ïcdi Van de trainer U/elpen (pupillen) BequnstiGinq van onze aöv6Rt66Rö6RS, houö"C 06 schakel in stanö Onze gelukwensen voorts voor Theo Mulder van Al, die werd uitgenodigd als speler voor een selectiewedstrijd Am sterdams Jeugd-elftal op 9 april j.l. Leuk voor Theo en voor A.F.C.! Dan mag hier beslist wel eens geme moreerd worden, dat meerdere jongere A.F.C.-ers interesse tonen om als jeugd leider op te treden. Dat is enorm waar devol! We behoeven bij wijze van spreken maar een vinger op te steken en de leiders en scheidsrechters voor pupillen-wedstrijden staan al klaar. Zelfs een zusje van één van hen is elke zater dagmiddag present om haar broer te as sisteren en hoe! Dan zouden we het nog even willen hebben over de oproep in ons Bulletin bij thuiswedstrijden van het eerste om onze penningmeester te helpen „aan de poort". Niet elke jongen die we daar voor uitnodigen is n.l. altijd daarvoor even enthousiast, maar jullie moeten het volgende even bedenken: onze A.F.C. is een amateur-vereniging, d.w.z. onder meer, dat we alle werkzaamheden zoveel mogelijk met eigen krachten moeten ver richten. Nu zijn de resultaten van ons eerste tot nu toe dit jaar zo gunstig, dat we bij elke thuiswedstrijd een stroom publiek verwachten. Dat komt niet elke week uit, maar we zijn en blijven opti mistisch. Nu is het logisch, dat het op vangen van het publiek aan de poort niet door een of twee functionarissen kan geschieden; er moet dan op de ver schillende rangen controle worden uitge oefend, programma's moeten worden ver kocht en toezicht op jeugdige bezoekers moet plaats vinden. Dat is de reden, jongens, dat we jullie dan vragen je club ook in dit opzicht even te helpen en bedenk daarbij, dat we goed opletten wie we daarvoor uitnodigen! En als eens een junior enige malen achtereen ver zocht wordt de penningmeester te assis teren, dan is dat toevallig óf de betref fende jongen heeft de aandacht op zich gevestigd door de correcte wijze waarop hij zijn taak verrichtte. En als een van de aangewezen jongens eens verhinderd mocht zijn, laat hij dan even afbellen of afschrijven. Afgesproken? Tot slot enige data om te onthouden: 30 april, H.V.V.-toernooi voor B 2. 1 mei, D.W.V.-toernooi voor A 1, B 1 en B 8. 1 mei, welpentoernooi. 7 mei, A.F.C.-toernooi, Al en BI. 11 mei, Los-toernooi Spartaan B 1, 14 mei, Rob. en Vel. Apeldoorn A 1. 28 mei, A.F.C.-welpentoernooi. De welpencompetitie is weer begonnen en na 4 wedstrijden gespeeld te hebben is er nog van alles mogelijk. De uitslagen waren: Otter—Kempha nen 1—1; Buffels—Egels 5—1; Stieren- Steenbokken 0—2; Salamanders—Otters 1—1; Kemphanen—Buffels 2—1; Egels- Stieren 0—4; Buffels—Salamanders 0—1; Stieren—Kemphanen 0—1; Steenbokken- Egels 3—0; Salamanders—Steenbokken 4—0; Kemphanen—Egels 5—0; Otters- Buffels 1—1. De stand is dan ook: (bijgewerkt tot en met 15 april). Kemphanen 4 3 1 0 7 9—2 Salamanders 3 2 1 0 5 6— 1 Steenbokken 3 2 0 1 4 5— 5 Buffels 4 1 1 2 3 7-5 Otters 3 0 3 0 3 3—3 Stieren 3 1 0 2 2 4— 3 Egels 4 0 0 4 0 1 1 Vooral de Egels moeten fel maar spor tief gaan spelen en laten we hopen dat ze het gaan doen met succes. Zet hem op. Egels! Aan de kop van de ranglijst kan men weer een hevige strijd tegemoet zien van de Salamanders en Kemphanen maar ook de Steenbokken tellen nog volop mee. Er moeten nog 9 wedstrijden gespeeld worden en ik hoop dat we alle wedstrij den nog kunnen spelen daar het nu al april is. Doch dat is een probleem voor de Jeugdcommissie. Welpen. A.F.C. 1 staat bijna bovenaan en heeft dus kans op promotie. Er zijn 80 wel pen, als jullie nu allemaal A.F.C. 1 bij uit- en thuiswedstrijden komen aanmoe digen, dan speelt het eerste nog veel beter. Maar ook als we achter staan niet stil in een hoekje gaan zitten maar juist dan moet je de spelers aanmoedigen. Als promotor van deze groep lijkt mij Hans Loonslijn