van öen qun's Resultaten van de groene velden De jeugd pooLt aLlen mee, het is voor a.f.c. (Vervolg Van de brug) ze aanvoerder, die daarvóór nog al eens van zenuwen blijk had gegeven. Rustig nam hij zijn aanloop, een zachte schui ver.. hoera, het was 2-2. Dolgeluk kig snelden onze jongens naar het mid den, begerig als zij waren om de volle buit binnen te halen. En waarach tig, 5 minuten voor tijd gaf Rolf, nu weer wat jonger geworden, een bekeken voorzetje, twee, drie A.F.C.'ers stonden klaar om in te koppen. Wint Bouwhuis stond op de beste plaats en gaf plichts getrouw de juiste knik. 3—2 voor A.F.C.!!! De laatste vijf minuten rolden er meer A.F.C.'ers over de grond dan verder in de gehele wedstrijd, maar wij ziging kwam er niet meer in de stand, hoewel 4—2 voor het grijpen lag. En nu resten ons nog vijf wedstrij den. Nu niet memmen en uitrekenen als Piet van Klaas verliest en zus speelt gelijk met Jan, maarwinnen, win nen, alleen maar winnen! Iemand die in het gewone leven een groot doel na streeft, gaat energiek zijn gang zonder naar anderen te kijken. Zélf moet je het doen! Niet van anderen afhankelijk zijn! Onderaan is groot gedrang, we moeten nog tegen drie degradatiecandi- daten spelen. Hindert niet, dan zijn on ze tegenstanders nog zenuwachtiger dan wij. Nu kennen wij geen aarzeling meer, nu moet er doorgezet worden. A.F.C. moet en zal eersteklasser worden. Daar voor moeten onze jongens deze vijf weken véél opofferen. Wij weten dat zij dit graag zullen doen. Héél A.F.C. moet ons elftal steunen. Wij rekenen op ieder een van het oudste erelid tot de jong ste welp. Ziekenboeg. Teun Wiggemansen is, onverwacht vlug, thuisgekomen uit het ziekenhuis en ziet er weer best uit. Van harte pro ficiat! Jan de Vries is eveneens weer thuis, maar moet nog enige tijd rust houden. Sterkte Jan! Met deernis zijn wij vervuld door het ongeluk dat de jonge Mevrouw Kat heeft getroffen. Zij heeft een ope ratie moeten ondergaan, waarvan het resultaat op het ogenblik dat ik dit schrijf nog niet bekend is. Wij wensen haar en Frans van ganser harte sterkte. Onze allerbeste wensen gaan uit naar dit jonge gezin G. H H. KAPPELHOFF. AGENTEN AUTOBEDRIJF N.V. Verkoop - Service Stalling BART. RULOFFSTRAAT 5 BRONKHORSTSTRAAT 24-26 TEL. 722622-795754 Gemiddelden. TTet eerste en tweede elftal hebben en- J-J- kele lelijke opdoffers moeten incas seren. Een paar tegenstanders lieten hun halfspelers achter de middenlijn en ont hielden ons de zo begeerde ruimte om tot scoren te komen. En wij zitten met de bruine peren. Het eerste team is nog lang niet verloren; het tweede moet echter afwachten of de concurrentie el kaar nog wat punten gaat afsnoepen. Enfin, onderstaand standje (bijgehouden nog een fraai geheel te zien. I het zevende 14 56 24 1.57 1.63 II het zesde 13 71 27 1.55 1.50 III het eerste 19 43 27 1.53 1.71 IV het tweede 19 34 35 1.11 1.33 V het derde 17 34 33 1.06 1.17 VI het vijfde 17 36 37 1. - 1.15 VII het vierde 18 39 40 0.72 0.71 VIII het achtste 11 29 42 0.63 0.70 IX de Zatten 13 29 51 0.61 0.63 J. T. S. Bob Wildboer is de enige speler der 9 elftallen, die ons verslag gaf over zijn elftal, ondanks ons herhaald verzoek aan alle captains ons van de belevenissen van hun elftal op de hoogte te houden. Lodi Joling, oud-aanvoerder en steun pilaar van ons aller tweede, placht al tijd bescheiden boven zijn verslagen te zetten „in het kielzog van het eerste". Op dit moment zou „onder de kiel door van het eerste" echter toepasselijker zijn. We beschikken in A.F.C. nog over te weinig materiaal van klasse om ons de weelde van twee of drie kampioenspre tendenten onder de K.N.V.B.