige vete ranen. Erin zit namelijk de kern van het veteranenbestaan, die Grundlage, das l'rinzip unseres Daseins. Kijk eens Dick, je vraag of het nu wel juist is dat de aanvoerder reeds na drie minuten uit het veld gaat, wijst aan, dat je beginneling bent. Niet erg. Integen deel, zo moeten we er komen. Ten eerste is het bij veteranen een fout te weten wie je aanvoerder is. Dat heeft nog nooit iemand geweten, willen weten noch mogen weten. Het wijst bo vendien op een onderdrukt moedercom plex dat je na nog geen drie minuten de afwezigheid van je leider al als een gemis voelt, en dat geeft te denken. Van daar het veteraanschap bij keuze: alléén mensen die daarvan volkomen vrij zijn. En juist terwillé van z.g. gebrek aan leiding kiezen veteranen de aanvoerder die ze hebben, evenals hun bestuur. De huidi ge keus nadert in dit opzicht de per fectie, zowel qua aanvoerder als bestuur. Verder dient een speler zich niet te verdiepen in de motieven die de hande lingen van een aanvoerder of ander lei der bepalen. Wat jij te doen hebt is: ervóór te gaan en anders nix. De rest doet weer wat anders. Dit alleen leidt tot volkomen harmonie, misschien ook met de rechtervleugel, maar dat is nog niet zeker. Je aanvoerder, dat mag je dan deze keer wel weten, is ernaast gegaan. Bui ten de lijn. Bewust. Jij ervóór, hij er naast. Snap je? Het resultaat, de over winning tegen de verwachting in, is het bewijs voor de juistheid dier taktiek. Onderdeel overigens van onze long-term strategie. Mogelijk passen we dit meer toe. Weliswaar gingen we in Deventer verleden jaar iets te ver op dit punt, doch daarom is dit systeem van aan de kant gaan en blijven nog niet slecht. Genoeg hierover. De vergadering duur de voort. Praktisch eindeloos. De scheids rechter bleef gehandhaafd, de rechtsbui ten ook. Aan 't slot, wat nog moet ko men geconstateerd, dat in de huidige constellatie de veteranen de moeilijk heden aan kunnen. En dat is veel. Het is bijna alles. Er zijn nu twee penning meesters. Ook dat kunnen we hebben. Welkom in ons midden daarom, Henny, jij zit nu ook op een deel van de centen! T. N. Noot. Recepten ingelijst verkrijgbaar in de kunsthandel, telefonisch onder Bewo gen Beweging, vrij permanent gevestigd aan het Rokin. gyjjf 'J/* Speciaal adres voor NIC. LELOIJX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 7