een geschikt mannetje. Misschien doet hij het wel! Jun. B 1 heeft wederom beslag gelegd op de eerste plaats van het jeugdtoer- nooi van Quick (Haag). Nogmaals gefeli citeerd. Dit was ongeveer het nieuws van de welpen en Jun. B 1 die ik voortaan wat meer in de schijnwerpers zal proberen te plaatsen met verslagen van de wedstrij den en ander nieuws. JACQUES KÖHLER. Door drukke werkzaamheden was ik helaas genoodzaakt mijn artikelen serie betreffende de verschillende taken van de spelers in het moderne voetbal te onderbreken. Ik beloof U echter, dat in de volgende Schakel de pen door mij wederom ter hand zal worden genomen. Op het moment kan ik het echter niet nalaten enige woorden tot alle A.F.C.-ers te richten in verband met de kansen van ons eerste elftal. Op het moment dat ik dit schrijf zijn er nog 6 wedstrijden te spelen. Relatief staan wij gelijk met Celeritudo. De kans op succes is dus zeer zeker aanwezig, maar om deze kans te benutten is de steun van alle mensen die het goed met A.F.C. menen onont beerlijk. Deze steun kan uit verscheidene dingen bestaan bv. door ons le elftal tij dens de wedstrijd zo veel mogelijk aan te moedigen. Tot nu toe heb ik de aan moedigingen alleen van onze jongste leden moeten aanhoren. Dan is er bv. ook nog het besparen van kritiek op onze spelers. Ik kan U verzekeren, dat iedere speler, die tot nu toe in het le elftal gespeeld heeft, zijn uiterste best gedaan en Uw waardering hiervoor vol komen verdiend heeft. Dan zijn er ook vele A.F.C.-ers die, geheel te goeder trouw, menen de spelers allerlei aanwij zingen te moeten geven; aanwijzingen die van de een geheel verschillend zijn dan van de ander. Een speler wordt hierdoor in zijn zelfvertrouwen geschokt. Gelooft U mij gerust wanneer ik U ver zeker dat het Bestuur, de E.C. en onder getekende alles in het werk zullen stel len om A.F.C. een klasse hoger te bren gen. Na afloop van het seizoen zal er ge legenheid genoeg bestaan Uw kritiek op een eventueel foutief beleid te leveren. Tot de spelers zou ik het volgende willen zeggen: „Jongens, nog enkele weken jullie schouders onder de zware last van een lange competitie. Tot nu toe behaalden jullie 27 pun ten uit 18 wedstrijden; een gemiddelde van 1.50. Om kampioen te worden moe ten dus minstens 36 punten uit 24 wed strijden behaald worden. Misschien is dit genoeg, misschien niet. In elk geval wordt van jullie iedere week 100% verwacht. Niet alleen op het veld en op de training, maar zeer zeker ook iedere dag van de week. Jullie moe ten het er voor over hebben om gedu rende 6 weken Jullie bodies zo fit mo gelijk te houden. Dit is een eerste ver eiste. Gedurende de training en de wed strijd wordt een mentaal keiharde instel ling vereist. In techniek, taktiek en tem po moeten jullie de tegenstanders de baas zijn. Wat is 6 weken eigenlijk om dit te bereiken? Natuurlijk, jullie zijn ama teurs; maar ook amateurs hebben hun verplichtingen ten opzichte van de ver eniging te vervullen. De ogen van hon derden, ja zelfs misschien duizenden mensen zijn op jullie gericht. Zal A.F.C. weer le klasser worden? Het wordt wel tijd zou ik zeggen. Maar hiervoor is voor 100% jullie medewerking nodig. Aan het Bestuur, de E.C. en onderge tekende is slechts het woord, aan jullie de daad. Een kans zoals wij momenteel hebben komt misschien voorlopig niet terug. Deze kans moeten wij dus grij pen. Jullie kunt deze kans grijpen, daar van ben ik persoonlijk ten volle over tuigd. Iedereen die zich een goed A.F.C.- er noemt roep ik hierbij op. Steunt onze jongens waar het maar mogelijk is. Jon gens, beschaamt deze steun niet. Maak het waar wat iedereen hoopt en waar voor jullie tot nu toe zo prachtig ge streden hebt: A.F.C. kampioen". G. J. VAN DIJK, Cand. oefenmeester. de Italiaanse keuken Impt gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 3