-elftallen te kunnen veroorloven. Tijdens de forse sprint, waarmee het eerste en tweede regelrecht op het kampioenschap afsto ven. gebruikte het eerste enige malen de krachten van het tweede. Dat kreeg daar op prompt een enorme inzinking, waar het niet meer over heen kwam Wel werd nog, na een lange rustperio de, van Blauw Wit en D.W.V. uit ge wonnen, maar de week daarop brak het trotse ongeslagen record aan diggels. In een voor A.F.C. bijzonder ongeluk kige wedstrijd (de beslissende goal werd door ons zelf gemaakt) werd echter niet alleen een record, maar ook een team gebroken, hetgeen wel heel duidelijk blijkt uit de daarop volgende resultaten: O.S.V. 2—A.F.C. 2 3-2; A.F.C. 2- O.V.V.O. 2 2—2; Zeeburgia 2—A FC 2 0-0; A.F.C. 2-J.O.S. 2 2-2; A.F.C. 2- D.W.S.-A. 3 1—4; A.F.C. 2—D.W.V. 3 1—3; A.F.C. 2—Watergraafsmeer 2 2—2. Verschillende malen stonden we in ge wonnen positie, met een veilige 2—0 voorsprong, maar door merkwaardige fouten in de achterhoede ging deze voorsprong dan weer verloren. De ver dediging, anders het sterkste deel van de ploeg, was nergens meer. De strijd tegen D.W.S.-A. werd een voetbaldemon stratie: van D.W.S.-A. wel te verstaan. Zelden is een kampioensgegadigde .zo volledig van het veld geveegd, als A.F.C. 2 op de 26ste maart. De conclusie is niet erg opwekkend: we hebben blijkbaar een tijd boven onze stand geleefd. We beschikken over te weinig kwaliteit-spelers om twee, drie blessures in de eerste twee elftallen op te vangen. Het tweede had niet voldoen de mentale hardheid om „terug te ko men", en door „knokken" het gebrek aan voetbalcapaciteiten te compenseren. Een elftal, dat niet belangrijk sterker is dan zijn tegenstanders, moet kunnen vechten. Het middenstuk van de com petitie is nu eenmaal het zwaarst, om dat alle clubs dan op volle sterkte uit komen, en ingespeeld raken. In dat op zicht hulde aan ons eerste, dat wel vecht en wel is terug gekomen. Alles bij elkaar hebben we toch een goed seizoen gehad. Het kan zelfs een HEEL goed seizoen worden als Dan doet het tweede het het volgend jaar nog eens dunnetjes over! B. W. \/an de jeugd-afdeling zijn dit keer weer heel plezierige berichten: in de eerste plaats wonnen onze pupillen voor de 2e maal in successie de wisselbeker in het traditionele toernooi met onze vrienden van de Kon. H.F.C. in Haar lem. Het was weliswaar „op het nipper tje", want we eindigen gelijk in punten, maar gezien de afspraak, dat in zo'n geval de bekerhouder (en dat waren wij) tot winnaar zou worden uitgeroe pen, konden onze jongens het kleinood weer mee naar Amsterdam nemen. Nog wel bedankt, H.F.C.-ers, voor de prettige ontvangst! Vervolgens heeft B 1 het klaargespeeld om bij Quick in Den Haag weer voor een jaar beslag te leggen op de beker; ook dit is weer een prachtig resultaat. We hopen, dat dit elftal in de komende toernooien met evenveel succes zal uit komen, want er zijn nog meer bekers te verdedigen. Auto-bezittende ouders stelden weer hun wagen voor vervoer van onze jon gens ter beschikking, waarvoor nog wel onze dank. Het gaat er overigens al naar uitzien, dat de jeugd versterking gaat betekenen voor de hogere elftallen: Jos Kemna, Jaap Draaisma, Nol Kuikens, Loek Beu- ke en Bob Plantinga zijn al eens voor de senioren-elftallen uitgekomen en we mo gen wel zeggen: met succes. Gefeliciteerd jongens, maar houdt het hoofd koel en speelt straks met evenveel plezier weer in je eigen Junioren-elftal!

Schakels (clubbladen) | 1961 | | pagina 2